Jump to content

Glam Metal


LazaGNR

Glam metal je za vas:  

351 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pevac Steelheart-a je jedan od najboljih vokala rock muzike.Covek stoji rame uz rame sa Coverdale-om.Kako izvlaci visoke tonove...Par puta sam se zapitao jel to jebeno moguce da muskarac otpeva onako She is gone uzivo,a da ne pominjem delove pesme Cant stop me lovin you...Haos,odlepio sam nacisto od srece.Upali su u moj top 10 posle 4 odslusane pesme.I jos je Milenko nas covek.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

glam metal je muzika koja samo na malcice vecem nivou od grand show muzike.i ako vec zelite da slusate nesto lose onda uzmite i slusajte seku aleksic i indiru radic a ne bon jovija,guns and roses,motley cure i ostali shljam

jbt koja glupost!!!

bon jovi,gunsi,motley crue...su najbolji bendovi ikada...tako da ne seri!! :angry::angry2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pevac Steelheart-a je jedan od najboljih vokala rock muzike.Covek stoji rame uz rame sa Coverdale-om.Kako izvlaci visoke tonove...Par puta sam se zapitao jel to jebeno moguce da muskarac otpeva onako She is gone uzivo,a da ne pominjem delove pesme Cant stop me lovin you...Haos,odlepio sam nacisto od srece.Upali su u moj top 10 posle 4 odslusane pesme.I jos je Milenko nas covek.:)

 

 

da nas kao SFRJ... njegovi su iz Zagreba. Da covek nenormalno dobro peva! Odslusaj ovaj zadnji EP i pesmu LOL... Da otkines... zvuci ko futuristicki Led Zeppelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su slovenci,hrvati,bosanci,crnogorci i makedonci NASI,tako da...:)

 

ne brigaj i meni su ali kao samo da napomenem.

 

Inace Bretu Miselsu je izasao novi solo album "Rock My Wold". Do sada su i singl "Go That Far" i album napravili zapazen ucinak u SAD (debitovao na 39. mestu Bilbordove liste). Produkcija albuma je prilicno "suva" nije ona parti produkcija poison albuma i podseca me album na mix Hollyweirda i Crack A Smile... and More

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Guest HEFEST

Glam metal je jedna od nafinijih formi Rock muzike. Cisti i lepi vokali, virtuoznost je na prvom mestu, a takodje imamo i one koji su bas grandiozno mocni sa sve simfonijskim elementima. Kao sto su oni iz Athraxa plakali, a i danas placu svaki put kada se sete da su prvi koji su radili Rap-Metal stvari tako bi i oni iz Metalike i Megadeta treabali da placu jer su uveliko potpomogli unistavanju Glam metal scene. Smetalo im je njihovo oblacenje i zato su se oblacili u crno (terali kontru). Nisu obratili paznju na kvalitet muzike nego su ljude cenili po odeci. Toliko o njihovoj dubokoumnosti!!! Sa druge strane su hvalili Grundge i bendove koji su muzicki totalno prazni i koji su na svet doneli najruzniju formu Rock muzike. Tekstovi su mracni, suicidalni i idiotski dok sa druge strane Glam metal slavi zivot, raduje se njemu i peva o fantasticnim i lepim temama.

 

Iz kojeg kod ugla se gleda Glam je umetnost. Grundge nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glam metal je jedna od nafinijih formi Rock muzike. Cisti i lepi vokali, virtuoznost je na prvom mestu, a takodje imamo i one koji su bas grandiozno mocni sa sve simfonijskim elementima. Kao sto su oni iz Athraxa plakali, a i danas placu svaki put kada se sete da su prvi koji su radili Rap-Metal stvari tako bi i oni iz Metalike i Megadeta treabali da placu jer su uveliko potpomogli unistavanju Glam metal scene. Smetalo im je njihovo oblacenje i zato su se oblacili u crno (terali kontru). Nisu obratili paznju na kvalitet muzike nego su ljude cenili po odeci. Toliko o njihovoj dubokoumnosti!!! Sa druge strane su hvalili Grundge i bendove koji su muzicki totalno prazni i koji su na svet doneli najruzniju formu Rock muzike. Tekstovi su mracni, suicidalni i idiotski dok sa druge strane Glam metal slavi zivot, raduje se njemu i peva o fantasticnim i lepim temama.

