Jump to content

Proizvodnja i kastomizacija gitara


Nurg

Recommended Posts

Ono, kao- uzme se furnir od 2mm pa se stegnut između dve daske raseče na dva dela, pa se to u "open book" konfiguraciji (da šare budu simetrične, zbog lepote) zalepi na telo, a onda se sa ivicama uradi pod A- stavljanje onog plastičnog "ivičnjaka" (najčešće se javlja na LPjevima i bele je boje) B- uradi burst u neku tamnu boju... Gde grešim?

Tacno tako, to se zove 'book matched top'. Mada, malo jace je to od 2mm. Kod 'high-end' gitara bogami i 12mm.

 

user posted image

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Potrebni saveti... Tako nekako se počinje u malim oglasima :)

 

Imam ibaneza dg 350, uzeo sam ga polovnog i pre mene nije bio baš čuvan :no: ispostavilo se da to i nije toliki problem... Probleme mi pravi glupi ibanezov pro rockr tremolo već drugi put mi puca nešto na njemu, prvi put mi je puklo sedlo a pre neki dan mi puče neko sranje, svo malo i nikakvo a dva šrafa prolaze kroz njega... Poučen iskustvom predhodne nesreće ne verujem da ću negde naći deo, inače sedlo su mi napravili kevini sa posla (jatovci)... ovaj deo je baš mali i nisam siguran da će oni uspeti. Moja ideja je da kupim floyd rose original proširim rupu na gitari tj. da mi tasic ili zan odrade to stavljanje jer rupa za ovaj tremolo je mala. Da čujem šta vi mislite o tome, možda neke nove ideje?

 

evo lepotice koja je trenutno u razmontiranom stanju

 

http://img128.imagevenue.com/img.php?image...6_122_424lo.jpg

Edited by spartak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako. Ne znam koliko ti je pametno da uzimas OFR koji inace kosta oko 150€ za gitaru koja nije nesto specijalna. Ili pokusaj da popravis ili...ne znam. Pokusaj da ga zakljucas nekako.

 

EDIT; sad kad videh sliku, i pogledah bolje, da je rec o DG ne RG seriji, ne znam...ne znam gitaru...bas me interesuje, kad se to proizvodilo, o cemu je rec, itd...?

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dg350 je gitara iz x serije nisam siguran ali mislim da su poceli da je prave oko 1985, mojoj serijski broj počinje sa b85.. slaže se :muzicar: ima dva hambakera koji prelepo izgledaju, vrat je crven ima 22 praga i malo je deblji od ibanezovih modela koje sam ja držao i to mi se svidja... po mom mišljenju bolji se od rg i meni lepše leži nego jam, nije zver kao vrat Petručijevih jpma ali je ok. Dolazimo do najgoreg dela kobilica je ibanezov pro rockr koji je ružan loš i još me zeza :violent: a toplock nije na samom početku prvog praga već je malo bliži čivijama... Kasniji modeli dg su izlazili sa licenciranim floydrose-om, video sam to kod nekog tipa sa modelom pravljenim valjda 88.

 

Pa ne znam mislim da je to sve...

 

Želim samo da dodam da ofr mogu lako da nabavim od ćaleta za manje pare, tako da i to mora da se uzme u obzir. :rockdevil:

 

aj sad i ovo da vas pitam... Najverovatnije idem u ameriku na leto i planiram da uzmem nešto polovno pa da ga malo sredim, šta mi preporučujete? Volim da saslušam tudja mišljenja pošto sam se tri puta zaleteo i puko ne male pare na neka gona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dg350 je gitara iz x serije nisam siguran ali mislim da su poceli da je prave oko 1985, mojoj serijski broj počinje sa b85.. slaže se :muzicar: ima dva hambakera koji prelepo izgledaju, vrat je crven ima 22 praga i malo je deblji od ibanezovih modela koje sam ja držao i to mi se svidja... po mom mišljenju bolji se od rg i meni lepše leži nego jam, nije zver kao vrat Petručijevih jpma ali je ok. Dolazimo do najgoreg dela kobilica je ibanezov pro rockr koji je ružan loš i još me zeza :violent: a toplock nije na samom početku prvog praga već je malo bliži čivijama... Kasniji modeli dg su izlazili sa licenciranim floydrose-om, video sam to kod nekog tipa sa modelom pravljenim valjda 88.

 

Pa ne znam mislim da je to sve...

