Jump to content

Proizvodnja i kastomizacija gitara


Nurg

Recommended Posts

@Dushan S: Meni je Tocak rekao da su Squier odma' iza Fendera, Gibsona i Ibaneza (bolji od Jackson i ostalih)... A i imao sam prilike da se uverim u to... malo sam razocaran...

icon_smile.gif

Ali sa druge stane je i glupo sprdati se pa ajd sad ozbiljno

 

Uz dužno poštovanje Točku kao legendi muziciranja u ovdašnjim krajevima: Nadam se da se sprdaš malo na moj račun, uostalom zašto da ne. Smeh je zdrav. icon_razz.gif233.gif

Ako se ne sprdaš, onda ti je čovek objasnio jako pojednostavljeno jer je mislio da si početnik i da ti je dovoljno to tako spakovati.

Ako se ne sprdaš , nisi početnik a on to zaista misli, onda jebem li ga. Nečija veličina kao svirača nije nužno povezana sa njegovom informisanošću.

 

Mada ko zna, možda šper ploča i ostale varijante presovanih otpadaka drveta imaju neka tonska svojstva koje se mogu iskoristiti u specifične svrhe samo ako neko zna kako. icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mada ko zna, možda šper ploča i ostale varijante presovanih otpadaka drveta imaju neka tonska svojstva koje se mogu iskoristiti u specifične svrhe samo ako neko zna kako. icon_mrgreen.gif

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

jes' mu objasni cijelu filozofiju Squiera u jednoj recenici.

Svaka cast!!!!!

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Hvala za albume, valjda cu se cuti sa dalekim Borom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

jes' mu objasni cijelu filozofiju Squiera u jednoj recenici.

Svaka cast!!!!!

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Hvala za albume, valjda cu se cuti sa dalekim Borom.

imam ja jedno telo od squiera koje je napravljeno od iverice

zvuk mu je mrak u najgoren negetivnom smislu. drzim ga u radnji cisto da pokazem ljudima sta znaci jako lose uradjena gitara

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif

 

jes' mu objasni cijelu filozofiju Squiera u jednoj recenici.

Svaka cast!!!!!

icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif

 

Hvala za albume, valjda cu se cuti sa dalekim Borom.

 

biggrin.gifpivopije.gif Boro mi je javio da mu je stiglo pa ti to pogledaj s njim

 

imam ja jedno telo od squiera koje je napravljeno od iverice

zvuk mu je mrak u najgoren negetivnom smislu. drzim ga u radnji cisto da pokazem ljudima sta znaci jako lose uradjena gitara

Inače ja imam takođe jednog Squier-a, JV, ph34r.gif ali mu telo nije od šper ploče, dapače. mhihi.gif Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Inače ja imam takođe jednog Squier-a, JV, ph34r.gif ali mu telo nije od šper ploče, dapače. mhihi.gif

ti imas starog squiera koliko ja znam, a to su izuzetno dobre gitare. sve sto je squier napravio posle 1990-e godine je djubre

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti imas starog squiera koliko ja znam, a to su izuzetno dobre gitare. sve sto je squier napravio posle 1990-e godine je djubre

Nisam ni sumnjao da ćeš znati o čemu se radi icon_wink.gif Ovaj je reissue '62 iz 83 god ako se ne varam, fenderovi delovi, šel lak, ispucao od temperaturnih razlika, znači bombonica icon_mrgreen.gif Ne znam koliko ih cene napolju, ovde ta prva godišta kad ih ima koštaju više nego japanski fender?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao mi jedan single za kopiju Stratocastera, rec je o Fenix gitari, sa sperplocom(ili lipom nemam pojma) i tri oklopljena singla koji se cuju kao iz bureta =] . Jel ima neko ideju sta da stavim (za sto manje para, nema se =]).

Share this post


Link to post
Share on other sites

47 put na ovoj i drugim temama. Osim ako gitara nije neki vanzemaljski predobar primerak koji je slučajno nastao, poklopilo se drvo i slučajno dobra izrada, ne ulaže se u magnete za gitaru od 150 evra. Ne postoje "Što jeftiniji magneti". Kad se prave odvojeno magneti, oni su namenjeni nekom ko želi da zameni stock pickup-ove, i samim tim želi da doplati za nešto bolje od onoga što ima na gitari. To u tvom slučaju znači da će magneti koštati isto koliko i gitara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni sumnjao da ćeš znati o čemu se radi icon_wink.gif Ovaj je reissue '62 iz 83 god ako se ne varam, fenderovi delovi, šel lak, ispucao od temperaturnih razlika, znači bombonica icon_mrgreen.gif Ne znam koliko ih cene napolju, ovde ta prva godišta kad ih ima koštaju više nego japanski fender?

ti instrumenti vrede onima koji znaju o cemu se radi. nazalost trziste im je jako slabo jer na njima pise squier, i ljudi su poprilicno neuki ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

47 put na ovoj i drugim temama. Osim ako gitara nije neki vanzemaljski predobar primerak koji je slučajno nastao, poklopilo se drvo i slučajno dobra izrada, ne ulaže se u magnete za gitaru od 150 evra. Ne postoje "Što jeftiniji magneti". Kad se prave odvojeno magneti, oni su namenjeni nekom ko želi da zameni stock pickup-ove, i samim tim želi da doplati za nešto bolje od onoga što ima na gitari. To u tvom slučaju znači da će magneti koštati isto koliko i gitara.

