Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

*Artist: Nightwish

 

*Album: Pendulum over Munich [bootleg]

 

 

*Year: 2009

*Genre: Operatic/Symphonic Power Metal

*Country: Finland

*Format: mp3@CBR320kbps

*Size: 247MB

 

Tracklist:

01 - Intro

02 - 7 Days to the wolves

03 - Dead to the world

04 - The Siren

05 - Amaranth

06 - Romanticide

07 - Dead Boy's Poem

08 - The Poet and the Pendulum

09 - Nemo

10 - Sahara

11 - The Islander

12 - Last of the Wilds

13 - The Escapist

14 - Dark Chest of Wonders

15 - Ghost Love Score

16 - I Wish I Had An Angel

17 - Outro

******************************

Total playing time: 1:48:19

 

 

http://www.megaupload.com/?d=A7S5QHFB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju, Aneta kida Tarju sto se tice pesama sa Uansa.

 

Moja dva dinara.

 

Mozda glupo pitanje ili sam ja nesto ocigledno propustila, ali... sta je "Uansa"? I po cemu tacno Anette kida Tarju?

 

(pitanje bez namere da stajem na jednu ili drugu stranu, samo me interesuje)

 

Neko je nabacio temu kako su momci zaboravili i/ili ne znaju da sviraju starije NW stvari. E pa, i kad sednes na bicikl posle par godina sve je nekako nesigurno i sporo, i imas utisak da ces svaki sekund pasti, tako ja kontam da je i sa muzikom. Nemam pojma o sviranju bilo kog od instrumenata, ali starije stvari zvuce komplikovano, i kontam da bi im trebalo vremena da ih ponovo provezbaju i udju u tehniku, da bi ih odsvirali uzivo. A s'obzirom da je ova turneja trajala skoro 2 godine, nisam sigurna da su bas imali vremena za vezbu. Mozda (sigurno) su trebali da pripreme malo veci izbor za potencijalne set liste i da ih malo cesce menjaju, jer malo je smor oticu na youtube i roniti po silnim linkovima sa ove turneje i izvuci mozda 22 pesme koje uvek isto zvuce, cak su i njihovi komentari isti. Fali malo vise maste na turneji. :)

 

Ova tema je skroz simpaticna, gde god se vodi prica o NW, uvek se vrti jedno te isto, ali kontam da tako mora i da ce to potrajati jos neko duze vreme. :surprised:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Uans" = "Once". ;)

 

:haha: :haha: :haha: Jebote,ni meni nije palo na pamet da to moze biti to xD

 

Elem,ja sam rekao kako su momci zaboravili i/ili ne znaju da sviraju starije NW stvari :} Sad si spomenula bicikl,pa bas je to i dobar primer da se opise sve to. Pa valjda kad naucis da vozis bajs ,znaces do kraja zivota da ga vozis :] Pa taj primer se bas upotrebljava da bi se opisalo nesto sto naucis i ne zaboravljas nikako :lol: Kod mene nije nesigurno i sporo,sve je bolje i bolje,jos malo pa prelazim na neke akrobacije :haha: Tako i oni,moraju da budu sve bolji i bolji,da pisu sve komplexnije pesme zato sto su u stanju to da rade i uvezbani su :da: Ali Tuomas je bash i sam rekao na End Of Innocence DVD-u da su svu kreativnu energiju potrosili bas na Oceanbornu i Wishmasteru,pa otud i sad manjak kreativnosti i lakse pesme,prostije :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Tako i oni,moraju da budu sve bolji i bolji,da pisu sve komplexnije pesme zato sto su u stanju to da rade i uvezbani su.

 

A otkud to da je ono sto je kompleksnije i bolje? Sometimes (a lot of times) the less is more. I ovo ti kaze neko ko pretezno slusa progressive metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@chess: Okaj, slazem se, mozda nije najbolja metafora, ali si promasio detalj gde sam spomenula "kad sednes na bicikl posle par godina", no nema veze. ;)

Iskreno se nadam da Tuomas nije istrosio svu kreativnost, jos gajim nadu da ce opet malo otkriti nesto u starim stvarima i kombinovati sa novim. Naravno, ne kazem da je DPP los, nikako, samo sto neke stvari zvuce genericki, gde neku pravu emociju mozes da uhavtis na kratko u pojedinim pesmama. (po mom misljenju)

Edited by Slavic Goddess

Share this post


Link to post
Share on other sites

A otkud to da je ono sto je kompleksnije i bolje? Sometimes (a lot of times) the less is more. I ovo ti kaze neko ko pretezno slusa progressive metal.

 

Nisam se dobro izrazio,mislio sam malo kreativnije,melodicnije i to :} Bas se oseti da su ga uprostili u odnosu na prethodne albume :} Sve se svodi na dz dz dz dz ,dz ,dzdzdz,dzdzdz ,nabudzeni orkestri,efekti i to.Ranije su bile i solaze i frulice,Tarja :bigblue: ,melodicnije je to bilo,zaraznije,vise nekako epic ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda glupo pitanje ili sam ja nesto ocigledno propustila, ali... sta je "Uansa"? I po cemu tacno Anette kida Tarju?

 

(pitanje bez namere da stajem na jednu ili drugu stranu, samo me interesuje)

 

Neko je nabacio temu kako su momci zaboravili i/ili ne znaju da sviraju starije NW stvari. E pa, i kad sednes na bicikl posle par godina sve je nekako nesigurno i sporo, i imas utisak da ces svaki sekund pasti, tako ja kontam da je i sa muzikom. Nemam pojma o sviranju bilo kog od instrumenata, ali starije stvari zvuce komplikovano, i kontam da bi im trebalo vremena da ih ponovo provezbaju i udju u tehniku, da bi ih odsvirali uzivo. A s'obzirom da je ova turneja trajala skoro 2 godine, nisam sigurna da su bas imali vremena za vezbu. Mozda (sigurno) su trebali da pripreme malo veci izbor za potencijalne set liste i da ih malo cesce menjaju, jer malo je smor oticu na youtube i roniti po silnim linkovima sa ove turneje i izvuci mozda 22 pesme koje uvek isto zvuce, cak su i njihovi komentari isti. Fali malo vise maste na turneji. :)

 

Ova tema je skroz simpaticna, gde god se vodi prica o NW, uvek se vrti jedno te isto, ali kontam da tako mora i da ce to potrajati jos neko duze vreme. :surprised:

 

 

Kao sto neko vec rece, Uans je Once.

 

Pa, po meni, kida je iz prostog razloga sto su Tarja na tom albumu, s par izuzetaka, pokusava da peva glasom oslobodjenim svakog operskog prizvuka. Na albumu joj je to i poslo za rukom (mozda ne bas sasvim u nekim momemntima), ali uzivo ona tako uopste ne peva te pesme, i to je po meni veliki minus. Konkretno mislim na pevanje DCOW, WIHAA, Nemoa i CMB. U tim pesmam tarja kao nesto neoperski zvuci, ali opet je to isuvise "jako", pevanje, sa sve nekim rasirenim vibratom i bez neke boje u glasu, tako da se na kraju svede na polu-jodlovanje u kom se emocija pesme izgubi. S druge strane, Aneta prirodno peva tim tanjim glasom, i samim tim joj je glas priblizniji onome sto je bilo predvidjeno za te pesme. Tacno je da ona objektivno nema te visoke note koje Tarja ima, i da zakresti kada ode previsoko, ali Boze moj, popravlja se vremenom, i opet mi nekako njena verzija Nemoa npr mnogo vise prilici pesmi nego Tarjina ziva verzija.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...