 

Iz kojeg kod ugla se gleda Glam je umetnost. Grundge nije.

 

ja se nerazumem bas u tu tvoju filozofiju,

koliko sam zakljucio glem se svirao zbog picke i para, a realno nevredi kurcu kao muzika.

 

ove "mracnije" verzije metala su nastale kao odgovor na vestacko proseravanje glamera,

zbog klasne raslojenosti, besa, picke i para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Pise se "grunge", o, inteligentni.

 

 

Koga boli uvo kako se pise? Govno je govno kako god ga ti napisao.

 

@ speed_dead - U pravu si ne razumes se!!! Mozda si ti pogledao neki dokumentarac o tome pa ti za predstavnike glemera stavili Poison(realno jedan od najgorih Glam metal bendova) i od svih njihovih pesama izabrali bas Sweet Cherry Pie, njihovu najgoru pesmu. Na taj nacin moze se dokazati da ni jedna muzika na svetu ne valja. Ovi sto pisu postove u fazonu EPIC FAIL su moroni koji se nisu prvo potrudili da nesto vise saznaju o temi nego uzimaju zdravo za gotovo ono sto su negde culi o tome.

 

Dokaz za moju pricu je i povratak Glam metal scene u Americi. Po recima mnogih mojih prijatelja sa Myspace-a i drugih sajtova sve vise Glam metal bendova nice i isti sviraju pred sve vecom publikom. Cak sta vise ulazu se veliki napori da se neki stari bendovi vrate da sviraju posto su batalili bavljenje muzikom zbog razloga koje sam naveo ranije. Sve vise njih se i vraca. Pogledajte bar raspravu na temu Grunge vs Glam/Hair metal. Ima ih na netu vise.

 

Sve ono sto vredi kad tad ljudi prepoznaju. Za Glam kazu da je pravac koji se trenutno u Americi sto se tice rok muzike najbrze razvija dok je Grunge mrtav i tako bi i trebalo da ostane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pise se "grunge", o, inteligentni.

 

K`o da je bitno.I ja sam dugo mislila da se pise "grundge", pa sta, neki ovde ne znaju ni osnovna pravila pravopisa pa nikom nista, a vi sitnicarite zbog jednog omasenog slova u nazivu grunge-a... :rolleyes:

 

ja se nerazumem bas u tu tvoju filozofiju,

koliko sam zakljucio glem se svirao zbog picke i para, a realno nevredi kurcu kao muzika.

 

ove "mracnije" verzije metala su nastale kao odgovor na vestacko proseravanje glamera,

zbog klasne raslojenosti, besa, picke i para.

 

Prvo nauci da pises veliko slovo na pocetku recenice."Ne vredi" se pise odvojeno, isto kao i "ne razumem".

Zakljucivanje ti i nije bas neko, kao ni vecini opakih crnih metalaca, koji u svakoj prilici popljuju glam i bilo koju formu blazu od thrash-a.Imala sam prilike vise puta da popricam s takvima.

Argumenti su im da je to 1."gay muzika", 2."da su svirali za pare(?!?)" i 3."da se sve vrtelo oko pi**e, alkohola i provoda".OK.

