Jump to content

Najtužnija filmska scena


gruban

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Ja sam plakala kada je malom stopalu umrla mama, tj. preplakala sam ceo crtani film,valjda je malo stopalo,ne secam se, davno je to bilo.....

Znaci slazem se... icon_cry.gif

Ma kao klinka sam plakala uz sve i svasta, ali ovo...

Edited by ZmAjChE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Raven156

* "Tamna je noc" - Kad Mane (Dragan Micanovic) vracajuci se kuci sa ratista bez noge dodje do kuce i sazna da mu se sestra udaje...

* "Autumn in New York" - Kad Charlotte (Winona Ryder) umire... Ipak je to Winona...

* "Legenda o Pekos Bilu" - Crtac u kome Bilova voljena zavrsi na mesecu pa na kraju on sa svojom bracom kojotima zavija na pun mesec...

* "Raisins" (South Park) - Kad Wendy ostavi Stena a u pozadini se cuje "All out of love"... Kasnije se ispostavi da se kucka krlja sa onom malom camugom Tokenom (ne zna se sta je gore)...

* "Sweet November" - Kad Sara (Charlize Theron) zaveze Nelsonu (Keanu Reeves) maramu oko ociju, sledeceg trenutka on skida maramu, a nje vise nema...

* "Revenge of the Sith" (Star Wars) - Kad mladom Anakynu (Hayden Christensen), tada vec Darth Vaderu saopstavaju da je njegova voljena Padme (Natalie Portman) mrtva, da ju je on ubio... A presao je na Dark Side of the Force samo iz ljubavi prema njoj, da spreci njenu smrt...

 

wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Raven156

Umalo da zaboravim, pola filma "Great Expectations"...

Ono sto Estella (Gwyneth Paltrow) radi Finneganu (Ethan Hawke) kroz ceo film je stvarno tuzno...

 

wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam plakao na onu poslednju scenu u T2 samo kad sam bio mali..

sad kad je vidim, malo mi bedak, al ne bih mogao da se rasplacem.. setim se Konana i Juniora valjda. icon_smile.gif

 

ja sam plakao na kraju Motorcycle Diaries.. zbog one muzike verovatno..

 

i da, Zivot Je Lep je bas gadan za gledanje sa te (emotivne) strane..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni licno, najtuzniji crtani je bio "bambi". ne secam se tacno scena, ali se secam da sam danima nakom gledanja bila ubedacena.

 

prvi i jedini film uz koji sam ja plakala je bio "sibirski berberin". onaj deo kada njega odvode na robiju, a drugovi iz vojske trce za vozom i pevaju. posle te scene, svaka scena do kraja filma je tuzna. to mi je, inace, jedan od omiljenih filmova. i posle njega sam zavolela ruse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni licno, najtuzniji crtani je bio "bambi". ne secam se tacno scena, ali se secam da sam danima nakom gledanja bila ubedacena.

 

prvi i jedini film uz koji sam ja plakala je bio "sibirski berberin". onaj deo kada njega odvode na robiju, a drugovi iz vojske trce za vozom i pevaju. posle te scene, svaka scena do kraja filma je tuzna. to mi je, inace, jedan od omiljenih filmova. i posle njega sam zavolela ruse.

 

 

Neverovatno...ali Sibirskog Berberina sam gledala sigurno jedno dvadeset puta, znam ga napamet, i dalje placem na toj sceni kad Andreja odvode u Sibir....

 

Ne znam, poslednji put sam zaplakala kad sam gledala "Karaulu", i kada porucnikova zena kaze onom vojniku iz Splita (doktoru) "Dalmatinac, jel' znas ti da ja nikad nisam videla more?Hoces da mi pokazes more?" sa sve onim polumakedonskim akcentom i onim ogromnim ocima...ja kapiram da to i nije bas toliko tuzno ostatku sveta...ali ja sam se sita isplakala....uvek su mi bile tuzne osobe gladne ljubavi. icon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

tuzna mi je scena iz moulin rouge-a kad christian prolazi pored balkona i vidi satin sa grofom...

