Jump to content

Ensiferum


Shelobina

Recommended Posts

Ljudi, ako jos niste culi za ovaj bend sada je pravo vreme!!!

Ja vam ne mogu recima opisati koliko su oni dobri...ma PRETERANI!!!

Dobro,jeste da vishe spadaju u black nego u power i progressive ali svejedno...ako su COB ovde onda moze i ensiferum.

Ma finska uvek daje dobre muzicare...neverovatno.

U svakom slucaju,so far imaju samo 2 albuma (svi su relativno mladi,imaju oko 20ak godina) za koje ne znam koji je bolji,,,jednostavno sto ih vishe slusam to su mi sve bolji.

Eto toliko od mene...morala sam ovu moju ushicenost negde da ostavim. laugh.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ensiferum je keva, obozavam pesme kao Sword Chant ili Token Of Time sa akusticnim uvodom koji se naglo prekida teskom distorzijom i growlom. Oni su inace viking metal al posto nema taj forum (nazalost) onda bi ih i ja stavio ovde, mada mi se cini da sam vec video temu negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da se pazari?!? Gari,trazila sam i trazila i ne nashla! Damn it!!!

To ako uspesh da pronadjes njihov original ja ti se klanjam...

Imam ja oba albuma na mp3-ju a znam da su sad izdali ponovo snimljene demo pesme iz '97-'99...jos samo to da nabavim i bicu srecna! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre par dana sam nabavio njihov album Ensiferum. odusevljen je blag pojam. pesma Token Of Time je wauu. jel moze negde kod nas da se pazari njihov drugi album?

ovde nema sanse da ces naci nista od njih,sem preko neta...

ja sam htela da kupim originale u nemackoj ali ni tamo nisam nasla...

prvi album je icon_rockdevil.gif ,token of time,windrider i treacherous gods : BRUTALNO PRETERANO DOBRO,,,

nadam se da cu jednog dana uspeti da nabavim originale icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam oba albuma Ensiferuma i ne mogu da odlucim koji je bolji.Mozda za nijansu Ensiferum jer je tvrdji,ali je Iron melodicniji,a ja volim melodicne bendove.Sta znam.Ljudi su ubice,bubanj razbija a svidjaju mi se i vokalne deonice,jer pored dead growl-a imas i clean delove kao i horske refrene,a da ne zaboravim i visoki zenski clean na Tears.

U zimu 2003/2004 nabavio sam albume Ensiferum,Mirror of Madness od Norther-a,Moonsorrow i opus Children of Bodom,ali i dan danas najvise slusam Ensiferum od svih njih.Kada su u ovako jakoj konkurenciji postali jedan od mojih najdrazih bendova, valjda znaci da puno vrede.

To Krang:Pljuvanje je divna stvar,zato ga probaj malo na sebi,a nemoj trositi sadrzinu pljuvacnih zlezda na bendove koji su za afirmaciju metala ucinili mnogo vise od tvog bednog doprinosa.

Edited by Max Screamingwolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
To Krang:Pljuvanje je divna stvar,zato ga probaj malo na sebi,a nemoj trositi sadrzinu pljuvacnih zlezda na bendove koji su za afirmaciju metala ucinili mnogo vise od tvog bednog doprinosa.

bendove?

 

ko pljuje po bendu???

rekao sam da je sranje tema jer je sigurno deseta ensiferum tema na ovom forumu.

icon_sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...