Jump to content

Hammerfall


Narsil

Recommended Posts

Sabaton su ih pokidali kao support ...

 

 

Ма, бре, бенд вечери. Као да су главни бенд. Разбили су. Јесте да сам лудео и на HF, али су били млаки. Од целокупне свирке најзабавнији детаљ је био: " Лаку Ноћ." ко се сећа Дроњкове говоранције. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha jes, secam se. Secam se i da je pokusao neki stunt tako sto bi skocio u fazonu pravog metalca samo da bi zavrsio na guzici. I sve to nakon sto im je Sabaton objasnio stvari. U svakom slucaju, ja ih gledao 2x, dosta mi je, oba puta su me zapravo ljudski smorili, za ne poverovati.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato sto je HF bio glavni bend .. a ko da nije .. i sto pola ljudi ne bi ni otislo na HF danas, da dodju bez Bloodbound/Sabatona .... ja ih nazalost nisam gledao 2003 u Peshti, ali jesam 2005 .. i mogu reci samo da mi uopste nije jasno zasto su tako propali za relatvino kratke 3-4 godine ... a ma kako bili lame sto se tice tekstova, bili su mi jedan od omiljenih bendova, i znali su da prae pakao od atmosfere :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio bi mnogo veci dozivljaj koncerta (u to sam sigurna) da je bilo sve ono sto je bilo u drugim mestima, a sto u SKC nije moglo da stane. To je sto se tice vizuelnog dela. E sad, sto se tice njihovog kontakta sa publikom, mislim da je bilo skroz ok.

 

Sabaton je mnogima bio bend veceri, al' meni nije iz prostog razloga sto nije bilo bas neko ozvucenje (sto je i normalno za predgrupe), a i zato sto nisam mogla da se pomerim (+ da ne spominjem jos milion udaraca, kojih nije bilo ni na Sonati, ni na Kamelotu, na primer), a samim tim ni da uzivam. Ni tokom Sabatona, ni tokom BloodBounda. Tek kad je Sabaton zavrsio, i HF poceo, moglo se malo disati.

 

No dobro, istina je da momci iz Sabatona znaju da naprave super atmosferu! Gledala sam ih na EXIT-u i bili su odlicni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni tokom Sabatona, ni tokom BloodBounda. Tek kad je Sabaton zavrsio, i HF poceo, moglo se malo disati.

 

То је зато што је пола људи изашло после наступа машинерије зване Sabaton. :razz:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je glavno razocarenje koncerta HammerFall-a setlista. Zaista previse novih pesama, i naravno, jebala ih Hearts On Fire. Video sam da su nekoliko dana nakon naseg koncerta svirali Templars Of Steel i At The End Of The Rainbow, ali kurac, moraju da upropaste time sto nema Glory To The Brave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

То је зато што је пола људи изашло после наступа машинерије зване  Sabaton. :razz:

Sledeci put HammerFall predgrupa Sabaton-u... Ja sam posle koncerta gledao setlistu i bila mi je osakacena... Ma koliko mi nove pesme ne bile lose,ipak ih sviraju previse. :opusteno:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nisam videla na setlistama posle nase (na toj turneji) da su svirali At the end of the rainbow, al' vrlo moguce. Mis'im, ja nisam ni gledala setliste, zato nisam ni videla, ako su je stvarno svirali.

Jako dobra pesma, ja je obozavam, i volela bih live da je cujem, samo ne znam kad ce nam HF opet doci (nikako kao predgrupa Sabatonu - ni ne pomisljajte na to :razz:), i kad/ako dodju, koliko ce ljudi doci, s obzirom da se svi nesto zale, a koncert je bio odlican!

 

Ne mogu da se setim da l' je bila na prvom koncertu kod nas, 2007. Mislim da nije, al' nisam sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bi bilo i bolje da ne dolaze neko vreme(mada bih ja voleo da dodju   :muzicar: ) jer mislim da su ih se ljudi malo zasitili,a koliko mi se cini vecina ljudi  nije zadovoljna novijim albumima,pa verujem da bi broj posetilaca samo opadao...  Da li ce HF biti predgrupa Sabatonu?       :rolleyes: Pa realno ni ja ne verujem u to(shala),ali je dovoljno i to sto su kao predgrupa imali vise gledalaca nego glavni bend... To se ne desava cesto...

