Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Nisam siguran da je ona izbacena iz benda zbog toga, ona je bila glavni money maker u bendu, budimo realni.

 

Pa šta misliš, da li bi oni tek tako izbacili nekoga ko je, kao što sam kažeš, "lice benda"? Normalno da je neko sranje bilo posredi čim su morali to da urade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciganisanje je i ova tuzba i nacin na koji su je izbacili iz benda i ta knjiga i pljuvanje i s jedne i s druge strane i ona pesma cao cao lepoto, al' koga boli kurac kakvi su ljudi, a ocigledno nisu bas dobri, bitno je da muzika valja, za sve njih licno me zabole kurac...

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama lol !

O cemu mi pricamo ovde zaboga!

Tarja je bla deo jedne masinerije koja je pravila pare iz ovog ili onog razloga,nebitno je zaista i onog trenutka kada je pristala da bude deo toga,pristala je da se odrekne svojih prava zarad benda.

Pa normalno da su pevaljku mediji slikali,ta nece valjda bubnjara u prvi plan izbacivati?

Kakav crni money maker Tarja,pa oni su vise para zaradili od prodaje i turneja posle njenog odlaska nego sa njom!

Ono na osnovu cega je ona,ili bolje receno ono argentinsko pseto,zaradila para je to sto je bila u Nightwishu!

Pa ne mislis li valjda da bi ona punila dvorane zato sto je operska pevacica ili dobro izgleda ili ne znam ni ja sta?!

Pritom ne znam na osnovu cega ona ima pravo da izvodi uzivo Wishmaster,Walking i ne znam ni ja sta,tj. stvari za koje ona nije napisala ni jedno slovo,ni jednu notu?Na osnovu toga sto je bila u tom bendu?Pa onda i taj bend valjda majku mu ima pravo na tu jebenu biografiju! As simple as that!

 

 

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, Tarja je bila deo velike masinerije koja je pravila pare i ona je bila njen vazan deo. Bila je simbol benda, pre svega njen glas i tu niko ne moze da me ospori. Dakle dolazimo do zakljucka da je ona igrala veoma vaznu ulogu u razvoju benda, dolaska do zvezda, popularnosti i novca.

 

A Nightwish na svojoj popularnosti danas moze pre svega da zahvali Tarji i celoj toj drami oko njenog odlaska, jer dokle god bend postoji, bice price oko Tarje i njene zamene, ko je bolji, price o starom Nightwish-u itd itd. Svako pamti Nightwish po njenom glasu.

 

Godinu dana nakon njegog odlaska iz benda, neko odlucuje da napise biografiju o bendu, knjigu koja ce ocigledno doneti novac tom bendu i naravno da ona ima prava na deo tih para, bilo da pisac pise istinu ili neisitnu o njoj. To cak nije ni bitno, zapravo. Samo spominjanje njenog imena daje joj za pravo da ih tuzi kako god hoce i da trazi koliko god hoce kao odstetu - da li ce uspeti, ne interesuje me, samo pricam kako ovo nije nista neobicno jer vidim mnogi se zabezeknuli, a da li je ljigavo, nije na nama da o tome sudimo. Ja licno bih uradio isto, pa i gore. Takav je svet danas i nista se tu ne moze promeniti.

 

Dakle:

 

''Pa ne mislis li valjda da bi ona punila dvorane zato sto je operska pevacica ili dobro izgleda ili ne znam ni ja sta?!''

 

Ne - vec zato sto je bila deo (i to vazan) masinerije koja pravi pare, i u tome smo se vec slozili.

 

''Pritom ne znam na osnovu cega ona ima pravo da izvodi uzivo Wishmaster,Walking i ne znam ni ja sta,tj. stvari za koje ona nije napisala ni jedno slovo,ni jednu notu?''

 

Neka je bend tuzi onda. Isti princip.

 

''Pa onda i taj bend valjda majku mu ima pravo na tu jebenu biografiju! As simple as that!''

 

Ima pravo, naravno, ne moze prostije, a Tarja je bitan deo te biografije i spominjanjem njenog imena u toj knjizi ona dobija pravo da trazi deo profita. Da je clan benda, delila bi profit sa njima bez ikakvih tuzbi i sl. Ovako to mora sudskim putem. Ona nije morala ovo da uradi, naravno. Mogla je reci - ''ok, pisite o meni sta god hocete i zaradite novac na tome, bas me briga'' - ali nije. Da li je to ljigav potez ili ne, ko smo mi da sudimo u ovom svetu koji je inace ljigav i pokvaren do srzi i u kome se sve vrti oko novca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pritom ne znam na osnovu cega ona ima pravo da izvodi uzivo Wishmaster,Walking i ne znam ni ja sta,tj. stvari za koje ona nije napisala ni jedno slovo,ni jednu notu?

Mislim da ti ne treba za to nikakvo posebno pravo - svako moze uzivo da izvodi bilo koju pesmu koliko ja znam... Drugo bi bilo da snimas live album, onda bi morao da trazis dozvolu za izdavanje tudje pesme na cd-u ili na cemu vec, a za izvedbu uzivo ti ne treba nist' koliko je meni poznato...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis,potrebno je i za to pristajanje vlasnika pesme,mada se tu ne radi o parama uopste,obicno je uvek stvar dogovora.

 

A sto se tice celokupne rasprave,ja odustajem definitivno od toga jer se ne razumemo ovde oko osnovnih stvari - to da ti mozes da tuzis bilo koga za bilo sta na ovom svetu,to stoji,ja sam ipak razmisljao malko racionalnije,tako da ... have fun :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elldamar dodje posle ko zna koliko vremena da napise nesto na ovaj podforum i to bude naravno tema Nightwish :lol: Pitam se slusa li sto taj lik izuzev Nightwish, Blackmore's Night, Within Temptation, Amorphis, i jos par bendova :haha:

 

 

 

 

 

Edited by Verbat
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest c1k4_ml3kc3

pisala je tekstove mozda?radila muziku?ona je bila obican parazit.

