Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Evo ja samo da uletim da kažem da je album epic, ima možda samo jedna pesma koju bi izbacio sve ostalo je vrh. Slažem se sa Grobom za Song of Myself, tj prvih 5 minuta pesme mi je savršeno, ono posle nepotrebno. Ostatak mi je fenomenalan, odličan album i kraj. Totalno različito od starih stvari, ali i dalje odlično i ima taj duh, svakako će se naći ove godine u top 10 albuma.

 

Na konto starih pesama, uvek neka sviraju EverDream Anette je sjajna bila na Exitu u toj pesmi. Dobro sad one Stargazers sigurno neće i ne treba, ali ima tu par pesmaa koje mogu, i ovo novo = odlična lista.

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da prihvatim da sad Aneta ima bolji glas od Traje. Prošli album joj nisu dali da ima dobar glas, a ovaj jesu. Jednostavno, ovaj album je bolji od prošlog i bolji od poslednjeg albuma sa Tarjom. Tarja je jedan od razloga što je NW jedan od kultnih metal bendova i nije u redu da je sad tako bacamo u blato zato što je u nekom trenutku ispala smrad, makar što se glasa tiče. NW su uvek bili majstori aranžmana i produkcije, tako da i prosečan vokal može zvučati moćno ako je pesma dobro urađena.

 

Aneta po mom mišljenju ne može da se poredi ni sa Tarjom, ni sa bilo kojim od najjačih ženskih vokala (Aneke, Liv Kristine, Floor, Sharon ....) jer nema ništa posebno u svojoj boji glasa, samo se našla na pravom mestu u pravo vreme.

 

To sve ne umanjuje kvalitet albuma, samo me nervira kad je sve super, onda se sve veliča, a kad kvalitet albuma zakaže, onda ne valja ni vokal, ni bubanj, ni kurac ni palac.

 

"U dobru je lako dobar biti, na muci se poznaju junaci" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja o tom ne bih ni diskutovao... Koliko je Tarja kvalitetniji vokal, o tome ne bi trebalo ni trositi rijeci. Moje misljenje je samo da je bezveze vise o njoj pricati na Nightwish temi, ljudi su vec dva albuma izdali sa Anette, Tarja ima solo karijeru, i to je to. Daleko od toga da je Anette kvalitetniji vokal od bilo koga sto si pobrojao, ali nije ni Dzoni Stulic neki pjevac, pa je rock legenda :) Anette je dio jednog odlicnog albuma, i to ti je sve sto valja reci na tu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu jos jedan u nizu odlicnih NW albuma. Definitivno nikada nisu omanuli. Ali se dosta razlikuju pa nekome vise odgovara jedan, a nekome drugi. Meni je DPP odlican album. Ovaj je takodje odlican. Bas prija da se slusa.

 

+ Mislim da smo konacno odgonetnuli hype :) Prvih dan dva nisu stigli svi da preslusaju album vec izgleda samo najveci fanovi. Sada vec realnije stoje stvari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, definitivno najmanje dobar album Najtviša sa previše orkestracije i premalo hitova. Sve je to grandiozno i pompezno, ali nema dušu.

 

OK, scenario se za sada prati.

Sad ide azal sa linkom za neki sedmorazredni sympho bend sa ženskim vokalom koji tvrdi da je to mnogo bolje od NW, pa posle njega brdo hipstera da approvuje šta je rekao.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice zenskog vokala stvarno jedini bend koji vredi, ostalo je smesno. Uglavnom po nekoj matrici, kic i dosadno. Within temptation, uzas. Leaves eyes - ovo ne mogu da verujem da ljudi uopste shvataju ozbiljno. Oni su bili predgrupa cini mi se Kamelotu...koja smejurija!

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...