Jump to content

dreDDup


Recommended Posts

Mogu ti reci da smo imali tu srecu da pronadjemo fana benda koji voli da svira bubanj a voli i bend. Tako da smo relativno brzo savladali aranzmane sa njim. Sad samo ide mehanicko ponavljanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Posto me je nekoliko ljudi jos pre zamolilo da uploadujem neki koncert a ja konstantno imam problem sa tim uploadom vecih fajlova, resio sam da uploadujem nekoliko segmenata sa svirki na YouTube. Mozete na You Tube dreDDup kanalu naci oko 40-tak live video zapisa sa razlicitih svirki.

 

Uzivajte! Evo i linka:

http://www.youtube.com/dreDDup

Share this post


Link to post
Share on other sites

PlakatMEDIUM.jpg

 

NOVI SAD - PETAK. 13 (JUN)

KLUB "CHUDNA SHUMA"

 

DARK SCENE PRESENTS:

 

DREDDUP

industrial/crossover

 

POCETAK: 22h

UPAD: 50din

 

Klub se nalazi u centru Novog Sada

u Zmaj Jovinoj 8 (treci pasaz od trga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nas izdavac Insurrection Records je resio ponovo da vas obraduje

jednim zanimljivim poklon torrentom:

 

Ovaj put je u pitanju dokumentarni film o bendu dreDDup 'Industrial Renaissance'. Film je trebalo da bude uradjen 2007. godine povodom 10 godina postojanja benda ali je ipak zavrsen 2008. i sadrzi intervjue, spotove, pricu ex-clanova kao i gomilu live video materijala od samog starta benda pa do danas. Film je spakovan na 700mb u Xvid/mp3 i nas izdavac ga deli u obliku torrent fajla. Ako ste zainteresovani da vidite dreDDup u pravom svetlu, nemojte propustiti da pogledate ovaj film.

 

Nadam se da cete uzivati.

evo linka za torrent:

dreDDup - Industrial Renaissance (2008) torrent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronadjoh na staroj kaseti nas Transfusion 219 demo iz 2001. Neke pesme sam srecom imao na kompu a nekima sam se bas obradovao tako da sam sklopio album da bude u onim starim verzijama pesama a prve dve pesme i petu pesmu nazalost nisam nasao u originalnoj verziji (citaj: neko (verovatno JA) je presnimio prvu stranicu trake sa nekim bljutavim snimcima sa radija tj. jos glupljom emisijom) pa sam ubacio neke kasnije verzije. Od ovih 10 pesama, neke smo svirali na koncertima do neke 2005. godine. Album je bio potpuno nastrojen industrial rock zvuku i to nekom Ministry / Clawfinger zvuku i nekako smo taj period brzo preskocili i nastavili kasnije sa sledecim demom - "R U Digital?" koji zvuci posve kao drugaciji bend. Mada, ko voli ova dva benda nece se razocarati energijom i brzim ritmovima na demu. Transfusion 219 smo tada stampali na kasete i delili drugarima, omoti su bili razliciti (mislim da je bilo oko 3 verzije) a tiraz je bio oko 40-tak kasetica i to smo uglavnom kupovali neke narodnjake na pijaci i onda ih presnimavali i prelepljivali nalepnice. :D :D Od toga, ja imam jednu i jos par mojih drugara, ostale su otisle na koncertima ko zna kome. Znam da dve moje prijateljice te trake cuvaju ko oci u glavi. Mozda ima neko koju na forumu? :) T219 je cak imao i svoje CD izdanje - cak 3 CDa! :D :D koji su na zalost ostali u radiju021 i radijuNovi Sad i ni ja ih cak nemam, imam sacuvane pesme ali u nekom drugom redosledu i u nekim levim verzijama kako smo kasnije dosta menjali prvobitne verzije. Ovo sam sklopio onako kako je tada zvucalo i malo propustio pesme kroz EQ da bi dobile na kvalitetu, poslednje 3 su skidane sa moje master kasete. Primeticete hardcore slova. Ove kasete i diskovi su inace bili da se kupe na jednom jedinom mestu u gradu - u knjizari "Most" i moj prijatelj Sava ih je tamo drzao medju raznim underground diskovima i kasetama. Mislim da smo realno prodali 5 kaseta a ostale sve podelili drugarima i ljudima na koncertu.

