Jump to content

Proizvodnja i kastomizacija gitara


Nurg

Recommended Posts

Jedan od mojih "snova"...

 

Pazi, i ja koketirao te sa ETF-om (stavise dao prvu godinu paralelno sa PMF-om) te sa masincem. Ideja mi je bila da odradim taj jedan noviji smer u to vreme na masincu, tzv. aerokosmicka tehnika. Jebem li ga, uvek sam 'teo, kad porastem :mhihi: , da budem neki mornar, pilot, astronaut, kosmonaut, argonaut, nije ni bitno, samo da se ide negde :da: .

 

Nekako se te 80-te navucem na Sagana, em sam shtovao njegov zivot i prikljucenija odranije, em bas tad izasla ona njegova serija 'Kosmos'. Jeeeboteee. Razradio ja plan, prvo (g)astronomija pa postdiplomske na Cornell-u kod Karlita, pa IPB Image.

 

E pa jarane, nije tebi jedino sinulo :mhihi: . Jedino sto sam saznao da mi je malo vlazno u Portoriku a i nije neka ekipa. Havaji mi vise prijaju. Anyway, that waz da Plan.

 

Uglavnom, pokojni cale me tu dobronamerno smori, kao des' s tom skolom crni sine. Nisam mu nikad ni ispricao lajtmotiv kako ga ja videh. Cale bre, pa to je bas i ideja, da palamudim celog zivota na ostrvu, menjam fotoploce, filmove, magnetne trake, otvaram/zatvaram krov na kurblu i to. Raportiram mesecno, salju mi pivo. Dole u dolini, ceka neko zensko celjade, pravi veceru, zaliva bastu i neguje nejach. Os' quratz. Ne biva.

 

Uglavnom, svrsih na mehanici (kvantnoj, ne teorijskoj, ne znam da li su i smerove ukinuli ?), a dana u toj struci od tad nemam.

 

Nego kad rece S.E.T.I. , zovne mene jednog dana ortak i kolega Veljko, bese neki Decembar '99, kao ajd' dodji sabajle (nocu u stvari da se ne lazemo, cik zore je nesto sto se desi mnogo kasnije), lansiramo neku raketu, sa ovim nasim srrranjem u orbitu. E da, i donesi neku klopu keve ti. Ne merem izaci odavde, kaze, zategnuta situacija pred take-off. Ja kao, ajd' dobro, ne gleda se svaki dan ispaljivanje kojecega iz NASA-ine kontrolne sobe na JPL-u (ameri jebu kevu sa ovim akronimima, carevi). A i da mu ucinim, kruna njegovog dotadasnjeg arbeit-a :lol: . Uglavnom, sve ok, levo desno, vrzmamo se mi po zdanju, kad tu i ovi frajeri iz S.E.T.I. tima, popizdeli sto im NASA (citaj, vlada) oduzela budzet za njihove zajebancije sa Arecibom. Kao, nemoj se lazemo, necete bre vi nikad nista ni da savatate sa tom antencugom, trebaju nam pare za vec spomenute, jel' da, projektile (refer to Hughes Aerospace & Missile Systems). Drn, zvrc, daju oni tu meni softver na ruke i od tad je drug postao ponosni clan, mislim da bejah tamo negde u prvih osam (hiljada, doduse :ph34r: ). Mada, penzionisao sam se. Ne mirisem ovaj BOINC fazon, pa sam vratio clansku. Don't call me, I'll call you.

 

E, da, evo Velja se ovde malo raspricao, sta su oni to smislili.

 

:pivopije:

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dersu, ti si CAR!

 

Nemam komentara...

Ovde je sad 4 in the morning, a ja idem kuntati sa ovom slicicom plavetnila na pameti...

 

Doći ću ti jednog dana u posetu u LAjo ili Čile (Venecuelu?) or where ever you are u vreme-prostorskom kontinuumu...

:pivopije:

 

'ku noć (šta je tebi tu, jutro?)

 

hehe

 

Edit: moram posle da pročitam ovo o 3D nadgledanju klime i tripova, sada ne znam ni kako se zovem...

:pivopije:

Edited by Usher

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Usher

 

Telo (oblik, drvo, finiš) : Стратокастер класик облик, неко масивно дрво, (шта је конкретно финиш?)

Vrat (dužina, širina, radijus) : Као на Страту, ништа посебно (У, да јебо те, обавезно таман фингерборд)

КGlava (jedan red, dva reda čivija, naopako, normalno) : Као они матори Стратови из 60-их, велика главуџа! :)

Magneti (tip, boja, pozicija, željeni zvuk) : Па'и сад: Распоред - Хамбакер на кобили, средњак ишчупан, магнет до врата сингл - Значи: Ричи Блекмур сетап, и да има масноће као канта пуна чварака :)

Elektronika (volume, tone, aktivna EQ, balans između magneta) : Јачина, бистрина, двоположајни прекидач за магнете (свичер како ли се зове)

Kobilica (fiksna, tremolo, vemi, flojd, string-through-body) : ФИКСНА, ФИКСНА И САМО ФИКСНА, без тремола и гована за брзе гитаристе

 

Изузетно бих волео овакву ђитру. :da:

Edited by sharkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je verovatno najveci offtopic koji sam ikad video

UBEDLJIVO

Sva sreća pa modovi ne zalaze u ovaj mračni kutak...

