Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Koja ironija. Govorite o nekoj zatucanosti a (namerno) pogresno interpretirate moje reci. Vi najbolje znate ko se pravi glup, a ko to stvarno jeste.

 

Prvo, gde sam ja rekao da je pop 'losa muzika'? I ko ovde uopste prica o merenju kurceva te vrste, sem vas naravno? Kompleksi su cudo..

 

takodje mi nije jasno sta ce ova tema na ovom formu kad je vise nego jasno da Nightwish svira pop muziku?

Pitanje je vrlo jasno i nedvosmisleno postavljeno. Ali uvek ce da se nadje neka iskomplexirana paranoja sa teorijom zavere...

Dakle ajmo jos jednom, sta je to u poslednjem albumu Nightwisha sto ga svrstava u metal zanr? Kolko ja mogu da cujem, sviraju najgrdju komercijalu od pop-rocka. Mozda pretenduju na ucesce u Eurosongu sledece godine, ne znam...Prosvetlite me.

O ukusima ne bih raspravljao, drugim recima zabole me kurac sta se vama svidja a sta ne - ovaj razgovor uopste nije o tome, niti zelim da ode u tom smeru. Ono sto je fakat, to je da je ovaj bend zagazio u dubok mainstream, kao i to da je svaki album muzicki sve bezidejniji i dosadniji od prethodnog. Mozete da kenjate kolko ocete to su cinjenice.

 

Drugo, u raspravu oko toga sta je pop muzika ne bih ulazio uopste. Posebno me fascinira onaj deo o HEAVY GITARSKOJ DISTORZIJI :) Za doticnog gospodina bend Lordi verovatno spada u kategoriju nekog extremnog metal zvuka, posto ga krase izuzetno heavy distorzije :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Pop_music

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja ironija. Govorite o nekoj zatucanosti a (namerno) pogresno interpretirate moje reci. Vi najbolje znate ko se pravi glup, a ko to stvarno jeste.

 

Prvo, gde sam ja rekao da je pop 'losa muzika'? I ko ovde uopste prica o merenju kurceva te vrste, sem vas naravno? Kompleksi su cudo..

 

 

Pitanje je vrlo jasno i nedvosmisleno postavljeno. Ali uvek ce da se nadje neka iskomplexirana paranoja sa teorijom zavere...

Dakle ajmo jos jednom, sta je to u poslednjem albumu Nightwisha sto ga svrstava u metal zanr? Kolko ja mogu da cujem, sviraju najgrdju komercijalu od pop-rocka. Mozda pretenduju na ucesce u Eurosongu sledece godine, ne znam...Prosvetlite me.

O ukusima ne bih raspravljao, drugim recima zabole me kurac sta se vama svidja a sta ne - ovaj razgovor uopste nije o tome, niti zelim da ode u tom smeru. Ono sto je fakat, to je da je ovaj bend zagazio u dubok mainstream, kao i to da je svaki album muzicki sve bezidejniji i dosadniji od prethodnog. Mozete da kenjate kolko ocete to su cinjenice.

 

Drugo, u raspravu oko toga sta je pop muzika ne bih ulazio uopste. Posebno me fascinira onaj deo o HEAVY GITARSKOJ DISTORZIJI :) Za doticnog gospodina bend Lordi verovatno spada u kategoriju nekog extremnog metal zvuka, posto ga krase izuzetno heavy distorzije :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Pop_music

 

Pa da, Lordi jeste metal, nije ekstreman, vuče na hard rock, ali je metal.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, naidjoh na neke interesantne fotke, možda je neko već postovao neke od njih...:

18500127.jpg

f_13010882.jpg

f_13010802.jpg

49740b39c13646503a238dc8cdceb4cf.jpg

Ova zadnja je s Alyson Avenue...ili s Disdain-om.

hm brate

ovaj mali trol me nervira ali je dobar gitarista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja ironija. Govorite o nekoj zatucanosti a (namerno) pogresno interpretirate moje reci. Vi najbolje znate ko se pravi glup, a ko to stvarno jeste.

 

Prvo, gde sam ja rekao da je pop 'losa muzika'? I ko ovde uopste prica o merenju kurceva te vrste, sem vas naravno? Kompleksi su cudo..

 

 

Pitanje je vrlo jasno i nedvosmisleno postavljeno. Ali uvek ce da se nadje neka iskomplexirana paranoja sa teorijom zavere...

