Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Jebote. Znachi pesma `Eva` je jedna od retkih pesama NWa koju mrzim, ne zbog Anette, nego mi je jednostavno sranje pesma, bash mi je ono bljuv. Ali ova verzija sa Marcom :meshuggah::rockdevil: :rockdevil:

 

 

 

Meni su sve te verzije s Markom u najmanju ruku smesne. Izubih postovanje za coveka! :lol:

 

Sve mi se vise i vise svidja kako Anet peva Dead Boy's Poem. Nikad ne bih mogao da zamislim da cujem to iz njenih usta, ali dala je skroz neku drugu dimenziju pesmi, i bas zvuci nekako sveze....sad mi je bas krivo sto ih najverovatnije necu gledati u Sozeu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Super je uradjen sajt, svidja mi se dizajn... Lepo joj stoji ova duga plava kosa, bash je osvezenje za njeno lice.

Mislim da ce joj novi album mnogo bolje lezati nego DPP, ako tad bude sve lepo otpevala uzivo onda joj necu ni zameriti za stare pesme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

AJOOOOJ, kakvo je ovo skrnavljenje sunce ti jebem. Sad nasumichno bezveze kliknuh ovaj treci link i ono moja omiljena pesma od NW-a - Ever Dream. Znam da je ovo sve prezhvakano milion puta ali chuje li ona sebe ??? Ajde ona, chuju li svi nju ???

Jbt na shta je ovaj bend spao ... Chim sam chuo DPP izgubio sam interesovanje za njih iako su mi nekad bili medju top 3 benda ali ovakav uzhas nisam ochekivao. ;)

RIP Nightwish. ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje mislim da ona skrnavi tu pesmu, a to mi je jedna od omiljenih NW pesama. :(

A i dalje stojim pri misljenju da sve stare pesme improvizuje na isti nacin, stvarno sam pokusala vise puta da se nateram da je slusam duze od 5 minuta i ne ide. :(

Mislim da ce biti "Bye, bye Nightwish".

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš slatko cura peva tu pesmu. Najlepše mi je na koncertu bilo baš na toj pesmi.

 

Da je bilo ko drugi napisao pa da kazhem ukusi ali ti si dechko toliko puta pokazao da si operisan od sluha, verovatno si bio u kamenolomu kad je Bog delio sluh. ;) ( izjava kako ti je isto 128kbs mp3 i 320 kbs je moj favorit )

Zapravo, uopshte mi nije jasno kako uopshte slushash metal muziku. Ali i nemam nameru to da prouchavam.

Ajde sve to, mozhda sam i ja operisan od nekih stvari niti me zanimaju, ali prosto je fascinantna tvoja potreba da glumish neku inteligenciju i mudrost a da pri tom veze nemash. Nazhalost moram da kazhem da bi svet bez tebe i ljudi kao ti stvarno bio jedno lepshe mesto. ;)

Stvarno cu te zamoliti da ne komentarishesh vishe bilo shta shto ja kazhem ( ovo ti sve i pishem jer nije prvi put ), odvratan je osecaj da mi se drastichno snizhava IQ svaki put kada ulazim u diskusiju sa tobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napljuvah te zato shto si uvek kontrirao na moje postove i kao da chekash shta god da napishem da bi kontrirao. Mada nisam ja samo u pitanju, ti si jednostavno takav lik, i jako ne umesh da poshtujesh tudje mishljenje ( opet kazhem ne konkretno za ovaj primer ), zato valjda ljudi pochinju i da ne poshtuju tvoje. A ono chak i nije samo mishljenje i ukus nego dosta puta prerasta u vredjanje intaligencije zbog nachina na koji ti interpretirash taj tvojda kazhem stav.

Ima lepshih stvari u zhivotu nego biti besan, namrgodjen i ironichan i chekati da se prepiresh sa nekim.

