Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Nisam nešto video da se pominjao, ali meni baš fino legao Hietala solo album.

Kad bi svi solo albumi bili ovakvi, češće bi ih slušao, baš je amalgam svega i svačega, od prog rocka do classic metala. Na trenutke može da deluje malo šizofreno, ali baš mi to i kul, različito od pesme do pesme, i nekako odaje utisak da je pre svega skup pesama koje nije hteo da gura u druge bendove, pa im našao dom ovde.

Finska verzija izašla prošle godine, engleska ove, samo lirici jelte razlika.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Floor je u isto vreme i najbolje i najgore vezano za bend.

Floor je bolji pevac i od Tarje i od Anette, fakat. Tarjine pesme odlicno peva, Anetteine sakati, jbg, nisu pisane za Tarju i Floor nego za Anette.

 

Floorine deonice, i na ovom i na proslom albumu, deluju kao da su pisane eto da Najtvis i dalje ima pevaljku. Ima najbolju pevaljku ikada, hajde da pisemo tekstove za nju. 
1) Tekstovi su smece - nikada ovaj bend nije imao fenomenalne tekstove, ali onog trenutka kada je postalo "Muzika ovo, buka ono, muzika je zivot, hranim se na muziku", no bitch you don't, hranis se na tinejdz publiku koja ti daje kintu i ponasas se kao hevi metal bendovi koji pricaju o tome kako je hevi metal kul samo si se pretenciozno uzdig'o pa ti pricas o muzici as a whole, sere mi se od toga
2) Muzika je muzika za igre i pojedine filmove i to je fakat, da se nalazi bez Floorinih deonica u kakvom epskom ostvarenju tog tipa, svi bi bili u fazonu da muzika kida

Obrnuo je krug od mega loseg simfo metala preko odlicnog pop-roka do ove filmske bljuvotine gde bukvalno trosi glasnice fenomenalnom pevacu i drzi ostatak polu-talentovanog benda da ispunjava zadatke koje je zamislio da dobije epicnost koja je na radiju neslusljiva

 

Bez brige, kupovace ljudi, Floor kida, vratite Tarju 😄
(Salim se, vratite Anette)

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Havočka said:

2) Muzika je muzika za igre i pojedine filmove i to je fakat, da se nalazi bez Floorinih deonica u kakvom epskom ostvarenju tog tipa, svi bi bili u fazonu da muzika kida

Ovo, ali ne mrzelo da pišem 🙂 Mi čekamo rok/metal album, a Toumas piše muziku za neki film iz njegove glave koji nikad nije snimljen. I tako par albuma unazad (uključujući Baju Patka). Svejedno ko je trenutno pevačica, nema tu pomoći, live manje / više slično kod obe (T, F)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovaj post ste čekali. Vagao sam nedeljama, slušao album uzduž i popreko pa aj da reknem koju jer sam ja ta tinejdž publika o kojoj Havočka priča i verujem Tuomasu sve... do ovog momenta. No kako se pojavilo još nekoliko izdanja pre ovog koja su u uzročno posledičnoj vezi s bendom osvrnuo bih se i na njih.

AURI - ovo je tačka gde se vidi koliko je Tuomas počeo da lebdi, nabavio je svog dečka kao Kai Hansen, njegov jebeni đed svira frulu sem što peva pa je korisniji od Kaijevog koji vredi Gamma Ray-u koliko kurcu nokat, a ovaj bizarni threesome upotpunjuje Tuomasova zakonska supružnica. Muzika je neki Dizni saundrek za odjavnu špicu kad su svi već napustili salu, ovde je imao toliko mozga da zadrži materijal u rejonima projekta.

TARJA izbeglica poslednji solo pokazuje da može da peva dobro koliko hoće ali radila bi u Mekdonadsu verovatno da nije srela Tuomasa nazad u dan da joj napiše dobre pesme, čega ovde nema.

THE DARK ELEMENT - Anetica izbeglica i Jani napravili decentan materijal, finski melo metal bez komplikacija i po svakom protokolu, par hitova, za jedan projekat ovakve vrste više nego dobro što se ne može reći za...

ALLEN - OLZON - klasični sklepani hibrid labela po narudžbini, zaborav posle jednog sluša.

Situaciju vadi rasni MARKO HIETALA koga jes demonski đed potisnuo u glavnom bendu ali to ga nije omelo da napravi, kao što se već ovde reklo, jedan lep nepretenciozan album pun hitova koji se sluša lagano.

Dolazimo do glavnog jela i nažalost izgleda da je gazdi konačno ušla voda u uši i megalomanija ideja je progutala pesmu. O drugom disku ne bih nešto ni trošio reči, u normalnom svetu on ne bi prošao status bonus diska a kamoli se furao kao neki integralni deo albuma, outro najbolje pesme Greatest show on Earth produžen na pola sata? No thanx. Prvi disk: nemam ja problem sa tim liricima o spasavanjima planete ali ta grandioznost je pojela same pesme i ideja je postala važnije od izvedbe. Čist primer novog pravca za koji se iskreno nadam da se neće razvijati dalje je Harvest, neki soundtrack za prikupljanje menstrualne krvi Elene Karić dok lista tviter Jelene Đoković. I ostale pesme imaju tragova sakaćenja raznim orkestracijama. Prve dve i poslednje tri su ruku na srce punokrvno dobre ali sredina zna dobro da zašlajfuje. Prokleti deda ruku na srce fino peva ali Marko samo na jednoj pesmi? Očigledno je da se njegova uloga u bendu polako smanjuje. Sve u svemu, prvo razočarenje u NW katalogu, bar pola izdanja bih šutnuo bez griže savesti što je za bend ovog renomea loše.

  • Like 1
  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...