Jump to content

Savatage


NeSa

Recommended Posts

e,30. 8. 2005, 14:53] Hall Of The Mountain King - moj fav Savatage album icon_biggrin.gif

 

Vrh bend!!!

Po meni najbolji album u hevi metalu.

A sto se tice Edge of Thorns,ne bih reko da je najbolji al zasigurno ima najbolji cover. icon_mrgreen.gif

Edited by I am the black wizards

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mogao da verujem da nema Savatage tema na Heavy Metal... no.gif

Ni ja...Prosto neverevatno...

 

 

Anyway,great band,gledao sam ih na Sigetu pre 2-3 godine i slikao se sa njima icon_rockdevil.gif

Al' te slike jos nisam dobio (nije bio moj fotoaparat) sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki komentar za ovaj bend je suvishan...

 

R.I.P. C.Oliva

 

Hall of the Mountain King, Dead Winter Dead i Handful Of Rain su mi za nijansicu iznad ostalih albuma.

 

Nikada necu prezaliti shto ih nisam gledao u bgu...

 

...and still the orchestra plays

Share this post


Link to post
Share on other sites

mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni, mazni,

 

icon_rockdevil.gif

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki komentar za ovaj bend je suvishan...

 

R.I.P. C.Oliva

 

Hall of the Mountain King, Dead Winter Dead i Handful Of Rain su mi za nijansicu iznad ostalih albuma.

 

Nikada necu prezaliti shto ih nisam gledao u bgu...

 

...and still the orchestra plays

Meni se u celini svidjaju samo albumi sa Chrisom, a sa kasnijih albuma volim po 2 pesme no.gif

 

BTW, ni ja ih nisam gledao jer nisam bio u Beogradu wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Savatage jedan od omiljenih bendova,dosta prog uticaja narocito na Streets albumu,volim i Hall i Magellana,a i najvise me "gadjaju" stvari If I Go Away,Summer's Rain,The Wake Of Magellan i mnoge druge.

Vrh,a i svidja mi se pevacev glas,mada ce me mnogi napljuvati zbog toga,ali who fuck them.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek ce mene kamenovati troo fanovi posto su moji omiljeni albumi The Wake of Magellan i Dead Winter Dead, tu su negde i Edge of Thorns i Streets, ostali su mi dosta slabiji. A i vise mi se svidja kako je pevao Zakk, mada dobar je i matori debeli Oliva. icon_mrgreen.gif

Inace Chris Olivu mnogo cenim kao gitaristu i kompozitora, znao je da napravi stvarno dobre pesme, i imao je prepoznatljiv stil!

Svirka u Bg-u je bila fenomenalna, videlo se da su i oni uzivali, bili su iznenadjeni tolikim brojem fanova.

Sta se desava sa njima, jel se sprema novi album ili nesto? Ko je pevac (jel ostao onaj indijanac)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila tema na poweru i to od 6-7 strana najmanje...

 

Dakle ovako Savatage sam upoznao vrlo rano kad sam dobio neku kompilaciju na kojoj su bili zastupljeni Atlantic-bendovi...od Savataga je bila Power Of The Night i to je bilo to...kasnije sam ponabavljao sve njihove albume na tape trading-u ali je intresantno koliko su malo bili popularni kod nasih metalaca.

Imaju tonu dobrih pjesama ali je moje misljenje da su zadnji radovi dosta slabiji od onih dje je gitaru svirao Chris.Zadnja dobra plocha je Edge Of Thorns a sve ostalo icon_spava.gif

Gledao sam zadnju turneju sa Chris Olivom 1993.Bili su genijalni a Chris jedan od najpodcije´njenih gitarista u metalu.

Uzgred chitav "paket" sa te turneje je bio za 10, Savatage/Overkill/Non-Fiction

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...