Jump to content

Vukodav


Recommended Posts

Uzeo knjigu, mogla je laguna slobodno i na wc papiru da je odstampa :no:

 

 

Sho? Ne valja ili su je lose tehnicki odradili?

 

edit: tj, znam na sta si mislio, ali zelim da verujem da zavrsna knjiga valja necemu :)

Edited by Council A

Share this post


Link to post
Share on other sites

За то нисам ни чуо, баци ми на руском па ћу превести у зависности колико је велико, помоћ би добро дошла додуше :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево сада мало прекопах тамо, јел читао неко ?

 

Валькирия

 

Живая русская история дышит на страницах этой книги. Но главная заслуга Марии Семеновой даже не в безупречной точности этнографических описаний - автору удалось показать события тысячелетней давности глазами их участника, который, в отличие от нас, еще не разучился примечать лешего за болотной корягой, русалку в речном омуте, голоса древних богов в шуме леса.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисам сигуран на шта мислиш друже, све је преведено, очајно али преведено :)

 

Ima jos jedan dio, cetvrti koji nije preveden kod nas, taj je preskocen kao sto rece Imrahil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jel su Dijamantske gore treci ili cetvrti deo?vidim sad da je to predstavljeno kao nova knjiga u Laguni...film je inache extra,a kad smo vecj kod toga, jel gledao neko Staru Basnu?film je takodje inspirisan slovenskim paganizmom ali je , za razliku od Vukodava zasnovan na istorijskim chinjenicama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

pa jel su Dijamantske gore treci ili cetvrti deo?vidim sad da je to predstavljeno kao nova knjiga u Laguni...film je inache extra,a kad smo vecj kod toga, jel gledao neko Staru Basnu?film je takodje inspirisan slovenskim paganizmom ali je , za razliku od Vukodava zasnovan na istorijskim chinjenicama...

Stara Basn je pravljeno od likova koji su u onim medival living history grupama i fascinantno je autentichan film ,ja se odushevih

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Bloodyslav

Dijamantske Gore su poslednji i cetvrti deo koji je pisala Marija Semjonova,a postoji jos jedna knjiga koju nije ona pislala nego neki lik-zaboravio sam sad kako se zove:P -koja prati desavanja sa Vukodavovim saputnicima.

U svakom slucaju procitao sam sve delove i pre koju nedelju - Dijamantske Gore.Nisam mogao da je ostavim iz ruku,procitao sam je za dva dana uz spremanje ispita.

Odlicno je,skroz uoblicava prethodna tri dela,mada je pomalo konfuzna,i bacila me je u bedak i razmisljanje na kraju.

Ali,celo delo je uz nedostatak prikladnijih reci FENOMENALNO!!!!!:D:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...