Jump to content

Proizvodnja i kastomizacija gitara


Nurg

Recommended Posts

ne ide mi u glavu ta bukva icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

prvi put cujem za telo od bukve, gde nadje drvo, jos i osusheno ?!

 

inace, welcome back also pivopije.gif

Bukva je poreklom iz bosne, verovali ili ne icon_smile.gif Kupio sam je na lokalnom stovaristu, i moram da priznam da sam bio jako prijatno iznenadjen drvetom. Sad jedva cekam da dovedem gitaru u svirno stanje i da je cujem, ali imam osecaj da ce zvucati do jaja icon_smile.gif Inace, sasvim je dobro osusen odrvo, i moze jako dobro da se obradjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e bas me zanima kako ce zvucati ta od bukve, pa kad je zavrsis podeli utiske ovde pliz. pivopije.gif

 

inace, koliko se dugo ti bavis proizvodnjom gitara, i koliko ti je trebalo da naucis zanat?

Kad je zavrsim snimicu je u razlicitim situacijama i stavicu mp3 na svoj sajt.

 

A sto se tice posla, bavim se time vec duze vreme. Dugo je bilo hobi, a profesija je vec oko godinu ipo dana. Ucio sam kod malo vecih majstora, i spremam se za jedno dve do tri godine da idem za New York da ucim gradnju violina kod Samuel Zygmudovicz-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Imam ja jedno pitanje mozda glupo ali osnovno.

 

Koliko drvo moze da utice na sustain,boju zvuka... na elektricnoj gitari kada se zakonom fizike zvuk direktno prenosi blizinom vibracija zice na magnet pa kroz elektroniku na output...

 

Nije to akustara da ima rezonancu...

Za ovo mi stvarno treba objasnjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja jedno pitanje mozda glupo ali osnovno.

 

Koliko drvo moze da utice na sustain,boju zvuka... na elektricnoj gitari kada se zakonom fizike zvuk direktno prenosi blizinom vibracija zice na magnet pa kroz elektroniku na output...

 

Nije to akustara da ima rezonancu...

Za ovo mi stvarno treba objasnjenje.

Evo u par reci posto me mrzi da pisem mnogo danas:)

 

Zica vibrira, prenosi vibraciju na telo gitare, i ta vibracija se vraca na zicu i menja osnovnu vibraciju zice, i istovremeno telo gitare koje vibrira prenosi tu istu vibraciju i na magnet. Naravno da nema isti efekat kao i na akusticnim instrumentima, ali se oseti poprilicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja jedno pitanje mozda glupo ali osnovno.

 

Koliko drvo moze da utice na sustain,boju zvuka... na elektricnoj gitari kada se zakonom fizike zvuk direktno prenosi blizinom vibracija zice na magnet pa kroz elektroniku na output...

 

Nije to akustara da ima rezonancu...

Za ovo mi stvarno treba objasnjenje.

hmmm

na elektricnoj gitari sve manje i manje

samo pogledaj Satrijeve "plasticne" gitare no.gificon_smile.gif

JEM od americke lipe no.gificon_smile.gif

 

po mom misljenju na gitari 95% posla mozes da zavrsis sa magnetima icon_da.gificon_da.gif

 

a BASS je vec totalno druga prica

 

za Nurgovo objasnjenje naravno nemam sta da dodam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm

na elektricnoj gitari sve manje i manje

samo pogledaj Satrijeve "plasticne" gitare no.gificon_smile.gif

JEM od americke lipe no.gificon_smile.gif

 

po mom misljenju na gitari 95% posla mozes da zavrsis sa magnetima icon_da.gificon_da.gif

 

a BASS je vec totalno druga prica

 

za Nurgovo objasnjenje naravno nemam sta da dodam

Ma da to i ja kazem, i zato sam uveoma dobrog squiera ugradio seymor duncana i stvarno razlika nego na nekoj drugoj dzitri se moze videti samo ako zvuk kanalno snimis i upredis nijanse vidno,a inace zvucno skoro nema... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@carcassSa ogromnim zakašnjenjem konačno sam poslao neke DVD-e Bori, pa ga ti cimni za par dana, ima tu nekih bassističkih albuma, pogledaj dal te šta interesuje. Nisam zaboravio da sam obećao, ali eto, život ide, gužva itd...

 

 

Ma da to i ja kazem, i zato sam uveoma dobrog squiera ugradio seymor duncana i stvarno razlika nego na nekoj drugoj dzitri se moze videti samo ako zvuk kanalno snimis i upredis nijanse vidno,a inace zvucno skoro nema... icon_da.gif

Mo\da na tvom setup-u,nema veze, jer ti ne možeš čuti, ali ima debele veze, čak i kod aktivne elektronike, koja donekle ignoriše drvo. Ako su u pitanju ovi novi Squier-i, to je baš kanal drvo u njima. Baci to, kupi novu gitaru, jebeš stavljanje spojlera i crtanje vatri sa strane na karoseriji na jugu 45.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...