Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Najvece izdvajanje Nightwisha od ostalih bendova je upravo to sto su imali vrhunsku opersku pevachicu. Sada , kada je ova nova ovde , to vishe nije Nightwish cime se odlikuje nego neki Within Temptation , Charon i mnogi slicni bendovi. Samim tim sto su doveli tu novu pevachicu sebe su svrstali u mnoge bendove slicnih vokala i stila.

 

Najsvetlija tacka Nightwisha je basista Marco i njegov odlican glas i smek.

 

 

Tarja nije operska, ona je klasicna lid pevacica. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji 10000 dobrih metal bendova (pocev od power metala preko thrash i heavy-ja, pa do black-a) ciji pevaci zvuce isto vokalno, tj. iste tehnike, samo se razlikuje boja glasa, pa nista.. ajde prekini da lupas molim te :udri:

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko su joj troo pokreti da su razni surogati nastali na njenom uzoru poceli da je toliko kopiraju da je bilo cesto ogavno gledati bend koji zeli da bude vise Nightwish nego Nightwish i pevacice koje zele da budu vise Tarja od same tarje. Da ne pricam o gomili devojcica koje su kopirale njen imidz, umesto da grade svoj.

Zasto se po svaku cenu mora biti troo? Da li je troo sto je Tarja na sceni postupala kao nekada brena "ajmo svi, ruke gore"? jeste, to podize publiku, ali nije troo. Troo je black metal, mrznja, mrak, opasnost. hehe! Bilo bi bolje uzivati u istinskim vrednostima nekih umetnika i muzici, umesto misliti da li je neko troo ili ne.

 

Troo je bilo pod znacima navoda... :no: Ochigledno nemamo isto poimanje pojma troo..no nema veze, to bi ionako bila beskrajna rasprava..

U svakom sluchaju Tarja je proizvodila vishe atmosfere nego shto cje Anette ikada, pa makar i ako je to bilo u stilu Brene, kako ti kazhesh (a definitivno se ne slazhem s tim).. Devojchice i bendovi koje kopiraju njen imidzh definitivno nemaju veze sa ovim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, nego, jel'moze neko da aplouduje onaj bonus CD sa DPP americkog izdanja, sa orkestarskim (pazite, orkestarskim, ne karaoke) verzijama svih DPP pesama? Hvala unapred!

 

Mislim da imam, ali spor mi je net :/

 

Inace, ne znam koji ce mu djavo to... (na Tuomasa mislim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

au jbt ala si ti sebican, stvarno nemam reci.

 

 

 

 

nadam da ce svratiti

 

 

 

Jebiga, sta sve shvatas ozbiljno, kao da to od mene zavisi da li ce doci ili ne. Ako vec moram Tarju da propustim, bilo bi mi skroz trulo da se isto desi i sa nw-om. Voleo bih da dodju, ali po mogucstvu kad budem bio tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma znam ja da ne zavisi, nego me nervira taj nacin razmisljanja, a poznajem dosta ljudi koji na taj nacin razmisljaju.. primer "jao do jaja sto je otkazan castle fest, taman nisam imao/la pare" :)

:)

Mislim da je neka slicna situacija sa mnom. :mhihi:

 

To za Castle mi je s jedne strane bilo drago, al' sa druge opet, htedoh da odem bar jedan dan da vidim par bendova.

 

Recimo, sve se nadam da ce ljudi reci kako je poslednji dan na EXIT-u (tacnije, Pistolsi i Marky Ramone) bio bezveze jer ja nisam bila, al' svi Marky-ja hvale, a kao ni Pistolsi nisu bili losi, mada su mogli mnogo bolje da odrade taj nastup.

 

Al' bar mi je drago sto sam odgledala Nightwish koji je bio stvarno super, bar meni! :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljno?! Sto ne dodje u Vrnjacku Banju, seljacina... :lol:

Nego, bubnjar prateceg benda onog kvazi-ustase-sta-god Thompsona je dao Tuomasu CD s Thompsonovim pesmama, i izgleda da se Tuomasu svidela muzika, pa je cak i rekao da bi rado imao Thompsona za predgrupu???!!! Nadam se da se to nece niposto desiti!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim je moguce da na bini imaju neke ventilatore. Ni sva ona oprema na tolikoj temperaturi nije bezbedna.

Ventilatori na bini sluze za efekat "vetra". Postize se lelujanje kose i odece. Nisam bio, ni video u cemu je bila, ali mnoge zvezde trpe vrucinu, ili kretanjem se hlade a onda promene odecu kada stanu (jer im naglo postaje vruce). Za opremu ne brini :)

Neke se pesme komponuju za aktuelnog pevaca i njegove mogucnosti, ali svako ima svoje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljno?! Sto ne dodje u Vrnjacku Banju, seljacina... :lol:

Nego, bubnjar prateceg benda onog kvazi-ustase-sta-god Thompsona je dao Tuomasu CD s Thompsonovim pesmama, i izgleda da se Tuomasu svidela muzika, pa je cak i rekao da bi rado imao Thompsona za predgrupu???!!! Nadam se da se to nece niposto desiti!!!!

 

Pa to je zato što mu još niko nije dao Preldžije ili Jandrino Jato.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...