Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Sumnjam da ce Azal na ovu temu :) Meni album sve bolji i bolji, nema price, vrhunski je posao odradjen. mikki270, toliko grijesis za Within Temptation, da nisi svjestan.

Slusao sam neki njihov album, eto ne secam se ni koji...znam da je bio spot, oni na vrhu zgrade i kao neki smak sveta, poplava...to mi privuklo paznju pa kupio cd...ufff. Posle sam probao opet. Mogu samo da kazem da je to pokusaj necega. Neuspesan. Sve to zvuci lose, amaterski i nedoreceno. NW je stvarno institucija. Drago mi je da su uspeli da opstanu i bez Tarje kada su svi sumnjali. I ne samo to vec da naprave neke iskorake. Album je stvarno dobar, tu je negde kao i DPP, jako je slican kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lazo, ispunio si ocekivanja. Mikki270, koliko god mi se svidja novi Nightwish, Sharon je ultra pjevacica za Anette. Bolja tehnika, ljepsi glas, pa i pojava, da ne pricam o sarmu i harizmi. Bolje da su nju zvali kad je Tarja otisla, mada sumnjam da bi napustila WT tek tako.

 

http://www.youtube.com/watch?v=4sCkAvh50Vs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mikki270, koliko god mi se svidja novi Nightwish, Sharon je ultra pjevacica za Anette. Bolja tehnika, ljepsi glas, pa i pojava, da ne pricam o sarmu i harizmi. Bolje da su nju zvali kad je Tarja otisla, mada sumnjam da bi napustila WT tek tako.

 

Pa da to je ta pesma! Tada mi se to dopalo kada sam cuo ali eto sad si me podsetio...jako prolazna muzika...neki mix onog prvog hita Evanescence i NW. Metal isproduciran nekako hiphoperski, jako slatko, preslatko i sto je najgore prolazno. Ali da ne bude da kenjam dovoljno govori to gde su NW,a gde WT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice zenskog vokala stvarno jedini bend koji vredi, ostalo je smesno. Uglavnom po nekoj matrici, kic i dosadno. Within temptation, uzas. Leaves eyes - ovo ne mogu da verujem da ljudi uopste shvataju ozbiljno. Oni su bili predgrupa cini mi se Kamelotu...koja smejurija!

 

Miki, nisi u pravu. Imalo bi smisla da si rekao da je NW bend sa zenskim vokalom koji JOŠ UVEK vredi. Dosta kvalitetnih bendova sa ženskim vokalima se jeste vremenom rasplinulo ili raspalo, ali su itekako vredeli.

 

Within Temptation su zalutali u pop vode, ali prvi albumi su im bili savršeni, naročito "Mother Earth". Liv Kristine je pevala u Thetare Of Tragedy, čija su prva 3 albuma potpuno savršenstvo. Leaves Eyes nije toliko kvalitetan projekat, ali Liv Kristine ima jedan od najlepših glasova. Da ne elaboriram svaki ponaosob, ali moram pomenuti The Gathering starije albume, After Forever, pa i Dark Moor prvih par izdanja. A gde su stari albumi Tristanie itd ...

 

Bilo je uvek odličnih female fronted bendova, ali slažem da su NW možda najkonstantniji, pa i najdosledniji svom stilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miki, nisi u pravu. Imalo bi smisla da si rekao da je NW bend sa zenskim vokalom koji JOŠ UVEK vredi. Dosta kvalitetnih bendova sa ženskim vokalima se jeste vremenom rasplinulo ili raspalo, ali su itekako vredeli.

 

Within Temptation su zalutali u pop vode, ali prvi albumi su im bili savršeni, naročito "Mother Earth". Liv Kristine je pevala u Thetare Of Tragedy, čija su prva 3 albuma potpuno savršenstvo. Leaves Eyes nije toliko kvalitetan projekat, ali Liv Kristine ima jedan od najlepših glasova. Da ne elaboriram svaki ponaosob, ali moram pomenuti The Gathering starije albume, After Forever, pa i Dark Moor prvih par izdanja. A gde su stari albumi Tristanie itd ...

 

Bilo je uvek odličnih female fronted bendova, ali slažem da su NW možda najkonstantniji, pa i najdosledniji svom stilu.

Taj mother earth od WT sam i slusao. Previse se trude da budu hiticni i prijemcivi i to se odmah vidi i smeta, a sto je najgore jako je prolazno, sada ako bi neko slusao taj album osecalo bi se da ga je bas pregazilo vreme. NW je i hitican i prijemciv ali nije im to prva stavka. Imaju svoju pricu i guraju je. U metalu ces uspeti ako si kvalitetan i taj podzanr trenutno "ide", a oni su imali sve da samo isprate ono sto je NW vec probio i nisu uspeli, toliko o tome.

A taj Leaves Eyes je smejurija, ulaziti u analizu takvog benda je cisto gubljenje vremena.

Edited by mikki270

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno je da nisi. Evo ti mali primer na, recimo, last.fm uzorku, uzmimo njih, NW i Tristaniu recimo:

 

Nightwish - 1,070,170 listeners

Within Temptation - 773,805 listeners

Tristania - 255,180 listeners

 

ili, recimo, fejs:

 

Nightwish official- 2,424,309 like this

Within Temptation official - 1,374,905 like this

Tristania - 10,120 zvanična stranica i 35,233 nezvanična

 

Dovoljno? WT su uz NW najveći bend na svetu u tom žanru.

 

No, zaista, vratimo se na NW. :D

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...