Jump to content

Metal T-shirts


LazaGNR

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

@SixStepsOnTheMoon

 

http://www.backstreetmerch.com/

 

Hm,thanks. ^_^

 

ovako na brzinu sam prešaltao sajt i nisu baš jeftini u poređenju sa recimo Relapse Records -om koji je pomenuo @azal.Na njemu je dostava skuplja ali to mu dođe to, oko 25 evra moraš da odvojiš.

 

Evo recimo jedan primjer sa Relapce-a za jednu majicu:

 

Subtotal$16.99

Shipping & Handling$15.90

Grand Total$32.89

 

To je prevodu u evre 24,40 e

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo je bas u vestima ovih dana da je postarina u americi uzasno poskupela i da pravi problem za mali izdavcke kuce. cak je posta i ukinula dostavu subotom da ustedi pare, izgleda da je bas u govnima.

 

ja kad sam pre fazon 4 godina narucio od relapse-a majica je bila 14 dolara i postarina 11.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Imam par pitanja za vas koji ste štampali sebi majice. Trenutno imam samo jednu takvu kod sebe, koju sam dobio na poklon. U pitanju je štampani raster format slike. Kada sam probao vlažnom maramicom da skinem neku flekicu sa nje, skinuo sam i deo boje.. toliko o kvalitetu, ali npr. prana je pre toga dva puta u mašini i nije se skinula boja. Mada čuo sam da su sve takve majice, koje su tako preslikavane? Dok one koje su štampane u vektorskom formatu imaju mnogo bolji kvalitet, jer je samim tim i drugačiji mehanizam štampe. Kakva su vaša iskustva sa tim? I je l' imate neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Morphy

Nekad ranije sam povremeno sljakao u stampariji kao pomocni radnik, pa mi je i ostalo u glavi nesto od toga u vezi sa stampom na majicama. Kazu da je najbolja sito stampa, znaci metod gdje se boja direktno, preko prethodno pripremljenog sita, nanosi na majicu, a kasnije treba majica i boja na njoj da se osusi. Takva stampa je navodno najpostojanija. To je ono kad pod rukom mozes osjetiti blage neravnine od sloja stampe (boje) na majici. Imam dosta majica sa sito stampom, pogotovo majica koje su starijeg datuma. Kod sito stampe je problem sto priprema sita za stampu zahtjeva dosta vremena, pa stampari uglavnom ne rade stampu na samo jednoj narucenoj majici, nego minimum za stampu uzmu npr. 20 narucenih majica.

 

Cini mi se da ove sadasnje firme, koje reklamiraju stampu na majicama, rade uglavnom visoko kvalitetnu digitalnu stampu. Tu je valjda metod mnogo jednostavniji i brzi od sito stampe, moze se raditi i na samo jednoj narucenoj majici, a kvalitet stampe je dosta dobar (iako se meni cini da slike na takvim majicama obicno budu pomalo blijede, tj. nedovoljno jakih boja, ali ok). Uglavnom, izgleda da je ovaj metod sada najvise zastupljen i da je najekonomicniji.

 

Tip stampe koji se meni nikako ne svidja, a koji je vjerovatno na majici koju ti spominjes, je tzv. preslikac. Kod takve stampe je najveci rizik da ce se ostetiti pranjem u ves masini, a ono sto ja ne volim kod takvih majica je sto ta stampa na njoj djeluje pomalo "plastificirano" i emituje kako nekakvu refleksiju svjetlosti, odbljesak, zavisno pod kojim uglom gledas na tu sliku i pod kakvim svjetlom. Imam samo jednu takvu majicu, sa preslikacem.

 

Ako zelis da uradis na majici motiv u samo jednoj boji, neki logo i slicno, onda je dobro rjesenje uraditi stampu sa tzv. fleks i flok folijama. Tu se taj materijal (folija) zalijepi direktno na majicu i moze bas dugo da traje, bez rizika da ce se ostetiti pranjem i slicno. Mana kod ovih folija je sto nije izvodljivo raditi klasicne slike (omote albuma). Imam par majica uradjenih sa ovim folijama (na svima su jednobojni logoi bendova) i zadovoljan sam.