 

Želim samo da dodam da ofr mogu lako da nabavim od ćaleta za manje pare, tako da i to mora da se uzme u obzir. :rockdevil:

 

aj sad i ovo da vas pitam... Najverovatnije idem u ameriku na leto i planiram da uzmem nešto polovno pa da ga malo sredim, šta mi preporučujete? Volim da saslušam tudja mišljenja pošto sam se tri puta zaleteo i puko ne male pare na neka gona.

U, pa po tvojim recima, ako je to tacno, onda je to ipak malo bolja gitara...ugradjuj ofr, em sto ce ti te muke resiti, em ces da dobijes do jaja stvar :da:

 

Sto se tice Amerike, moj ti je savet da uzmes neki RG550 na Ebay-u ili ako nadjes negde ovako, za oko 500$ mozes sigurno da nadjes pristojan komad, znaci pristojan, ne krsh. Do jaja je gitara, vidim izdrzala je test vremena. Naravno, ovo se odnosi i na 560, 570, 750, 770,...takodje, preporucio bih ti da vidis ako nadjes i nekog americkog BC Rich-a, ili Japanca U seriju, ili Japance iz '80ih pa do tamo neke '93-4. U svakom slucaju, i ako nadjes za dobru cenu ovo vazi i za skoro svaku USA made gitaru, uglavnom su te stvari majka...ako bi ostao neko vreme u Americi, na Ebay-u bi mogao da nadjes 'killer' stvari sto bi se reklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde ljudi da čujem još neko mišljenje oglasio se samo heavy jerk... Sigurno postoji neko ko misli da je loša ideja da stavljam fro, hteo bih da čujem zašto...

 

Još jedna stvar, pošto kupovina floydrosa nije moja briga i ne kupujem ga ja cena nije bitna ali kad je u pitanju stavljanje istog na gitaru to je već druga stvar, to ću morati sam da platim. Šta mislite koliko bi me izašlo i kod koga mi je bolje da idem kod tasića,žana ili kod nekog trećeg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da zvučim k'o neki matorac, šta li (ljudi mi mahinalno kažu: "SEREŠ!"), ali čivijie može da namesti svako. A sređivanje vrata može da uradi i retard. Doduše, ja sam picajzla po prirodi, pa kada ispravljam vrat, merim koliko je zakrivljen nonijusom... :udri:

 

Marić, koliko je meni poznato, ne naplaćuje nikakvu ugradnju...

A ako je neka ne-mnogo-bitna gitara u pitanju, možeš da kupiš Stagove čivije u Stringeru (Blizu slavije, nizbrdo od 15ice) za smešnih 1200 kinti ( :da: 6 komada). Pokazale su se dobro, drže štim, ne prave probleme (već 3 meseca) i td... Samo što nemau šraf za dotezanje... A njih može da ti namesti neki ortak ili neka persona sa ovog foruma koja ima makar malo iskustva sa šrafcigerom i guranjem predmeta u rupe...

 

Verovatno ti je najjednostavnija opcija da uradiš sve kod Marića...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde ljudi da čujem još neko mišljenje oglasio se samo heavy jerk... Sigurno postoji neko ko misli da je loša ideja da stavljam fro, hteo bih da čujem zašto...

 

Još jedna stvar, pošto kupovina floydrosa nije moja briga i ne kupujem ga ja cena nije bitna ali kad je u pitanju stavljanje istog na gitaru to je već druga stvar, to ću morati sam da platim. Šta mislite koliko bi me izašlo i kod koga mi je bolje da idem kod tasića,žana ili kod nekog trećeg?

 

A koliko ti često koristiš taj tremolo? Jel sviraš u nekom Kerry King (dva Kinga) fazonu, ili ga drkaš jednom nedeljno, na kraju sola, čisto da mu da šmek? Ako nameravaš da masovno koristiš Flojd, ja te podržavam- ako može jedan Warrior da ima Flojd, može i ta tvoja daska.

 

Nego- koliko ja kontam stvari, ko god da ti proširuje rupe za montažu Flojda, velike su šanse da će morati da ti uradi i prefarbavanje... Zato što ne postoji teoretski način da se ne izljuspa farba (reckice od min. 2mm) na ivicama te nove rupe (a to bi se videlo kod točkića za fajnštimung)...

 

Kakav god se woodwork radio, posle toga mora da padne farbanje (to je makar moje viđenje realnosti)...

Ništa ti nisam rekao, jedan razlog za, jedan protiv (cena)...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...