 

Demo je u celosti sniman kod mene u dnevnoj sobi i to iz vise mesecnih razmaka pa se moze osetiti razlika u produkciji od pesme do pesme. Sve je snimano sa mikrofonima od nekih 200-300 dinara koje sam pazario na pijaci i sa njima pravio cuda. Snimao sam nekoliko demo snimaka ovim plastikanerima i pokazalo se da imaju neku Satan Panonski draz u sebi. Nekoliko pesama sa ovog albuma smo 2004. godine izveli live u jednoj od prvih DemoNS emisija. Takodje, sta je zanimljivo za ovaj demo - prvi spot koji smo uradli malo ozbiljnije bio je spot za pesmu "Problematic Memories" bas sa ovog demoa. Evo i originalnog omota - primeticete i stari logo koji smo opet bacili u opticaj usled nedostatka nekog novijeg:

 

Transfusion219.jpg

 

Ako je neko zainteresovan da cuje ovaj demo neka me kontaktira na PM pa cu mu poslati link za skidanje. Ne bih da sirim ovaj snimak previse da ga neko ne bi zamenio za album kako je vec bio slucaj sa Works i R U Digital!?.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zvuk je bio dosta los jer je jedan razglasni zvucnik produvao, ali je zato atmosferu zacinilo 150 dobro raspolozenih ljudi. Svirali smo nekih 100 minuta. Hvala svima koji su bili, trudili smo se da uprkos losem zvuku napravimo dobru atmosferu.

 

delic atmosfere:

http://www.youtube.com/watch?v=_SSnh7VQ2qg

 

Utisci?

Edited by duruman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk je bio dosta los jer je jedan razglasni zvucnik produvao, ali je zato atmosferu zacinilo 150 dobro raspolozenih ljudi. Svirali smo nekih 100 minuta. Hvala svima koji su bili, trudili smo se da uprkos losem zvuku napravimo dobru atmosferu. Najbolesnija stvar je bila kada je Danijelu neko razbio nos i njemu krv krenula da siklja ko iz creva po masi, pa posle toga kada je sakupio obe shake krvi i posuo po masi.... Horor svirka. Na kraju su svi iz prvog i drugog reda bili krvavi po majicama i glavama, a nekoliko njih je bogami dobilo i oziljke po facama. 150 ljudi u klubu koji moze da primi 100. Bez vazduha, mi jedva svirali koliko je znoj lio sa nas, zvuk harsh noise, 'Tetsuo' pusten na TVu na bini a masa ko iz Apocalypta. Pravi industrial.....

 

delic atmosfere:

http://www.youtube.com/watch?v=s_UcLmkpCQI

 

Utisci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da se zahvalim svim ljudima koji su dosli iz okolnih gradova na nasu svirku. Pricao sam sa ljudima iz Beograda , Sombora, Subotice, Bacha, Beceja... Hvala sto verujete! Mi cemo se naravno truditi da svaki sledeci koncert bude krvaviji i pakleniji! :meshuggah:

 

evo jos jedan klip sa svirke! U pitanju je stara pesma iz 2001 - '3010'.

http://www.youtube.com/watch?v=Xk2ZiBm2M1g

Edited by duruman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova svirka je bila smrt! Prostor je bio premali, a sutka na prvih 6-7 pesama je bila zestoka, jednom liku su razbili nos i on je nastavio dalje, pa je sve umazao krvlju, bend cepa, vokal se ne razume, distorzija prsti na sve strane, na onom malom tv na koji sam povremeno bacao pogled u trenutcima odmora, pici film Tetsuo, kolaz bolestine koji se potpuno uklapa uz atmosferu kluba i muzike Dreddup-a. Ma nirvana.