 

a iz nekog razloga UVEK se rasplacem pri kraju finding neverland, cim dodje ona scena kad joj prirede predstavu u kuci, krecu suze i ne prestaju do kraja filma icon_uhoh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"21 grams", na polovini filma mi se javila ogromna knedla u grlu, a vec na sceni kad Sean Penn uperi pistolj u Benicia Del Torra suze su teklele u potocima, majku mu jebem! isplaka sam se ko malo dijete...

 

"Requiem for a dream" kraj filma icon_cry.gif uhhh... necu da se podsjecam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tuzna mi je scena iz moulin rouge-a kad christian prolazi pored balkona i vidi satin sa grofom...

e, pacenice... to sam ja htela da kazem.... ccc

icon_wink.gif

 

efekat povecava el tango de roxanne... ufff

ceo taj deo.... ceo el tango de roxanne...

kad je vidi na balkonu, ona peva "come what may"..... grof primecuje, i zgrabi je....

i, vrhunac tog dela, kad ewan otvara vrata i nastavlja roxxanne... uffffff

 

u istom filmu, kad ona mora da mu kaze da ga ne voli... "the truth is I am the hindu kurtizan and I choose the maharadza...".... i vidi se kako se raspada....

 

i, kad joj na sred predstave baca pare.... "thank you for curing me from my redicilous obsession with love"

 

ne mogu da odlucim sta od toga... icon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

secna na kraju "drustva mrtvih pesnika" kad se oni penju na stolove da ga pozdrave. kakav je to vrh od filma...

 

 

spoiler:

i uvek mi bude zao kad ubiju viktora u "dvanaest zigosanih", a taman su obavili sve i odlaze... wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Кад у Кинг Конгу убију маму Конга, а беба Конг тугује...

Плакао сам као киша (као клинац) током те сцене...

 

-Кад у енглеском филму "Летња прича" онај лик што је оставио ону сељанчицу побегне из њеног видокруга, а њу заслепи одсјај са огледала...

Плакао сам, као тинејџер, док сам гледао тај филм...

 

-Поглед Мајке Божје, из једне од попречних улица, док Исус, путем Суза (Via Dolorosa) носи крст, а након чега следе сцене како се она бринула о њему док је био мали...

Плачем сваки пут док гледам ту сцену (филм сам гледао три пута), но, то вероватно нема много везе са мојим религиозним осећањима, већ ће пре бити да је то због чињенице да сам без оца остао кад сам имао 8 година и да се моја мајка исто тако бринула о мени (морам признати да ми је и сада суза заискрила)...

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Raven156

secna na kraju "drustva mrtvih pesnika" kad se oni penju na stolove da ga pozdrave. kakav je to vrh od filma...

Respect...

Mnogo dobar film i mnogo jaka (upecatljiva) scena...

 

wallbash.gif

Edited by Raven156

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da je neko gledao film "Mama Huanita", a nisam nikada ni ja uspela do kraja da ga odgledam, jer mi svaki put bukvalno pozli i pocnem da se davim u suzama na sceni kad nevin covek ceka izvrsenje smrtne kazne. Moze da je spreci sa sitnom lazi, koja ne bi nikome naudila, sto ponosno odbija, dok ga voljena zena i majka preklinju ...

 

wallbash.gif

Edited by Wise Owl

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Поглед Мајке Божје, из једне од попречних улица, док Исус, путем Суза (Via Dolorosa) носи крст, а након чега следе сцене како се она бринула о њему док је био мали...

icon_da.gif

 

savrsena scena.. i uopste kad ona odluci da ustane i kad skuplja snagu da ga pogleda onako izmucenog. ja sam u bioskopu odgledala tri puta i paket maramica mi nije bio dovoljan. svaki put kontam da cu se naviknuti na tu scenu, gledajuci dvd ali ne vrijedi.

 

 

ista stvar sa Star Wars.. kad se Padme porodi i Obi Wan Kenobi uzme malog Luka.. pa ona posljednja scena u zalasku sunca..

 

krenu mi suze kad Boromir, ljudina od 100 kila mase macem s tri strijele u sebi i na kraju gine.. i placem s Aragornom kad mu zatvara oci a ovaj mu prije toga kaze - my king.. uz scenu naravno kad se cijeli rohan jurisa na zvuk trube u bitku ispred minas tiritha.

 

 

i u young guns kad indijanac gine..

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...