Jump to content

Savatage


NeSa

Recommended Posts

Commissar

Of Rage and War

This Is the Time (1990)

Chance

The Wake of Magellan

Edge of Thorns

Dead Winter Dead

Morphine Child

Beyond the Doors of the Dark

Sirens / Strange Wings

Agony and Ecstasy

Believe

Temptation Revelation

Gutter Ballet

Power of the Night

Prelude to Madness

Hall of the Mountain King

 

Pluscina za ovu setlistu! Bas sam nedavno razgovarao o ovom koncertu sa prijateljem koji je bio na tom koncertu. Prijatno sam se iznenadio kad mi je rekao da su svirali "Morphine Child". To mi je omiljena stvar sa Poets and Madmen albuma i inace jedna od omiljenih Savatage pjesama uopste. S obzirom da dugo traje i zvuci kompleksno, nikad ne bih pretpostavio da su je bili ubacili u repertoar.

Inace, trazio sam listu sa beogradskog koncerta na setlist.fm i nema je. Postoji lista sa Szigeta, gdje su svirali mislim dan ranije, i vidim da je u najvecoj mjeri slicna ovoj iz BG, s time sto su na Szigetu odsvirali i "When the Crowds are Gone".

Prijatelj mi je pricao da je taj koncert u KSTu poceo dosta rano, mozda oko 20h, 20:30 i trajao nekih sat i po. Poslije koncerta je uslijedila pauza od par sati, da bi onda na scenu, kasno iza ponoci, izasla Alogia, koja je na tom koncertu imala status "predgrupe". :D

Jos jedna od zanimljivosti je da je na toj turneji sa njima svirao Jeff Waters, kao tour gitarista, mada to mi je vec bilo poznato, posto se sjecam izvjestaja sa koncerta u Rock Expressu, fotke Watersa na bini u Savatage majici i intervjua sa Olivom.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Koji su najbolji albumi Savatage? Našao sam na rusima neki box set pa bih da poslušam kako treba.

 

Bio sam na onom koncertu, pre koliko godina je to bilo? Nisam znao ništa sem da se reklamira metal koncert neke čuvene strane grupe u gradu pa me odvezao ćale u KST.

 

Posle sam na berzi kod SKC-a kupio neku mp3icu ali tamo su bili samo albumi od Dead Winter Dead i TSO.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od tog ranog US Power (Poweful?)/Heavy dela, def je "Hall Of The Mountain King" vrhunac, ali vrede svakako i "Sirens" i "Power Of The Night". I onda od "Gutter Ballet" kreće kanda na progresivniju stranu da naginje, tj. ono što danas otpriliek radi Oliva i zvuk na koji ljudi pomisle kad čuju ime Savatage. Iz tog dela gre'ota mi da biram između Balleta, Streetsa i Edge-a. Svi su pure ust listen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni valja svaki sem "Fight For The Rock", ali on pitao za najbolje.

 

to je generalno misljenje svih Savatage fanova :haha:

 

kreni jedan Oliva jedan Stevens pa vidi sta ti vise odgovara.

 

prvo poslusaj Hall of the Mountain King i Edge of Thorns

 

pa ako ti se vise svidja Hall, idi na Gutter Ballet ili Streets. Pa onda mozes starije stvari da nafuras.

 

Ako ti se vise svidja Stevens, probaj onda Handful of Rain sledece, i ako te to vozi, onda DWD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja slušao ove albume od Hall Of The Mountain King do DWD pa da prenesem utiske.

 

Jbga mene ovo slabo radi, a baš sam hteo da bude nešto što ću da zgotivim jer deluje kao moja šolja čaja.

 

Oba pevača su mi nešto slabi, dosta se ponavljalju, ali dobro, mislim da nije to problem koliko sam ja imao veća očekivanja.

 

Na papiru mi sve zvučalo do jaja, ali bih u principu uvek pre pustio nešto drugo.

 

Awaken The Guardian umesto Hall Of The Mountain King, Paradox od Royal Hunta umesto Streets, neki Blind Guardian a ne DWD.

 

Nisu mi baš neki što se tiče tog kao opera/sympho fazona, mislio sam da će biti više kljava i toga, a za prog su suviše jednostavni.

 

Vidi se da su se trudili uvek na albumima, Streets, Edge Of Thorns i DWD su mi se na prvu loptu izdvojili najviše.

 

Lirike su često dosta bilmezne, Skraggy's Tomb baš prst u oko.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nisu mi baš neki što se tiče tog kao opera/sympho fazona, mislio sam da će biti više kljava i toga, a za prog su suviše jednostavni.

 

 

Mozda ce zvucati glupo ali ovo i jeste bas fora, ja sam imao apsolutno isti problem kad sam prvi put cuo bend, bio sam u fazonu - sta je ovo, niti hevi, niti prog, niti power, blah... i onda skontas da je to Savatage, imaju svoj zvuk, to je ta usrana originalnost I guess :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj sve, ali ovo ne :D

 

Ne voliš?

 

Znam da ne mogu da se porede bendovi, jer je Savatage totalno američka škola, meni jednostavno na ličnom nivou Paradox radi taj posao, ako hoću pompeznost i klavijature i kič.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

volim, ali Streets mi daleko bolji. i mislim da im to nije nikako vrhunac kica i pompa.

 

mada kapiram da je isto sa savatage kao i sa brdo bendova, nisi ukacio u pravo vreme.

 

da si danas prvi put cuo Paradox, tesko da bi sekao vene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...