 

Svaka cast, posle ovog koncerta mozete slobodno da etiketirate vasu mjuzu kao pravi OST ka Apokalipsi :rockdevil:

Edited by ScudTheDisposableAssasin

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo jedna lepa vest:

 

Dakle izasli smo na jednoj Slovenackoj kompilaciji posvecenoj post industrial i electro bendovima. Danas mi pristigao CD a ceo booklet i omot je fenomenalan. Dobra stampa i na samom disku. Za vise informacija o izdavackoj kuci posetite njihov MySpace - http://www.myspace.com/dislocateddowntownartists

 

Mjuza je stvarno sarenolika a evo i copy-paste sa D:S bloga kao i download link.

 

Artwork1.jpg

 

POSTINDUSTRIAL CHANGES (2008)

 

This compilation comes to us from Slovenia and is the new release of their record label Downtown Recordings. It was released in the year 2008. And here is the re-write from the CD cover:

 

"The compilation is covering many different genres and styles, which all have one thing in common - everybody contributed the music freely for this compilation. This is a DIY and BIY release. Licenced under creative commons. The title postindustrial changes reflects the way of life, which is imposed to us by transnational corporations, which are bombarding us with images, opinions, trends, styles and more... So we associate certain images with certain characteristics, therefore we are buying products based on the images, therefore we are consequencaly building our identity by bying ceretain products. Images mediated by media have become the primary carriers of our social life. But because these images have nothing to do with reality , we have found ourselves in the society 'simulakra', meaning the identical copy of something which originally never existed."

 

tracklist:

 

01 Night Walker - Pain Killer

02 dreDDup - Not From Here

03 Dichotomy Engine - His Oriental VHS

04 Dichotomy Engine - Constant Extension

05 Deus Noir - Pulse

06 Downtown Crew - The Choir

07 dreDDup - Inside Out

08 Downtown Crew - Tesnoba

09 610 - Who R U??

10 Spinnet - Drummertime

11 Children Egoism - Whole Body

12 Otonin - Naruto-fan

13 Third I - Third Eye Cry

14 Trakur - Unutarnja

15 Blank Disc - Akustika

16 Strange Kind of Human - Mayab'de

17 Lezet - Claptrap 8

18 Night Walker - Telephone

 

preuzimanje odmah from here:

http://www.divshare.com/download/4821911-e03

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nas izdavac Insurrection Records je resio ponovo da vas obraduje

jednim zanimljivim poklon torrentom:

 

Ovaj put je u pitanju dokumentarni film o bendu dreDDup 'Industrial Renaissance'. Film je trebalo da bude uradjen 2007. godine povodom 10 godina postojanja benda ali je ipak zavrsen 2008. i sadrzi intervjue, spotove, pricu ex-clanova kao i gomilu live video materijala od samog starta benda pa do danas. Film je spakovan na 700mb u Xvid/mp3 i nas izdavac ga deli u obliku torrent fajla. Ako ste zainteresovani da vidite dreDDup u pravom svetlu, nemojte propustiti da pogledate ovaj film.

 

Nadam se da cete uzivati.

evo linka za torrent:

dreDDup - Industrial Renaissance (2008) torrent

 

znaci odavde da skidam? nista od slanja? :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao....

 

Izvini, potpuno sam zaboravio na ono sto se dogovorismo. U nekoj sam guzvi ovih dana, jedino ako ti nije frka da sacekas do ponedeljka? Poslacu ti sigurno. Izvini jos jednom, potpuno sam zaboravan - radim diplomski pa mi malo mozak ne radi u ovom svetu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saljem! Nemas frke.

 

Lepo to za Wacken! Ja sam cuo da ste samo fotkali i to mi lik rece da fotograf nije uhvatio masu vec samo vas na bini sto mi delovalo malo bezveze. A traze 100 evra? Mater im! Pa jel' ne mozete naknadno to da dobijete snimak? Ima vas koliko, 6? Svako po 1400 din? Mislim da bi mi svi voleli to da pogledamo + mogli bi to dati na bilo koju televiziju da vrte, verujem da je snimak odlican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...