 

Shto se konkretno ovoga tiche za dobar vokal je bitna boja ( to je u velikoj meri urodjeno ) i znati da pevash. Pri tom ne trazhim operski shkolovane pevache ili bilo shta slichno, nego jednostavno pravilno disanje npr, naglashavanje rechi, umeti da izvuchesh najbolje iz svog glasa etc. ;)

Ona nema nishta od ovoga, pri tom joj je boja tako piskava i neprijatna za slushanje. Pa pogledaj samo kako je pevala pri kraju pesme refren od Ever Dream, ono je stvarno za plakanje, da je ovakva pesma recimo u originalu retko ko bi je i gotivio, a inache je jedna od najboljih pesama NW-a ( meni npr najbolja ).

Izmedju ostalog odlika vrhunskih pevacha je da od prosechnih pesama prave dobre ( npr Dickinson ), gledajuci obrnuto srazmerno odlika loshih je da od odlichnih prave loshe ili prosechne. ;)

 

Tebi chak i da se lichno svidja ( kao shto ti se svidja, sada ne znam da li je to samo hir i kontriranje ili ti se stvarno svidja, mozhda bi bolje bilo da je ovo prvo oO ) chinjenica je kako ona peva, mislim pogledaj generalno mishljenje ljudi, shto kazhe Antoni De Melo - kada mislish u fazonu " ili sam ja lud ili su svi ostali ludi " znaj da si uvek ti lud. ;) ( ovo nije nikakva namera za vredjanje, chisto opaska koju svi mogu da primene ponekad )

 

Elem, znam da je ova tema ( kvalitet Anettinog glasa, poredjenje sa Tarjom ) toliko puta rechena da nema potrebe nishta ponovo polemisati ali chisto jer sam izgubio interesovanje u NW pa nisam neshto ni zheleo da slusham bilo shta uzhivo ( ochigledno sa razlogom, mada moram da priznam da sam zheleo da odem da ih pogledam chisto da isposhtujem dugogodishnju zhelju ) tako da sam se bash razocharao. Jednostavno teshko mi je da poverujem u to na shta su spali, nekada su mi bili medju omiljena 3 benda. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je bilo ko drugi napisao pa da kazhem ukusi ali ti si dechko toliko puta pokazao da si operisan od sluha, verovatno si bio u kamenolomu kad je Bog delio sluh. ;) ( izjava kako ti je isto 128kbs mp3 i 320 kbs je moj favorit )

Zapravo, uopshte mi nije jasno kako uopshte slushash metal muziku. Ali i nemam nameru to da prouchavam.

Ajde sve to, mozhda sam i ja operisan od nekih stvari niti me zanimaju, ali prosto je fascinantna tvoja potreba da glumish neku inteligenciju i mudrost a da pri tom veze nemash. Nazhalost moram da kazhem da bi svet bez tebe i ljudi kao ti stvarno bio jedno lepshe mesto. ;)

Stvarno cu te zamoliti da ne komentarishesh vishe bilo shta shto ja kazhem ( ovo ti sve i pishem jer nije prvi put ), odvratan je osecaj da mi se drastichno snizhava IQ svaki put kada ulazim u diskusiju sa tobom.

 

 

 

Ne zelim da se mesam u tvoje licne raspre sa Princom, ali sam se i ja osetio prozvanim, jer se i meni mnogo svidja kako je zvucao Ever Dream. Posebno bih izdvojio i Sleeping Sun (pfrelepo!), Poet and the Pendulum, i Nemo (koji u Tarjinom uzivo izvodjenju je.........da ne pocinjem da blatim).

Iako je tacno da je NW nesto izgubio sa Tarjinim odlaskom, sa Anetinim dolaskom je mnogo toga i drugog dobio, sto sa Tarjom nikada ne bi mogao da ima. Meni se svidja kako ona u mnogim pesmama, posebno sa Oncea i Century Childa, ume da zazvuci mnogo emotivnije od Tarje, koja se na tim albumima pretezno neuspesno trudila da sakrije svoju opersku tehniku, tako da su joj mnoge pesme uzivo zvucale "trapavo".

A to da ako svi misle da je ona losa pevacica a ja suprotno, svi ostali su u prfavu, ti je nikakav argument, kad se o muzici radi. Ondsa bi i Rijana bila nesto najkvalitetnije u istoriji muzike, sudeci po tome koliko je ljudi slusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...