Jump to content

Glam Metal


LazaGNR

Glam metal je za vas:  

351 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

WASP je shock hard rock ili vec heavy metal. TACKA ! :):D

Imidzno nisu mogli da udju u glam jer su bili suvise opasni (ko je jos video bodlje,.

 

GLAM - GLITTER sto znaci sljastece, sijajuce

 

Prvi glameri su bili David Bowie, T. Rex, Gary Glitter, Queen, Slade, Sweet, Alvin Stardust, Sparks...bla bla.. Kasnije su vec oni gore koje je Nesa naveo i dodaj jos cak i Kiss, Alice Cooper, Cinderella, GirlSchool,Kiss, (koji jesu bili zene, haha),Lizzy Borden (IMIDZNO su bili glam, a muzika heavy metal), to vazi i za Panteru '80-tih - imidz glamera, a muzika heavy, hard rock.

 

 

Novi neo-glam (UZAS sta sve nece izmisliti) - tu se moze svrstati noviji bend PLACEBO. I opet imidz.

Sranje, sranje, sranje : ))

 

No dosta srati i pametovati :P :P :P :P

 

Kucajte na wikipediji ili uopste u google - glam rock, glam "metal", glam glitter music i sta ti ja znam, i imacete sta da citate.

:P

 

I da...evo sta jos imate:

 

Glam metal is a sub-genre of heavy metal music that arose in the late 1970s in the United States. It was a dominant genre in popular rock music throughout the 1980s and early 1990s.

 

The genre is also referred to as hair metal and pop metal. The former term was popularized by MTV in the 1990s and derives from the tendency amongst some bands to style their long hair in a teased-up fashion. In modern culture, fans of the style have embraced the term hair metal. During its heyday, the genre was often referred to as heavy metal or simply metal.

 

O da, sa wikipedije, ostatak:

GLAM METAL

Share this post


Link to post
Share on other sites

e W.A.S.P. je W.A.S.P. ! Da baš je glam slika(koju ću se potruditi da postavim) na kojoj Blackie drži odsečenu svinjsku glavu; ili baca meso u publiku;razapinje žene na krstu... Najgori glam! Može se reći da je Šok-rok ali i to je glupa klasifikacija.Oni su ni na nebu ni na zemlji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glam su oni koji se šminkaju i oblače neobično, mnogi od njih kao žene. Tu spadaju: Kiss, Motley Crue, Poison i Twisted Sister. Shock rock je ekstremnija verzija glama, sa horor i perverznim efektima, u koju spadaju: Alice Cooper, W.A.S.P. Marilyn Manson i najdalje su u tome otišli Lordi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glam su oni koji se šminkaju i oblače neobično, mnogi od njih kao žene. Tu spadaju: Kiss, Motley Crue, Poison i Twisted Sister. Shock rock je ekstremnija verzija glama, sa horor i perverznim efektima, u koju spadaju: Alice Cooper, W.A.S.P. Marilyn Manson i najdalje su u tome otišli Lordi.

 

Shock rock??!!

 

JESI LI TI NORMALAN!!!!!

 

Kako možeš u isti lonac da strpaš muziku koju prave Alice Cooper i Marilyn Manson??? Takođe i WASP koji sa Lordi (hvala bogu :rolleyes:) nema ništa zajedničko???

 

 

 

*edit - greške pri kucanju. Pardon, ali veću glupost skoro nisam pročitala.

Edited by Valkyrie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shock rock??!!

 

JESI LI TI NORMALAN!!!!!

 

Kako možeš u isti lonac da strpaš muziku koju prave Alice Cooper i Marilyn Manson??? Takođe i WASP koji sa Lordi (hvala bogu :rolleyes:) nema ništa zajedničko???

*edit - greške pri kucanju. Pardon, ali veću glupost skoro nisam pročitala.

 

:pivopije: uzela si mi rec iz usta :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shock rock??!!

 

JESI LI TI NORMALAN!!!!!

 

Kako možeš u isti lonac da strpaš muziku koju prave Alice Cooper i Marilyn Manson??? Takođe i WASP koji sa Lordi (hvala bogu :rolleyes:) nema ništa zajedničko???

*edit - greške pri kucanju. Pardon, ali veću glupost skoro nisam pročitala.

 

Ja ne znam dokle cete vise da se potresate oko podele pravaca...koga boli vise dupe za to? :)

Mislim da ni Stefija vise to ne zanima...je l' tako,Stefi? :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što ne bi Manson bio zajedno sa Cooper-om? Od koga je Manson pokrao fazone - šminku, žensko ime, čak i vokal? Naravno, Cooper i Manson se muzički razlikuju, ali glam i shock rock se ne izdvajaju kao po muzičkim kriterijumima, već po onim koje sam naveo.

 

Pa čoveče ne ocenjuje se muzika po tome kako se ko šminka!

 

To što je Manson "poskidao" fazone od Cooper-a (a mislim da nije) ne znači da je muzika ista. Štaviše, za tu šminku je Manson više skinuo Bowie-a (DA.) :), a Alice Cooper je jedan od prvih koristio corpsepaint. Znači onda po takvim kriterijumima Bowie-ja i Mansona u isti kotao :). Da ne pominjem da ih vremenski deli nekoliko epoha rock muzike. Vokali - ni slični.

 

Definiši glam metal i shock rock. Hajde. Možda me razuveriš :mhihi:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Rece li neko Sweet ? Dzaba prica bez njih. Ljudi su izmislili glam. Bez uvrede za one koji vole T-Rex i Slade, ali su Sweet rodonacelnici celog pravca. U sustini briga me za vristeci make-up, spandex, platformke i ostali prirucni arsenal glam roka. Sweet je Set me free, Ballroom blitz, Sweet f.a.... i jos gomila zestokih play it loud numera. Onda su dosli NewYork Dolls, Hanoi, Motley, Poison ...

 

lhlbi0.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obozavam ga!

Poison, Crashdiet, Steelheart, Tigertailz, Skid Row, Vinnie Vincent, Alice Cooper ( u 80ima ), Van Halen, DLR etc.

 

ZAKON NAD ZAKONIMA!!!!

 

Ne bih opet da zapocnem diskusiju,ali...to sto si nabrojao nije glam,osim par bendova :da:

 

Rece li neko Sweet ? Dzaba prica bez njih. Ljudi su izmislili glam. Bez uvrede za one koji vole T-Rex i Slade, ali su Sweet rodonacelnici celog pravca. U sustini briga me za vristeci make-up, spandex, platformke i ostali prirucni arsenal glam roka. Sweet je Set me free, Ballroom blitz, Sweet f.a.... i jos gomila zestokih play it loud numera. Onda su dosli NewYork Dolls, Hanoi, Motley, Poison ...

 

lhlbi0.jpg

 

Jes',slazem se.Ja vise volim Sweet no T-Rex i Slade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmz pop je nesto mnogo drugacije...i dosao je MNOGO kasnije...

 

Wasp je imidzno bio shock, a hard rock heavy je zika...

 

A opet krajnje nebitno...

 

Sto se tice rasprave o Alice Cooper/Menson fazonu... Alice je sam izjavio (mislim da sam vam kopirala, mozda i nisam, ali intervjuic ima da se nadje na netu) - da mu Menson dodje kao MODERNI NASLEDNIK...

 

No blje... Kome je to jos bitno? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...