Jump to content

Glam Metal


LazaGNR

Glam metal je za vas:  

351 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Rece li neko Sweet ? Dzaba prica bez njih.

Yeah,mnogi od kasnijih bendova iz 80-ih su ih obradjivali...

 

Ma sve je to POP onaj najgori,menson pogotovu ...

Au bog te mazo,pa nije fuckin' Manosn glam :confused:

A i pop je nesto sasvim drugo...

 

Skid Row = Glam => Glam = Vrh

:lol::rockdevil:

Haha,svidja mi se ova logika zakljucivanja :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glam - šljokice i šminka, muškarci malo više femi obučeni i to je razlika.

Glam ne postoji kao muzički pravac nego kao imidžni, i stoji da Skid Row to nije imao. Oni su hard rock, bar ta prva dva albuma, posle su već i alternativa i grandž i tri lepe PIP svašta nešto...

 

No...što se tiče mjuze -----

Sve je to rokenrol, tj ROCK ! Obrni okreni, dodje mu na isto.

 

Hah...

bitno da ti imaš pojma. :evotigana::closedeyes:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glam - šljokice i šminka, muškarci malo više femi obučeni i to je razlika.

Glam ne postoji kao muzički pravac nego kao imidžni, i stoji da Skid Row to nije imao. Oni su hard rock, bar ta prva dva albuma, posle su već i alternativa i grandž i tri lepe PIP svašta nešto...

 

No...što se tiče mjuze -----

Sve je to rokenrol, tj ROCK ! Obrni okreni, dodje mu na isto.

 

Hah...

bitno da ti imaš pojma. :evotigana::closedeyes:

 

Ti bi mogla malo sa Sunray-em na Filozofski da se druzite i ucite zajedno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih opet da zapocnem diskusiju,ali...to sto si nabrojao nije glam,osim par bendova :da:

 

 

E pa jese... jer ima elemanata popa? Ima! Jer ima elemenata rocka? Ima! Jer ima elemenata metala? Ima! Onda jesu GLAM METAL bendowi? Zashto? GLAM = Rock + Pop i tomedodash metal... woala! Tako da swi su oni glam metal.

VVI mozda su najmanje od njih ali i oni imaju 'Love Kills' 'That Time Of Year' i 'Baby - O' etc

Crashdiet, POison se ne da objashnjawati jednostavno jesu.

Steelheart ugawvnom nisu. Prvi album im je n tu i tamo, ali drugi definitiwno jeste.

Alice je u 80ima definitivni pop - metal ( aka Glam metal )

itd.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poison, Crashdiet, Steelheart, Tigertailz, Skid Row, Vinnie Vincent, Alice Cooper ( u 80ima ), Van Halen, DLR etc.

 

 

Evo,izvukao sam bendove koje si nabrojao.Ja,kao ljubitelj hard rocka cu ti reci da razmisljas pogresno.

Naime,svi ovi bendovi su razliciti.Ti mesas,kao i mnogi,neki izraz koji se koristio vise za imidz sa hard rockom...To moze biti Poison i moze biti Tigertailz,Vinnie Vincent Invasion tu i tamo,Cooper vec ne,kao i Skid Row,a tek Van Halen nije.

Ne mogu sad da objasnjavam zasto,jer imam neke obaveze :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti bi mogla malo sa Sunray-em na Filozofski da se druzite i ucite zajedno :)

 

Pre bih Nešo s tobom da filozofiram...s obzirom da je jedina razlika izmedju mene i tebe, ja žensko, ti muško, ti sviraš, ja ne.

:P

i da.... :tongue: ja imam bolju kosu :):D:da: :*

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo,izvukao sam bendove koje si nabrojao.Ja,kao ljubitelj hard rocka cu ti reci da razmisljas pogresno.

Naime,svi ovi bendovi su razliciti.Ti mesas,kao i mnogi,neki izraz koji se koristio vise za imidz sa hard rockom...To moze biti Poison i moze biti Tigertailz,Vinnie Vincent Invasion tu i tamo,Cooper vec ne,kao i Skid Row,a tek Van Halen nije.

Ne mogu sad da objasnjavam zasto,jer imam neke obaveze :lol:

 

Kako Cooper, Skid Row i Van Halen nisu?

 

Cooperovi albumi u 80ima JESU glam. Pogotovo Trash i Hey Stoopid. Zashto? Imaju pop ritmove, power balade (Only My Heart Talkin), tekstowe bazirane na emocijama/wezama (I'd Die 4 U npr), Ogromne refrene (House Of Fire, Hey Stoopid) itd.

Van Halen su stworili sa '1984' zwuk i stil glam metal. Swaki gitarista u 80ima ga je kopirao. Bendowi pod direktnim uticajem owog benda ili albuma su npr Autograph (Turn Up The Radio) i Bulletboys (Smooth Up In Ya). swaki pewach je zestoko imitirao DLRa (Vince Neil, Bret Michaels, pewach Bulletboys itd). DLR je sam zwao VH zanr Party Rock i Big Rock, a njihow album '1978' je jedan od inspiratowa celog pokreta.

Skid Row... pa prwi album jeste glam... ostali nisu. Sebastian Bach je sam rekao na VH1 i u intervjuima da je SR bio glam metal bend i da mu je to omiljeni zanr ( 'Top 40 Metal Songs' koji je vodio i 'Damnocracy' gde je swirao sa Nugentom, kada se to snimalo prichao je o SR. Takodje rekao je to josh nebrojeno puta.) Takodje znam da imidz nije = glam, ali nadji neke najranije slike SR i bitjesh iznenadjena.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako Cooper, Skid Row i Van Halen nisu?

