Jump to content

Proizvodnja i kastomizacija gitara


Nurg

Recommended Posts

  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Decadentor

Mene zanima jel se moze na gitaru sa pasiv magnetima ugragit activ magneti i koliko bi to kostalo?

I jel se moze napravit da ti activ magneti ne trose baterije nego pojacalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam i javor!Ostalo je jos samo da nadjem rosewood za fingerboard mada ako ga ne nadjem narucicu preko neta.

 

Ako ikako mozes, prevari nekoga za ceo vrat od rosewood-a :da: . Pa mu nalepi ebony fingerboard, ili nesto drugo tamno. Good luck with that rosewood neck though :ph34r: .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako bi trebao da izgleda taj neck thru, a posle pazljivije analize dodjoh do zakljucka da moze i od tresnje. Japanska je ponajbolja ali ni nasa ne bi terbalo da je za potcenjivanje.

 

joboc2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Ovde pogledaj ovu video seriju.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam pojma da li pitam na pravome mesto ali ajde de... :)

 

LM< zna li neko nekog pouzdanog majstora za set up gitara... ono, vrat, toniranje i to...?

 

btw. ajde neki link o tako tim stvarima na netu...? posebno me zanima NUT ili kako se to vec zove, onaj donji deo glave gde zice prelaze... uhh, alla sam objasnio... :D :D :D ali kontam da ste skontali! :D

http://www.jeanandjean.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Evo par slika gitara koje sam radio.

Prva je skoro zavrsena a druga Ibanez Jem je u fazi izgradnje...image000pt7.th.jpgpicture001do4.th.jpg

Ostalo je namestanje pragova i spajanje vrata i tela...

I druga

11lo7.th.jpg

12el7.th.jpg

picture005ul8.th.jpg

I kako bi otprilike izgledalo sa maple fingerboard-om dok se ceka Rosewood

picture001sn0.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovo sam vec napisao na temi za basiste, ali niko nije ni obratio paznju. Ovo sto mi treba je isto kao i za gitaru, znaci ako iko zna ista, pomazite.

 

Znaci, prica je ovakva.

Bio sam jako glup i jednom debilu pozajmio svog Ibaneza SR 800. ovaj ga je uspio izgrebati i da to sredi prelakirao ga je u neku glupavu mat crnu (bio je nesto kao metalik crn).Lak je katastrofican, pun vazdusnih jastuka i bez trunke sjaja. E sad, ja bih da to sredim koliko se srediti moze. Prvo sam mislio da ga samo ismirglam i ispoliram polir pastom, ali rek'o da prvo cujem sugestije.

Znaci, pomazite.

Nurg? Anybody?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...