 

P.S. Ovo mi je jubilarni 100 post!!!   :rockdevil:

Edited by TheCrossWeBear

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

P.S. Ovo mi je jubilarni 100 post!!!   :rockdevil:

E pa golem ti poraso  :meshuggah:

 

Sto se tice HF-a, ne bi mi smetalo da ih vidim, ali opet kada bih morao da biram (kada bi dosli kao odvojene grupe, i kinta je u pitanju) izmedju Sabatona i HF-a definitivno bih izabrao Sabaton...  Vishe mi lezhi taj tip mjuze, HF me nikada nesto posebno nie navuko, dok Sabaton mogu da navedem bar 4-5 pesme koje non stop mogu da slusam... Primo Victoria mi je bila u telefonu dok sam radio u Crnoj Gori 2 meseca... Po celu noc sam je slusao :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najvece razocarenje bilo kad sam na onom Meet&Greet pricao nesto sa Cansom, i kad je on rekao da "Nikada vise nece svirati Dragon Lies Bleeding, i vecinu tih matorih pesama" :( jbg foraju nove albume, sto je OK jbg njihov bend i sve to ... ali meni fale te stare pesme, nemaju vise te hitove uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su samo 2 pesme Bloodbound-a (Nosferatu i Metal Monster) bile jače od celih nastupa HammerFall-a i Sabatona zajedno.

 

Ahah dali su ti 2 minusa zbog ovoga :D

Bloodbound je bio vrlo lose ozvucen, inace bih bio vise zadovoljan i njima. Secam se da mi je Book of the Dead bio dobar. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A propo aprilskog koncerta, bilo mi je odlicno, da ne kazem skoro isto onako dobro kao i u februaru 2007. Setlista je mogla biti bolja, ali ako nista svirali su Trailblazers. Ako ste se smorili na koncertu, sta da vam kazem, zao mi je... Ja sam sa koncerta otisao zadovoljan i ispunjen. Sabaton je bio dobar, slazem se, ali od njih sam samo apsolvirao album Primo Victoria, i u manjoj mjeri The Art of War, dok sam ostala dva albuma slabije slusao. U svakom slucaju dobar bend, volio bih ih ponovo pogledati na koncertu. O BloondBound-u ne bih trosio rijeci, za mene je taj bend prosjek prosjeka, nista toliko znacajno, imaju dvije-tri dobre pjesme.

 

Sto se tice posljednjeg albuma HammerFall-a, meni je to veoma dobar album. Da su snimili kojim slucajem stereotipni power metal album, to bi mi tek bilo smaranje. Ovako su napravili melodic heavy album, vidno spustili tempo, a opet pokazali da su ostali majstori pamtljivih refrena i melodija. Odvec sam mator da bi me pokretalo sablonsko power metal galopiranje i prica o zmajevima, tako da mi novi album, onakav kakav jeste, sasvim odgovara i mogu reci da sam ga dosta slusao u prvoj polovini ove godine.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahah dali su ti 2 minusa zbog ovoga :D

Bloodbound je bio vrlo lose ozvucen, inace bih bio vise zadovoljan i njima. Secam se da mi je Book of the Dead bio dobar. :)

Kako me nerviraju ti plusici i minusici... Bzvz su to uveli na forum.

 

Meni se jako svidjaju neke pesme BloodBounda, al' na koncertu, naravno, nisu bili dobro ozvuceni, tako da pola textova nisam cula (isto k'o i na Sabatonu).

Al' super su, kao bend. Urban je bas lik.

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urban jeste do jaja lik.

A jesi cula za jos jedan bend u kome peva?

Zove se PYRAMAZE..

A sto se tice novog albuma HF-a, SMORIO SAM SE!!! ><

Jedine gotivne pesme su mi : Legion i My Sharona(do jaja su skinuli od The Knacka xD)

 

Kod HF-a me najvise nervira jer vrte staaaaaaaaalno isto..-.-'

Nece da menjaju zvuk, albumi su im isti..

To mi ide na kurac..><

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, bre, Sabaton je bio bend vecheri i to niko ne moze da porekne :rockdevil:. HammerFall mi nije bio nishta posebno, mada bih opet ishla kad bi doshli... Super bi bilo kad bi napravili neku turneju sa starim pesmama :D

 

Ma, bre, Sabaton je bio bend vecheri i to niko ne moze da porekne :rockdevil:. HammerFall mi nije bio nishta posebno, mada bih opet ishla kad bi doshli... Super bi bilo kad bi napravili neku turneju sa starim pesmama :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urban jeste do jaja lik.

A jesi cula za jos jedan bend u kome peva?

Zove se PYRAMAZE..

Da, da, znam za Pyramaze. On je njihov pevac od prosle godine, al' nisu izdali jos nijedan album sa njim.

Bice cool cuti njihov album sa Urbanom kao vokalom. :bigblue::rockdevil:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...