Dakle ajmo jos jednom, sta je to u poslednjem albumu Nightwisha sto ga svrstava u metal zanr? Kolko ja mogu da cujem, sviraju najgrdju komercijalu od pop-rocka. Mozda pretenduju na ucesce u Eurosongu sledece godine, ne znam...Prosvetlite me.

O ukusima ne bih raspravljao, drugim recima zabole me kurac sta se vama svidja a sta ne - ovaj razgovor uopste nije o tome, niti zelim da ode u tom smeru. Ono sto je fakat, to je da je ovaj bend zagazio u dubok mainstream, kao i to da je svaki album muzicki sve bezidejniji i dosadniji od prethodnog. Mozete da kenjate kolko ocete to su cinjenice.

 

Drugo, u raspravu oko toga sta je pop muzika ne bih ulazio uopste. Posebno me fascinira onaj deo o HEAVY GITARSKOJ DISTORZIJI :) Za doticnog gospodina bend Lordi verovatno spada u kategoriju nekog extremnog metal zvuka, posto ga krase izuzetno heavy distorzije :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Pop_music

 

 

 

Eto. Kako moze biti fakat da je neki album dosadan ili bezidejan?! To je stvar misljenja i ukusa, ne cinjenica. I da, ako uporedim novi NW album sa nekim klasicnim pop albumom, definitivno ih ne mogu svrstati u isti zanr.

A to sto je nesto komercijalno, ne mora da znaci da je nekvalitetno. Mada, po mom MISLJENJU, Wishmaster mi je najkomercijalniji NW album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Lorijen Elf of the Dark

meni je NW omiljeni bend, mada sam malo razocarana novim zenskim vokalom. Jos nmg da se oporavim od koncerta(EXIT),grozno je pevala, ali hvala bogu pa su utisali mikrofon :evotigana::)

Tarja je olicenje savrsenosti i vrlo je profesionalna, samo sto ju je muz sjebao. Nadam se da ce jednog dana da oteraju ovu matoru kokosku, i vrate Tarju nazad....

Tuomas je moj idol, nzm sta da kazem, da nije njega, NW nikad ne bi ni postojao. Hvala mu na tome i neka nastavi da komponuje, jer bez njegovih pesama symphonyc metal je izgubljen.

NIGHTWISH rocksssssss :rockdevil::muzicar::da::meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anette uopste nije matora kokoska. Zasto je toliko ne volite?

Dobro, znam odgovor - "ne zna da peva", al' to je netacno. Zna ona da peva, al' joj ne odgovaraju bas stare NW pesme. Novi album je kao stvoren za nju, a album je prilicno dobar, po mom misljenju.

 

Mene kod Tarje nervira to sto promeni x haljina u toku koncerta.

Al' da zena ima super glas, to stoji. Na to sigurno necu ostaviti negativan komentar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anette uopste nije matora kokoska. Zasto je toliko ne volite?

Dobro, znam odgovor - "ne zna da peva", al' to je netacno. Zna ona da peva, al' joj ne odgovaraju bas stare NW pesme. Novi album je kao stvoren za nju, a album je prilicno dobar, po mom misljenju.

 

Mene kod Tarje nervira to sto promeni x haljina u toku koncerta.

Al' da zena ima super glas, to stoji. Na to sigurno necu ostaviti negativan komentar.

 

Ama je l' ti imaš link il' nemaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebote, ovde je takvo pacjenichko drushtvo. (ne prepoznajte se svi, naravno!)

prvo nazivate zhenu matorom kokoshkom..pritom to kazhete na osnovu nejnog PEVANJA. DPP je pisan za nju, to je chinjenica, i ona pesme sa istog odlichno peva.

starije pesme loshije peva, dok su one sa Once zaista zvuchale, u najmanju ruku ok.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

DPP je stvoren (tj. muzika i tekstovi) pre nego sto su nju izabrali, samo su posle dodali njen vokal.

Bilo kako bilo, Anette ga je super otpevala.

Ja znam da nju neko ne voli, al' ne vidim razlog za to. Dobro 'ajde, trudicu se da cenim svacije misljenje. Ukusi su razliciti i to stoji. Znam da vam je zao sto je Tarja otisla. Mozda bi i meni bilo da sam njen veliki fan, al' to nije razlog da pljujete po Anette.

Meni je ona skroz OK, nekom se ne svidja i eto.

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

DPP joj odgovara u potpunosti, a i uzivo pesme sa tog albuma otpeva bas OK.

Uostalom, necu uopste da se raspravljam. Kao sto svi znamo, ukusi su razliciti.

Meni je Anette skroz OK, a vi ostali mislite sta hocete.

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...