Suviše su zauzeti nadgledanjem bacanja hejta i psovanja keve...

Ali i ubedljivo najbolji

Apsolutno bih se složio sa tobom.

A ko bi još odobrio temu "Život i priključenije (i mnogo pametovanja) Dersu Uzale i Ašera"?

 

Svaka cast!!!!

Dankešun.

 

@Usher

 

Telo (oblik, drvo, finiš) : Стратокастер класик облик, неко масивно дрво, (шта је конкретно финиш?)

Vrat (dužina, širina, radijus) : Као на Страту, ништа посебно (У, да јебо те, обавезно таман фингерборд)

КGlava (jedan red, dva reda čivija, naopako, normalno) : Као они матори Стратови из 60-их, велика главуџа!

Magneti (tip, boja, pozicija, željeni zvuk) : Па'и сад: Распоред - Хамбакер на кобили, средњак ишчупан, магнет до врата сингл - Значи: Ричи Блекмур сетап, и да има масноће као канта пуна чварака

Elektronika (volume, tone, aktivna EQ, balans između magneta) : Јачина, бистрина, двоположајни прекидач за магнете (свичер како ли се зове)

Kobilica (fiksna, tremolo, vemi, flojd, string-through-body) : ФИКСНА, ФИКСНА И САМО ФИКСНА, без тремола и гована за брзе гитаристе

 

Изузетно бих волео овакву ђитру.

 

I šta sad s tim?

I ja volim sladoled sa dve kugle čokolade, jednom kuglom vanile, čokoladnim topingom i višnjom. I bez sorrow / pain prekidača.

 

@ Dersu Uzala:

E, svaki put kad postuješ, jebeš keve. Prošli put pričamo mi opušteno o maple topu, a ti raspališ neku sliku nekog dvanaestomilimetarskog tiger eye maple topa, sa hambakerima-u-kućištu-singla kako se suši na verAndi... A sada S&M gitaru sa sorrow / pain prekidačem... lol, brate, lol

Pretpostavljam da je sorrow neck (ili u tvom slučaju verovatno neck + 1/2 bridge-a), a pain bridge?

 

И без Pain - Sorrow прекидача.

A malopre reče

двоположајни прекидач за магнете (свичер како ли се зове)

 

E, bre ne znaš ni šta hoćeš...

Ali mudo si, slušaš ričija...

Edited by Usher

Share this post


Link to post
Share on other sites

...kako se suši na verAndi...

 

Osusilo se to davno nego jebavam te vrat, te magnete. Iz dosade. Moze mi se :ph34r:.

 

Prvo je bio ovaj vrat:

IPB Image

 

pa onda...

IPB Image

 

Trenutno je u shop-u, ne secam se vise koji vrat sam narucio. Mislim da je birds eye maple sa Brazilian Rosewood hvataljkom. Videcemo kad stigne. Rece majstor, sad ce i sedmica. Frka mu je da zavrsi jedno 20-tak djitri za NAMM show. E, da, stigla propusnica pa snimam dokumentarac ove godine. Samo za YU Metal, inace bi me naravno bolelo cose da idem uopste u fuckin' Anaheim. Stay tuned.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih stavio recimo guts / scream ili gay / straight :lol:

Pa ti vidi šta je šta...

 

Ovako nešto imam na pameti da napravim u daljoj budućnosti... Mahagonij telo sa vratom koji će da uradi neko drugi (neka 'fala) u mat crnoj boji sa dva hambakera i tri potenciometra (tone, volume, balance)... A telo je će biti malo tripozno (ali tek na klous luk) u fazonu Polridsmita.

 

To ono čisto kada se smorim od bassiranja, pa uzmem da vrtim neke gay akorde i to :lol: + za komponovanje gitarskih deonica... :muzicar:

 

Već danima ne mogu da ukapiram tvoj sig... :lol:

:pivopije:

Edited by Usher

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MegaDex

 

Ne, radi nam isti lik. Ja ga znam (lika) vec 20 godina, najbolji mi je ortak, takoreci familija, pa sam se prvi domogao tih sprava. Nas decko. Sa Dortjola, originalno. Dosta poznatih faca vec sviraju njegove gitare, ali mislim da ce tek da se procuje. K'o Les Paul, Leo Fender ili Paul Reed Smith. Stay tuned.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...