 

Тарја била паразит? Због њеног гласа је успео бенд.

 

кратка историја

 

- Туомас након свирања qrcu у војсци долаи на идеју коју дуго времена жели да уради, а то је самостални пројекат, односно бенд "бард испред ватрице у шумици испред цвећа". Након n/те лименке тамошњег пива заједно с верним му Јукком одлазе госпа Тарји и питају је да ли жели да им помогне? Тарја прихвата, уговорен пројекат у малом студију.

 

- Придружује им се Емппу од Морије.

 

- Carpenter БУМ на радиЈу. Туомас се шета парком услед силне неверице да је његова песма двадесет и седма (или бејаше двадесет и шеста) по реду на радиЈу Kitee (јбг, град се зове "пенис"). Кроз главу му струје мисли силне о томе шта би ваљало даље им чинити. Па, 'ајде једна гажица у дискотеки (у трафики?) за Нову годину... Прође и то некако.

 

- Долази се некако до ремек дела знаног као Oceanborn и Туомас малчице крене да губи самога себе. Трте мрте, End of Innocence. Ударила слава у главу. Сам је признао то што се може превести као - слава, социјални статус и паре. И, дође тако Хијетала од Бруме па поче да се ради на Century Child албуму који поче да има јаког утицаја у медијима због дражесног Норда и испијених му пивских флаша. К'о бајаги није привукао све могуће Таротавце.

 

- Туомас и његов друг Норд се зближили, љубав према парама је ту, Туомас одрастао коначно у својој бог зна којој деценији живота и одлучио да испробава капуте и оделца, мало да шминка очи и држи Пају Патка у наручју. Долази Once, Тарја жели свој пројекат пошто јој је девет година дошло главе с ликовима који голи шетају аутобусом који луња аутопутем. А, и њен детћко не би волео да гледа друге пенисе, поготово не Туомасово дупе након пет флаша тамошње лозе.

 

- Излази Once. Лагано потонуше у комерцијалу. Сингл НЕМО је омогућио то. Сва дечица се залепила за песме Nemo и I Wish I had an Angel. Туомас Вас је, децо, pwnovao.

 

- Тарја 'оће оде, ови направише од ње мајмуна који жели паре, она се смеје и демантује све, Туомас нема муда да каже у лице него пише рецитацију за први разред уноболних фанова који не знадаху истину која гласи - Туомас је јајара најгора.

 

- ОПШТИ МЕТЕЖ између фанова и ванаби фанова као и оних кул регулатора с цигарама, на све стране варнице. Тарја боља, Туомас бољи, они се воле, они ово, они оно. Дошла Анетица мила. БУМ видео снимака ко је бољи - Анете или Тарја, док Туомас игра Kingdom Hearts и онанише на Сефирота. Стихија и последице су присутне и након добрих пола деценије на свим фронтовима светских ИТ.

 

- Туомас гледао Пирате с Кариба, љуби ли га његов Дизни, и одлучио да је заљубљен у Џека Спероуа.

 

- Нови албум! Апсолутна подела. Тек сада излази више видео снимака и глупости на нету, а поготово дечице која кажу да је Најтвиш постао слушљивији од како је Тарја отишла, а до јуче су слушали Цецу с својим другарицама и друговима 7. разреда неке О.Ш. Појављује се гомила мудросера који верују у то да је сада Најтвиш сасвим одличан бенд. Поготово девојчицама које се ложе на

а) Harry potter (Oh, do please pardon me all over the place)

B) Twilight

c) Paramore

d) JB company

 

+ Рандом инсерт било чега што је популарно, а уби боже глупо типа jonas brothers, Марлин Менсон и ХИМ.

 

- Анете певала старе nightwish песме. Ко ли јој посуо дрогу на четкицу за зубе - не знам.

 

- Тарја дала албум. Шта ли и њој би, не знам. Свира с Џо сатрианијем, али чак и Џо није могао да допуни оно шта фали највише, а то је један једини прави Најтвиш

 

Резимирање - нема ништа од овога више. Ни са које стране.

 

Смешна чињеница : Anette је дала свом сину име NEMO.

 

Чекам да се следећи зове Wishmaster.

Edited by c1k4_ml3kc3
  • Upvote 3
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sarcasm fail.

Nisam bio sarkastican.

 

Tarja je bolja pevacica i to svi znaju.

Realno, Tarjin "opera" vokal je los. Mozda zvuci operski u metalu, ali generalno gledano, daleko je to od opere. Bilo koja ozbiljna operska pevacica bi obrisala pod sa njom. Jeste, moze da dosegne visoke note koje Anette moze samo da sanja, ali to ne mora da znaci da zvuci lepse.

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest c1k4_ml3kc3

Вау, количина интелигенције и аргументације превазилази мождане капацитете једне муве!

 

Да неко каже да је DPP бољи од OC је сразмерно једнако музичком неискуству.

 

P.S. Туомас је сам рекао да је OC најбољи албум тако да :evotigana:

 

Реално, једино идиот може да каже да је мезосопран бољи од сопрана.

 

Не усуђујем се да питам када је цењена господа почела с слушањем Најтвиша :twisted:

 

 

Оно није био сарказам? :haha: Мора да је нека чињеница онда пошто сви знају да је Анете боља од Тарје :haha::haha:

 

Улазити у ову тему и надати се наићи на праве познаваоце музике је сразмерно једнако нули. Љуби Вас чика Туомас :haha::haha:

Edited by c1k4_ml3kc3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...