Jump to content

Sabbat (Japan)


Goxy

Recommended Posts

Sabbat.Najveci bend koji je Japan ikad imao,i jedan od najlegendarnijih svetskih metal sastava svih vremena.Bend koji je na sceni vise od 20 godina i koji se za sve te godine nije ni za trunku promenio.Onako kako su svirali na prvim demoima,tako zvuci i "Karmagmassacre" poslenji album.I dan danas imaju turneje po svim kontinentima i snimili na desetine live albuma,ali verujte svaki vredi slusati,iako sam ja imao prilike samo nekoliko da slusam.Bend koji za sve ove godine nije uspeo da snimi prosecan album,bend koji vec 20 godina fura isti imidz(kao rani Venom),bend koji 20 godima peva o istim stvarima(uglavnom satanizam).

Inace,da kazem da sviraju mesavinu tradicijonalnog heavy metala i thrash-a,koji zvuci fenomenalno.Neke pesme vise naginju heavy metalu,dok su neke sasvim u thrash fazonu.Solaze su im neopisive.Ponekad veoma duge i melodicne(npr.Harmageddom).Majstori solaza!

Sta reci o albumima."Envenom","Kharisma","Satanasword","Evoke",...i ostala remek dela.Pesme kao sto su "Devil Worship","Evil Nation","Satan Bless You","Kharisma","Japanese Revolution","Samurai Zombi","Gok Kan Ma"...su neprejebive,ali meni omiljene"Bloody Cauntess","Mion's Hill" i "Black Fire" oduzimaju dah.Takodje u njihovoj ogromnoj diskografiji da se primetiti dosta kompilacijskih izdanja.Fazon je sto se na svakoj moze naci nesto izuzetno zanimljivo:drugacija verzija neke pesme,produzena verzija,zanimljiva obrada,live snimak i sl.,tako da je svaka kompilacija vredna para(ja bas juce jednu prisvojio u Mordoru:))

 

... a mogao bih o njima da pricam do sutra...

 

Znaci-SABBAT zauvek-!!!

 

SATAN BLESS YOU!!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је најјачи 7" сингл "Satan's Sperm Is Cold". Дакле, тотални дебилизам од назива и никад јача музика! Мислим, ако причамо о Јапанцима, мада ја преферирам енглески бенд истог имена!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Још увек не могу да раскртим који је који Sabbat али један свакако нисам чуо,али судећи по називима албума то је вероватно овај бенд...тај који нисам чуо...од истоименог бенда имам албуме History Of A Time To Come и Dreamweaver,јел то тај Енглески Sabbat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наравно, сматрам да су шунд.

Sund? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Ne razumem,zli nije ni bitno.

 

Ja sam tek poceo da istrazujem diskografiju ovih careva,i mogu reci da ih u poslednje vreme dosta slusam,pravi elitni Thrash/Heavy zvuk,svaka jebena nota je na svom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sund? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Ne razumem,zli nije ni bitno.

 

Ha, rece deckic-sund!

 

Vidis i sam da na takav debilizim nisam ni odgovarao.

 

A najvise mi se svidja ovo iz jedne recenzije za "Satanasword":

 

"As always, fucking unbelievable! The Japanese pride and leader of the black/thrash bands have returned to unleash yet another eight menacing tracks of pure rage and ferocity. I'm sure that I don't really need to inform Sabbat fans how great this is, since they already own it, AND IF YOU DON'T LIKE THE BAND, EITHER YOUR PARENTS ARE SISTERS OR YOU'RE A FUNCTIONAL RETARD BECAUSE THERE IS SIMPLY NO OTHER EXPLANATION. Gezol's loyalty to his fans is undying and these guys have and always will play solely for the love of the music. "

 

Sabbat zauvek!!! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да те сад Кинези чују, не верујем да би ти опростили поистовећивање са Јапанцима.

За њихове бендове ћемо тек чути, пазите шта вам кажем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Goxy,hvala ti ko bratu za ovu kompilaciju ...and the Sabbatical Queen.Od sinoc sam je 5 puta preslusao.Nabavljajte ovaj bend,ljudi!!!Fantasticno!!!Perfektno!!!Metal!!!

pivopije.gif E pa drago mi je da ti se svidelo to izdanje.Kao sto sam rekao svako njihovo izdanje je sjajno.

 

Ali jos nisi cuo njihove najbolje stvari. pivopije.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,to stvarno treba imati!!!

 

Desaster (Ger)

1. Divine Blasphemies

2. The swords will never sink

3. Profanation

4. Expect no release

5. Devil´s sword

6. Teutonic Steel

Sabbat (Jpn)

7. Black Fire

8. Mc*

9. The answer is hell

10. Mc*

11. Registry of the dark side

12. Mc*

13. Demonic Serenade - Brother of Demons

14. Mc*

15. Hellfire

16. Audience*

17. Snow Woman

18. Audience*

 

Dobar tracklist Desastera,ove pesme od Sabbata sto znam isto su super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desaster me tako ne zanima,ali kako zvuci the answer is hell uzivo,e to moram cuti.Najbolja pesma sa poslednjeg albuma sa fenomenalnom solazom.I naravno black fire kao najveci hit benda, ne moze da izostane.Snow Woman, hehe,odlicno!

 

@grave,pa pocni prvo sa remek delima"The Dwelling","Fetishism"...pa onda krenes da slusas ultra remek dela kao "Envenom","Kharisma"...i sl.

 

icon_mrgreen.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Black Fire" је много јака песма, нарочито на јапанском, са првог сингла. баш је звучала као примитвни хеви метал, што су тад и били.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam samo jednu pesmu od Sabbata - Baby, Disco Is Fuck sa kompilacije EP-ova onih matorih splitova - Headbangers Against Disco

 

Inace muzika je odlicna, mada glas mi je malo... neznam...

fino je sve to sto on kresti, ali bas se oseca japanski akcenat icon_smile.gif

 

mada necu nista vise da pricam, moram da nabavim jos nesto od njih

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam cuo nista od japanskog Sabbtata,ali i ovako cisto sumnjam u istinitost ove recenice.

Можда је погрешан избор речи. пре ће бити да је један од најкултнијих и у андерграунду најпоштованијих бендова.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што бре? Па, ово је потпуно искрено и непатворено. Ја се никад не бих овако нити обуко нити сликао, али волим кад видим да се неко пали на то. Мислим, шта рећи за Sarcofago, тотална паљевина, али предобро.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...