Jump to content

Trenutno savršenih 5 albuma


zombie eater

Recommended Posts

Vecna lista

 

Les Zeppelin-Presence

Pink Floyd-tamna strana mjeseca

Ajrn Mejdn-broj od zveri

Bob Marley and the wailin wailers-exodus

Beano album

 

 

 

trenutna neka lista

 

Paul Gilbert-Fuzz universe

klepton-Clapton

novi Nofler

Fil Kolins-Going back

i naravno Ivan Kukolj Kuki-Iskreno

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

E, za to da su najprecenjeniji nisam bas siguran, pogotovu zato sto su 90-ih potpuno promenili njihov dotadasnji muzicki pravac, pa onda to isto uradili i 2000. Kako god, meni je bend oduvek bio genijalan, i kad bi mi neko dao da sastavim moju top 50 listu njihovih pesama opet bih lupao glavu sto se izbora tice. A za sto se Bono-a tice, jeste on jedan seronja teski, ali njihova muzika je fenomenalna. Za razliku od nekih bendova koji su u zadnje vreme izbacivali poprilicno slabe albume, poslednji album U2-a je fenomenalan.

Edited by obsessed by cruelty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvih pet koji mi padnu na pamet, a da su razlicitih zanrova:

 

Transatlantic - Bridge Across Forever

 

Od prve do poslednje sekunde cista perfekcija, prog rock za sva vremena. Samo 4 pesme a album traje skoro 80 minuta. I mogao bi da traje i duze, da se ja pitam. :haha:

 

Kayo dot - Choirs of the Eye

 

Meni i dalje omiljen album, neopisiva muzika, svaka pesma je fenomenalna i nema nijedne sekunde viska. Svaki put kada slusam ovaj album cini mi se kao da sanjam.

 

Vali - Forlatt

 

Akusticna melanholicna muzika iz hladne Norveske, predivne melodije, neverovatna atmosfera, savrseno za setnju ili opustanje tokom hladnih zimskih dana.. meni svakako jedan od omiljenih albuma.

 

Windy & Carl - Songs for the Broken Hearted

 

Ovaj album cu slusati dok sam ziv. Bracni par iz Micigena, naizgled normalni ljudi, ali muzika koju nude svakako nije sa ovog sveta. :haha: Tesko je opisati ovaj album - etericno, depresivno, ambijentalno.. zvuci koji me svaki put odnesu daleko od ovog sveta. Posebno mi je omiljena The Same Moon And Stars.

 

Ryūichi Sakamoto - Cinemage

 

Meni jedan od omiljenih japanskih kompozitora i pijanista, a ovaj album sadrzi neke od mojih omiljenih pesama kao sto su Forbidden Colours i Little Buddha..

 

Lux Interna - [A Lattern Carried In Blood And Skin]

 

Predivan gothic neofolk album, jednostavno ovo je vilijam blejkovska muzika. :haha: Tesktovi su odlicni.

 

I mogao bih tako u nedogled, puno je savrsenih albuma po mom ukusu.. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...