Jump to content

Keep Of Kalessin


kuruz

Recommended Posts

Meni su generalno Warmonger i Ascenant ukvarile utisak o albumu svojevremeno...ne uklapaju mi se, i ne znam iz kog razloga al' me podsecaju na Bodome :/

 

Tek sad ovo primetih, sta pricas bre Joco, aj za Ascendant, ali Warmonger pun akorda, tremola, kad su Bodomi to imali...?

 

I nikako ne mogu da razumem neke zamerke da su pesme nabacane, ovakve kompozitorske sposobnosti se retko vide, svaka pesma ima logican zaplet, svetlosti i senke, kulminaciju... Recimo, pustih album ortaku koji prezire BM a svira, odao je priznanje bas zanimljivim kompozicijama ali preko blastova ipak nije mogao preci :)

 

Slusam jos uvek album otkad ga kupih - kult. Mislim da bi npr Dimmu dupe dali za ovakav rad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

По мени, "Kolossus" је у свему надмашио "Armada": тамо где је "Armada" добар, "Kolossus" је још бољи, тамо где је "Armada" гласан и брз, "Kolossus" је још гласнији и бржи, тамо где је "Armada" досадан, "Kolossus" је још досаднији.

Све у свему, као што рекох - "Kolossus" је у свему надмашио "Armada".

:)

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени ништа не смета.

Мислим да је све у самом звуку сасвим ОК избалансирано, мислим - овако добар бубњар не може да се сакрије гитарама, нити треба да буде покривен њима.

Кул, разарање.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo vokalista je losh veoma uzivo.

 

Inache Armada ima taj razarajuchi zvuk, sto nema Kolosus , dok kolossus ima vishe ono epski zvuk onako pobednichki. Meni su oba albuma super , mozda Armada ima bolju produkciju dok mi bolje gitara zvuchi na Kolossus, ali kao celina kolossus mi je jachi. : )

 

-EDIT- svudelo mi se to shto su Origin svirali a ne pustili matricu.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Armada" је феноменалан албум, ван сваке сумње али је овај просто бољи, зашто је то тако тешко признати?

"Kolossus" јесте степеник изнад, корак даље што уопште не доводи у питање квалитет предходног али ту постоји психолошки моменат - да је "Kolossus" издат раније, да је то први албум који чујете у овом стилу и ритму - он би био бољи од "Armada", то је само питање првенства, ништа више и нема много везе са објективном критиком, без икакве увреде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Armada" је феноменалан албум, ван сваке сумње али је овај просто бољи, зашто је то тако тешко признати?

"Kolossus" јесте степеник изнад, корак даље што уопште не доводи у питање квалитет предходног али ту постоји психолошки моменат - да је "Kolossus" издат раније, да је то први албум који чујете у овом стилу и ритму - он би био бољи од "Armada", то је само питање првенства, ништа више и нема много везе са објективном критиком, без икакве увреде.

Cemu tolika prica kad ja Armadu imam zelju da okrenem sa vremena na vrijeme, dok Kolossus jedino kad nabijete 100 postova kako je svrsotina, pa cisto da vidim what's the fuzz about. A mozda ni tad :)

Prosto, Armada je uz dobru produkciju izbacila album sa dosta energije i balansiranih pjesama. Nije dosadna, album teche, vodi, na momente stvarno impresionira. Kolossus mozda ima te elemente, ali na nizem nivou. Moze bit on nadrkaniji, bolje odsviran il sto vec - ali prosto, Armadu sam imao volje i zelje da okrenem, i u njoj uzivam, dok mi je slusanje Kolossus-a bilo vise kao trud da ukapiram sto je to toliko dobro u njemu zbog chega svako malo 'krechite sobu'. Prosto - ima momente, nema 'what it takes' da bi kao cijelina pokazao da shije Armadu.

Na kraju, sve je to subjektivno sranje oko kojeg se prepucavamo na par strana bez potrebe. Ali ipak

-2

Edited by deadsy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...