мисим да њему физички фали магнет на тој позицији и да пита чиме да запуши рупу. стави на ту позицију пур пене мало, биће бољи сустејн при дихтунгу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada ko zna, možda šper ploča i ostale varijante presovanih otpadaka drveta imaju neka tonska svojstva koje se mogu iskoristiti u specifične svrhe samo ako neko zna kako. icon_mrgreen.gif

user posted image

 

Evo ga. icon_razz.gif Kapiram da sam dosta uradio s' obzirom da je ovo neki panj, žbun, bagrem štaliveć. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko ih cene napolju, ovde ta prva godišta kad ih ima koštaju više nego japanski fender?

Eno neki lik trazi za identican model ko tvoj 850 kinti ($) na Ebay-u. To je trenutna cena valjda, mozda i poraste icon_confused.gif ?

 

Ne kapiram ovo za Japanski Fender...pa stari Squier-i su svi Japanci. Ili gresim, vrag bi ga znao mrred.gif ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eno neki lik trazi za identican model ko tvoj 850 kinti ($) na Ebay-u. To je trenutna cena valjda, mozda i poraste icon_confused.gif ?

 

Ne kapiram ovo za Japanski Fender...pa stari Squier-i su svi Japanci. Ili gresim, vrag bi ga znao mrred.gif ?

Na zapadu se mnogo paznje obraca na originalno stanje. Na stanje u opste. Ovde se mogu pazariti neke kul vintage gitare koje su u ocajnom stanju i u skaldu sa tim karakteristikama - po visokoj ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ovako treba mi pomoc oko porekla Akusticno-klasicne gitare...

Nju je 65 cale pazario od nekog lika koji je kupio u spaniji na gitari pishe Albeniz guitars Barcelona made in spain ali kad kucam na netu nadje mi nesto sasvim peto neke skole itd...ima li neko iskustva???

Imam esp explorer ex-400 sa emg 81 i emg 61 aktivnom elektronikom e sad ovaj emg 61 najblizi vratu me i nesto iritra sem na kad sviram clean jazz itd vash savet kao zamenu za njega?Mahagony je body ako uopste znaci nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako treba mi pomoc oko porekla Akusticno-klasicne gitare...

Nju je 65 cale pazario od nekog lika koji je kupio u spaniji na gitari pishe Albeniz guitars Barcelona made in spain ali kad kucam na netu nadje mi nesto sasvim peto neke skole itd...ima li neko iskustva???

Imam esp explorer ex-400 sa emg 81 i emg 61 aktivnom elektronikom e sad ovaj emg 61 najblizi vratu me i nesto iritra sem na kad sviram clean jazz itd vash savet kao zamenu za njega?Mahagony je body ako uopste znaci nesto?

Interesantno. Nisam nikad cuo za tu firmu, ni iz Barcelone ni iz Spanije.

Moguce je da je bio neki 'export' model neke radionice, verovatno ne toliko slavne, pa su kontali da im je pametnije da stave Albeniz (od Isaac Albeniz, jedan od otaca klasicne i flamenco gitare). Samim tim postize se neki 'wow' efekat.

 

Da nije slucajno Alcañiz (Ribot and Alcañiz) ? U to bi bio kolekcionarski momenat icon_rockdevil.gif .

 

P.S. Slavnih spanskih majstora ima jako puno, mozes se informisati za pocetak ovde.

 

pivopije.gif

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem nosio sam je kod stolara i rekao mi je da je napravljena od oranginog drveta posto je jelte radio u aziji pre....NEgo problem sa ovom gitarom su pragovi i malo vrat pa mi bash i treba jedna resturacija al plasim se da ne izjebem stvar ... Slikacu sutra marku pa cu ti poslati pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Еј, људи јел зна неко где у Београду и околини може да се нађе добро дрво (оно, као, јавор, јасен, јова итд. итсл.). Такође ме занима како звучи та проклета буква??? Питам, зато што се да лако наћи добар комад... Ујка Нург, јел си баш сигуран за хардвер од алуминијума? Ако је тако, до јаја-алуминијум се и лакше налази и лакше обрађује од месинга... Питам, зато што треба да урадим 6 дугмића за неки string-thru/neck-thru кастум. Јел зна неко где могу да исхромирам хардвер? Ћале ми рече за неке соц радње које бтЊ више не постоје...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

motas magnete? care!  kako napreduje, po kom "uputstu" radis (jel kopija nekog magneta ili radis svoj iz pocetka)?

 

Ok, 'ajde malo da oživimo ovu temu. Dakle, našao sam na nekoliko mesta na netu kako se motaju magneti, pa mi je palo na pamet da se u tome i oprobam. Pažljivo sam secirao neke singlove i hambakere i izanalizirao kako je sve to napravljeno. Moram reći da i dalje imam nedovoljno informacija, ali eksperimenti dosta pomažu... A pošto se hajde, recimo razumem u fiziku (to studiram) i elektroniku (hobi), valjda, majku mu, znam šta radim...

 

Ortak je nedavno kupio Seymour-Duncan Invader Sh-8, koji doslovno jebe keve, pa sam se bacio na imitiranje tog zvuka (koliko je god u mojoj moći).

Napravio sam hambaker koji može da se rastavi i da se menjaju jezgra-

kako bih se lično uverio u razlike alnico/ceramic/steel na istom kalemu, istom magnetu (ne pickupu, magnetu) i najvažnije- istoj gitari (to je, nažalost Epiphone L.P. replica od špera, ali za njega mi makar nije žao). Nemam alnico jezgra, ali razlika između keramike i čelika je primetna. Baš onakva kako je opisuju na netu... icon_biggrin.gif.

 

Ljudi, pitajte slobodno što god vam padne na pamet- ovo sve znam u teoriji, a od nedavno i u praksi icon_razz.gif. Nurg bi vam to verovatno malo bolje objasnio, al' eto, i ja sam tu... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...