Jump to content

Proizvodnja i kastomizacija gitara


Nurg

Recommended Posts

au...to ti je umjetnicko djelo skoro,nece biti jeftino.ako ti ovdje niko ne pomogne,probaj music centar u kneza danila, nema sta ne rade,ali ponavljam,nece biti jeftino.

jeftinija varijanta je da ostampas na papiru za majice,i nalijepis na pickguard,pa da traje koliko traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

au...to ti je umjetnicko djelo skoro,nece biti jeftino.ako ti ovdje niko ne pomogne,probaj music centar u kneza danila, nema sta ne rade,ali ponavljam,nece biti jeftino.

 

To tamo radi Jean ... verovatnije Joca. Pa se jos ugradi Goran i eto zabave :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne mora tajno.. nego da se ne reklamiram bzvz a nemam vremena bash i neću biti tu sledeceg meseca. Nego :) ko hoce moze da proba i sam. Treba prvo ošmirglati masku sitnom šmirglom, samo da matira. Nakon crtanja trebalo bi raditi umetnickim akrilnim bojama sa akrilnim medijumom. Akrilni medijum ima mat i sjajni i satenski pa mi je tako pala napamet ideja za ono glosy/mat. Posto sam slikar imam narafski sve to :) isto tako bi trebalo lakirati time. Akrilne boje su veoma postojane i tesko ih je grebati, čak i šmirglati. Naravno postoji razlika i da li je na slici portret ili neka mehanika kao ova. U svakom slučaju... rekao sam za mehaniku 20-30 evra što smatram da nije mnogo. Tu ima problem jer se mat ne polira pa mora sve iz ruke da se uradi kako treba. A da sam kompetentan ... jesam. Evo jedne moje nedovršene slike pa procenite:

 

n775507199_797974_8611.jpg

 

radjena je negde 2000. i sad je gotova, visi u galeriji al najbrze sto sam nasao na ovom kompu je ova nedovrsena :)

 

sad moram da editujem.. zaboravih.. cena ove slike je 700 € (40x50 ulje na platnu)

Edited by Lazy_Pie

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Imam ja nacrte u fajlovima za skoro sve gitare pa i ibaneze... a radim i snake skin finish, upravo sad radim jednog squiera. Fajl kakv god da imas mora da se prilagodi CNC-u na kome se radi jer nisu svi isti a kod nas nema dobrih CNC-a ili nema dobrih "programera". U svakom slucaju mora da se izbaci ono sto doticni CNC ne moze da izvede. Ja čak ni telo ne prepustam CNC-u samo rupe za kobilicu i magnete i vrat. Konture tela kako kad a jack i monkey grip uradim sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest Romanticide

Ovako: Odlucio sam da narucim gitaru kod gospodina Zorana Simica (ZS guitars). Radio je gitaru za Igora Paspalja, mnogo dobar posao je uradio. Sad, posto nemam para na "bacanje" (cirka 500 eura), htio sam uzeti gitaru od dobrog drveta, joha (alder) za tijelo i ebony za fingerboard. U bridge poziciju bi legao Seymour Duncan TB-5, a druga 2 magneta bih (kad se jos odlucim) kupio kasnije. Sad ono najvaznije: ima li gdje u Srbiji (Novi Sad, Beograd, Subotica) da se kupi licencirani floyd rose? Kasnije kada skupim para bih ga mijenjao za originalan. Jos jednom napominjem da elektronika i hardver nije na prvom mjestu, vec drvo od koga je gitara nacinjena. Sta mislite o tome, da li da mijenjam nesto, druge kombinacije i sl.? Svi prijedlozi su dobrodosli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Romanticide

Ima li gdje uopste da se kupi OFR u Srbiji? Pregledao sam gomilu sajtova i jedino sto sam nasao da je vezano za floyd jesu locking nut-ovi koji kostaju oko 900din. Na netu sam nasao ORF (gold, mislio sam sav hardver u toj boji da uradim) za 200$. Ima li sta jeftinije ili je to ta cijena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da kod nas nema, nisam gledao... A i ko god da ima jedan na prodaju probao bi da te odere i za cipele i gace koje imas na sebi. Naruci preko neta ako imas priliku, carina bi bila oko 3000 din, ja sam makar toliko platio za kahler tremolo koji sam narucio, bio je oko 130 dolara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 7 months later...

Guitar Custom Service

 

1. Podešavanje šipke u vratu 500 RSD

2. Podešavanje akcije Setovanje visine žica na nut-u i bridge-u 300 RSD

3. Podešavanje intonacije Setovanje dužine žica od nut-a do bridge-a 300 RSD

4. Podešavanje tremola Podešavanje tenzije tremola 500 RSD Floyd 800 RSD

5. Podešavanje visine Pickup-ova 300 RSD

6. Zamena žica 300 RSD

7. Zamena pragova 50 €

8. Zamena fretboard-a 100 € + cena drveta

9. Zamena kobilice acustic 700 RSD tremolo 10€ floyd 15€ bass 10€

10. Zamena civija 500 RSD

11. Zamena Pickup-ova 15 €

12. Zamena Potenciometara 500 RSD

13. Zamena Switch-a 700 RSD

14. Zamena Output Jack-a 500 RSD

15. Zamena nut-a 300 RSD

16. Šlajfovanje pragova 20 €

17. Šildovanje elektronike na gitarama sa bakarnom folijom za smanjenje šuma 15 €

18. Skalopiranje fretboard-a 50 € rosewood, 80 € maple

19. Ugrađivanje LE Dioda u fretboard i body 9 kom 190 € ,10 kom 195 € , 11 kom 200 € itd. . .

20. Ugrađivanje Lock nut-a 10 €

21. Ugrađivanje strap lock-a 500 RSD

22. Čišćenje fretboard-a 300 RSD

23. Poliranje finiša 15 €

24. Podmazivanje potenciometara i Switch-a 300 RSD

 

Mali Servis:

Menjanje žica, podešavanje šipke, podešavanje akcije i intonacije, podešavanje tremola, I podešavanje visine pickup-ova 15 €

 

Veliki Servis:

Menjanje žica, podešavanje šipke, podešavanje akcije i intonacije, podešavanje tremola, podešavanje visine pickup-ova, poliranje finiša, podmazivanje potenciometara i Switch-a, čišćenje i osvežavanje fretboard-a i pragova 35 €

 

"U CENU MALOG I VELIKOG SERVISA NISU URACUNATE ZICE"

 

064/9568-165 NOVA PAZOVA

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdravo braćo pravog metala :)

 

Imam bas koji bih bušio, izbacio mu jedan magnet i postavio drugi na drugu poziciju. Rupu od starog bih prekrio maskom. Najobičnija crna maska, ili ako je moguće black-white-black ili možda plexi ogledalo, sašivena po meri.

 

Da li i gde mogu da nabavim materijal, i šta mi treba od alata? Mislio sam da uzmem testericu za tehničko, malo što finije šmirgle da obradim ivice na kraju i to je to.

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...