 

Cooperovi albumi u 80ima JESU glam. Pogotovo Trash i Hey Stoopid. Zashto? Imaju pop ritmove, power balade (Only My Heart Talkin), tekstowe bazirane na emocijama/wezama (I'd Die 4 U npr), Ogromne refrene (House Of Fire, Hey Stoopid) itd.

 

Valjda smo već ustanovili da neki bend kao glam određuje imidž, a ne muzičke karakteristike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako Cooper, Skid Row i Van Halen nisu?

 

Cooperovi albumi u 80ima JESU glam. Pogotovo Trash i Hey Stoopid. Zashto? Imaju pop ritmove, power balade (Only My Heart Talkin), tekstowe bazirane na emocijama/wezama (I'd Die 4 U npr), Ogromne refrene (House Of Fire, Hey Stoopid) itd.

Van Halen su stworili sa '1984' zwuk i stil glam metal. Swaki gitarista u 80ima ga je kopirao. Bendowi pod direktnim uticajem owog benda ili albuma su npr Autograph (Turn Up The Radio) i Bulletboys (Smooth Up In Ya). swaki pewach je zestoko imitirao DLRa (Vince Neil, Bret Michaels, pewach Bulletboys itd). DLR je sam zwao VH zanr Party Rock i Big Rock, a njihow album '1978' je jedan od inspiratowa celog pokreta.

Skid Row... pa prwi album jeste glam... ostali nisu. Sebastian Bach je sam rekao na VH1 i u intervjuima da je SR bio glam metal bend i da mu je to omiljeni zanr ( 'Top 40 Metal Songs' koji je vodio i 'Damnocracy' gde je swirao sa Nugentom, kada se to snimalo prichao je o SR. Takodje rekao je to josh nebrojeno puta.) Takodje znam da imidz nije = glam, ali nadji neke najranije slike SR i bitjesh iznenadjena.

 

Ako je Van Halen bio uticajan na te bendove,ne znaci da je glam.Nikad nije bio.Uvek su imali nesto prepoznatljivo.Prvo,glam je najgluplji izraz za neki zanr muzike,mozda je sleaze jos gluplji.U isti kos stavljate pod tim imenom razlicite bendove.Svi oni imaju zvuk 80-tih,ali nije to to kako vi zovete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo,izvukao sam bendove koje si nabrojao.Ja,kao ljubitelj hard rocka cu ti reci da razmisljas pogresno.

Naime,svi ovi bendovi su razliciti.Ti mesas,kao i mnogi,neki izraz koji se koristio vise za imidz sa hard rockom...To moze biti Poison i moze biti Tigertailz,Vinnie Vincent Invasion tu i tamo,Cooper vec ne,kao i Skid Row,a tek Van Halen nije.

Ne mogu sad da objasnjavam zasto,jer imam neke obaveze :lol:

pa i ne postoji muzicka definicija glam roka zapravo, to je hard rock, nista novo, osim shto mozda ukoliko hocemo da idemo u detalje mozemo da kazemo da glam bendovi imaju te horske refrene i vokale uopste koji mogu da vuku na neku pOp ljigu, a imidz je tu glavni trip....i shta, skid nije glam iako se covek sminka, i shta, ispada da su mnogo agresivni za glam zbog stvari tipa slejv tu d grajnd i tako to, lupam, ne znam na shta mislis, objasni mi to lepo, sigurno si slusao vise tiH nepotrebnih bendova od mene....halen zvuci prilicno sladunjavo, ma pocetak glama fakticki i imidz je isto glam kich....

 

shto neko rece ovde, kuper sa trash i stoopid ne moze biti vise taJ hard rock zvuk....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi su imali horske refrene 80-tih,svi su imali velike frizure,ali nisu svi bili isti.Onome ko to ne slusa su Europe,Poison,Dokken,WASP,Whitesnake i Skid Row isto sranje,iako su svi razliciti.Mislim,u principu nije ni bitno ko sta kako zove.Poison jeste glam.Glupo je reci onda da je i Cooper 80-tih to bio,samo zato sto je zvuk slican.Mogu ja da ti objasnim to detaljnije preko pp-a,ne mogu sad ovako.

Van Halen se toliko izdvaja od svih njih po svemu,da je stvarno sramota nazvati ih "glam METAL" bendom.Isto vazi i za GNR.

Sve ja njih volim da slusam,u principu,ali me preterano sminkanje i sl. stvari nerviraju(sto je slucaj kod,npr.,Motley).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ALI IPAK JEDAN JE VAN HALEN...VAN HALEN KEVA....po stilu oblacenja izgledaju ko glameri, ali nisu..jebiga takva je bila moda u to vreme...u sustini, muzicari i bendovi su maznjavali fazone i fore jedan od drugih, tako je i nastao glam..kuper je krenuo sa oblacenjem, i intrigantnim textovima, Edi je napravio svoj zvuk gitare(naravno i mnogi pre njega:))..u sustini svako je dao nesto svog, i tako nastao glam, i ostali pravci....diskutabilno bi bilo reci da je od jednog benda postao jedan pravac..po meni su svi bili zasluzni za to..svako je dao nesto od sebe, po uzoru na starije, ili uspesnije muzicare.....npr. Brat Vito(Vitto Bratta) iz White Lion-a je sam rekao da su mu uzori bili Edi, Elton Dzon, i tako ti..pa je opet smislio svoj fazon zvuka gitare, tako sto se vise priblizio tapingu nego shredu....sve je to rokenrol :rockdevil:

 

A i Dokken je po izgledu i horskim refrenima izgledao na glam, ali oni su vise neki heavy metal....

Edited by black_bane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...