Znam da je za ovu stampu sa folijama potrebno prebaciti zeljeni motiv u vektorski format, a ne znam da li je to neophodno i kod ovih ostalih metoda koje sam spomenuo, tj. ne znam kakva je tu graficka priprema potrebna.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Runner. Hvala ti na detaljnijem objašnjenju!! (:

 

Ja sam do sada radio samo jednu majicu, doduše ne sebi, kod jednog lika Viktor se zove u Novom Sadu, VDesign, radi samo sa vektorskim slikama i čini mi se da on radi tu sito štampu? Nije ni nešto jeftin. 1200 dinara me je izašla ženska majica sa srednje omanjom (haha) slikom napred, ali ako će trajati slika, onda je vredno tih para. Evo par njegovih izrada:

 

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/602173_4499049836132_683104747_n.jpg

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/r90/529897_4503267061560_2004388541_n.jpg

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/164456_4531328203071_979822399_n.jpg

 

Ali ima jedna začkoljica kod njega, a to je ova paleta boja, po kojima samo može da radi majice:

http://i99.photobucket.com/albums/l305/Morphymaniac/Chemicapaletastampenamjicama.jpg

Pitao sam ga da li može da mi je da u Corelu npr. ali odgovor je bio: nisu definisane ni u cmyk-u niti u rgb-u. tako da jedino vizuelno mozes da nadjes najslicnije. Tako da on verovatno mora svaki put da menja boje koje mu mušterija donese da bi mašina mogla da odradi posao. I samim time onda on odlučuje koje će se boje koristiti..

 

Ne znam. Imam dosta ideja i dosta majica koje sam odradio sebi i spremio za štampu, koje su onako, kompleksnije od ovoga što on obično radi, no, trenutno nisam pri parama da ih štampam. I hteo sam da čujem još nečija iskustva pre toga.

 

Ovako izgleda ono moje skidanje flekice sa glave Motoko.. :)

http://i99.photobucket.com/albums/l305/Morphymaniac/DSC_0034.jpg

Ta majica je rađena čini mi se odavde: http://creativeshop.rs/ iz Subotice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da ove sadasnje firme, koje reklamiraju stampu na majicama, rade uglavnom visoko kvalitetnu digitalnu stampu. Tu je valjda metod mnogo jednostavniji i brzi od sito stampe, moze se raditi i na samo jednoj narucenoj majici, a kvalitet stampe je dosta dobar (iako se meni cini da slike na takvim majicama obicno budu pomalo blijede, tj. nedovoljno jakih boja, ali ok). Uglavnom, izgleda da je ovaj metod sada najvise zastupljen i da je najekonomicniji.

 

Da li neko može da mi preporuči štamparije koje rade takvu štampu? Jer mi je ovaj fazon sa prilagođavanjem boja mukotrpan. A i lakše mi je da im dam u .png formatu sliku za štampu sa bojama koje ja hoću da budu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad deo istorije,u pitanju je 1988 godina.Cale bio u Americi i svom malom zabludelom sinu metalcu doneo ovo cudo>Jedina majica koju sam sacuvao iz tog peridoa a da je nisu keva ili baba nosile po kuci dok su spremale stan,ha,ha!Uh, koliko bi ja bio bogat covek da sam sacuvao bar delic svih tih starih metal majica,ali jebiga ko bi to ocekivao da ce te sve majice sad kostati bogatstvo!Uzivajte!

 

DSC00072_zpsdf3341bc.jpg

 

DSC00073_zps58b81f85.jpg

Edited by excel fan
  • Upvote 12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па то онда значи да би ја моје мајице које сам куповао у безистану пре 15 година могао опуштено да продам за упола цене колко овај лудак тражи за ове половњаке.Да су бар нове па је много,а не половне дроњке.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...