Jump to content

Glam Metal


LazaGNR

Glam metal je za vas:  

351 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Sta bre fali Poison-u i Warrant-u? icon_confused.gif

Verovatno si cuo samo 5-6 pesama od njih...

Od Posion imam mp3(svi albumi od prvog do 1993) .

OdWarrant imam kasetu Cherry Pie i cuo sam jos par stvari uzasno bacene pare... sve pesme su pukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gif i imaj jos tih bendova Slauther.

Nego dali mozda imas prvi album TNT na norveskom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

POP METAL BENDOVI KOJI SU SE UPRKOS IZGLEDU NAJPRE BAVILI MUZIKOM:

 

EUROPE

WHITE LION

BON YOVI

WINGER

CINDERELLA

VIXEN

DANGER DANGER

NELSON

WARRANT

STEELHEART...

 

Zatim bendovi koji su poceli kao USA hard ili NWOBH bendovi pa su u jednom periodu zagazili u Pop Metal vode:

 

DEF LEPPARD

DOKKEN

RATT

VAN HALEN (krajem osamdesetih)

MOTELY CRUE

WHITESNAKE (iako se zna da je Coverdalle u ovakav zvuk skrenuo zbog love)

KISS...

 

 

E SAD ONI KOJIMA JE LOVA BILA NA PRVOM MESTU (a muziku jebes...)

 

POISON

BRITNY FOX

FASTER PYSSICAT

SLAUGHTER

LA GUNS

D.A.D.

EXSTREME

MR.BIG...

 

Naravno da nije iskljuceno i to da su ovakvi bendovi znali da naprave i po koju odlicnu stvar (mr.big) ali...

Skoro da se sasvi slazem sa ovim samo:CINDERELLA, WARRANT po meni idu u trecu grupu.

NELSON Nikad cuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,secam se tog cuvenog posta icon_smile.gif .

Ne znam kako je Van Halen bio pop metal,ali ajde...isto tako mi je cudno kako je u poslednju kategoriju stavio Extreme i Mr. Big,kojima je mesto u prvoj,a jos neke bih izbacio iz iste... laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje stojim iza svega sto sam tada rekao a vi se ludo zabavljajte, a ti NESO pogotovo uz MR.BIG uveren da su oni iskren bend koji je tada svirao muziku koju je stvarno zeleo iz srca a takodje i uz VAN HALEN sa Sammy Haggarom koji je tada zvucao kao zestoki hard rock bend.

Edited by VEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,secam se tog cuvenog posta icon_smile.gif .

Ne znam kako je Van Halen bio pop metal,ali ajde...isto tako mi je cudno kako je u poslednju kategoriju stavio Extreme i Mr. Big,kojima je mesto u prvoj,a jos neke bih izbacio iz iste... laugh.gif

"Extreme" pukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gif

Priznajem Nuno je vrhunski gitarista, ali onaj pevac.

E DA GLASAO SAM ZA OPICIJU 1. JOS ODAVNO.

"Mr. Big" su meni ljigavi bar na onom drugom albumu(prvi nisam cuo ali kazu da on cvrsci). Gilbeta cenim kao gitaristu i imao je dobar bend "Racer X".

I ostali muzicari su odlicni samo muzika. pukeface.gifpukeface.gifpukeface.gif

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Extreme" pukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gif

Priznajem Nuno je vrhunski gitarista, ali onaj pevac.

E DA GLASAO SAM ZA OPICIJU 1. JOS ODAVNO.

"Mr. Big" su meni ljigavi bar na onom drugom albumu(prvi nisam cuo ali kazu da on cvrsci). Gilbeta cenim kao gitaristu i imao je dobar bend "Racer X".

I ostali muzicari su odlicni samo muzika. pukeface.gifpukeface.gifpukeface.gif

Ne mogu da verujem... icon_smile.gif

Ja tvrdim da je Cherone jedan od naj pevaca iz tog perioda,to se najbolje videlo na F. Mercury tribute-u.Isto vazi i za bend koji je vrhunski zvucao,a Nuno je genije!Retko ko je tada imao vrhunski odsvirane albume kao prva 2 Extremova,pa i 3.,moze da prica ko sta hoce...

Mr. Big je uvek imao vrhunske muzicare koji vole da sviraju,svi znaju ko su Billy Sija( laugh.gif ),Gilbert i Kotzen,i ne znam odakle Srdjanu zakljucak da rade samo zbog para,no nema veze pivopije.gificon_rockdevil.gif .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju Van Halen su bili kewl tokom cele karijere (dobro, doduse, ne svidja mi se period posle neke 1991, i infamozni pristup Gary Cherone-a bendu (ne zamerite mi odlican je pevac al mu mesto u Van Halenu nije)).

A vepre ok si sve to rekao nije frka samo, mislim, zaista je nebitno stavljati bendove poput Nelson, Steelheart, DAD i slicne u tu listu. Ono, to ljudi skoro pa ni ne slusaju.

 

A dje je Bonfire? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naveo sam bendove koje su mi prvi pali napamet a Nelson je imao samo jedan dobar album. After the rain 1990 mada moze da prodje i ovaj sa kerovima icon_smile.gificon_smile.gif

 

Bonfire su melodicni iskreni hard rock , mislim da se bas ne uklapaju u ovu pricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...