 

1.Istina, imidz je bio nakaradan u nekim slucajevima, u drugim suvise isfeminiziran.Pa sta?Punkeri nemaju nakaradan izgled?Bljackeri?Masni thrasheri?Ma, da, svi su oni cvecke, a najpre se na glamere pljuje.....Isto tako 1000000 puta cuh komentare za Bon Jovi-ja, Sebastian-a Bach-a, Axl-a(sve je to taj imidz), Bret Michaels-a....da su "gejevi".To vidim kao kompleks i potrebu da se popljuju ljudi kojima bi u to doba, realno, svaka dala pre nego Hetfildu kome fali jos samo sekirce i karirano kosuljce, pa da bude original americki drvoseca (pricam o IZGLEDU, ne o muzici i njenom kvalitetu!). :)

2.Svi su oni radili i svi rade za pare.To im je profesija, od toga zive.Mrzim to potenciranje da su se neki bendovi "prodali", a drugi su "tr00".O tome sam pricala na temi o Europe, necu da se ponavljam.Svi oni od toga zaradjuju, a ako neko dobije vise medijske paznje (komercijalizacija, jel`te), to ne znaci uvek da je opao kvalitet njegove muzike.

3.Iskreno, vise volim da slusam njihove pesmice o provodu, za**banciji i ribama nego Kurtovu zalopojku samoubilackim glasom kako mu je zivot sr**e.Moj ukus, naravno, ali iskreno sto sam starija sve mi vise ponovo prija hard rock/heavy/glam, upravo iz razloga koje je Hefest naveo:

 

"...jedna od nafinijih formi Rock muzike. Cisti i lepi vokali, virtuoznost je na prvom mestu, a takodje imamo i one koji su bas grandiozno mocni sa sve simfonijskim elementima....slavi zivot, raduje se njemu i peva o fantasticnim i lepim temama."

 

A svrha umetnosti je, zakljucise jos u antici da spoji "Dulce et Utile", znaci, ne samo da pouci nego i da ZABAVI.

Ima i u glamu budalastina, da se razumemo, kao i u svakom drugom muzickom zanru.To je normalno.Ali, ima i divnih stvari, a one su brojnije.Samo treba slusati, naravno, ako za to imate volje i zelje.Najlakse je ke**ti po necemu o cemu znate vrlo malo ili nimalo (mozda i gresim, ali, takav sam utisak stekla iz do sada recenog).

 

Ako ne volite, nemojte dolaziti na ovu temu.Ne slusajte ovu muziku, ne gledajte slike muzicara, ako vas toliko iritiraju i bodu oci/usi.Ja ignorisem ono sto mi se ne dopada.Prosto, zar ne? :cool:

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ovo ide pravac najgluplji postovi!!! Glam metalci su poznati kao najveci virtuozi, a ti sumnjas da su uopste muzicari. Znaci raspitaj se aman!!!!!!! Poslusaj neku grupu!!!!! I onda se javi.

 

Ja sam pravi metalac i nista pravije nema od Glam, Hair, Melodic, Power i Heavy metala. Thrash moze da prodje ali ima mnogo nabedjenih urlatora.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

ок, лепо си рекла: "немају ту срећу, а ни стање ума да буду тру металци". онда ми није јасно, зашто то покушавају да буду?! зар се то не зове позерисање!? а што се тиче долазака на ову тему... јебига, ја сам анти-хришћанин, па сам опет прочитао библију. тако да желим да видим шта је то све против чега ћу да серем, и да онда имам добре аргументе, а не да серем у празно.

 

и још једна ствар. не пада ми напамет да се са неки расправљам. ипак се каже "свађа на интернету је као учествовање на параолимпијским играма - ако и победиш, и даље си ретард"!

 

ЕДИТ: а ти Хефесте ако сматраш да су Трешери "набеђени урлатори" послушај нпр Коронер. сви глемери могу да им се сагну кад је у питању свирање!

Edited by jaroslav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Poslusaj ti Zeno Roth-a. Svi treseri bi trebalo da puze pred njim. Covek svira sve instrumente sam. :D

Edited by HEFEST
http://www.yumetal.net/forum/topic/32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

ок, лепо си рекла: "немају ту срећу, а ни стање ума да буду тру металци". онда ми није јасно, зашто то покушавају да буду?! зар се то не зове позерисање!? а што се тиче долазака на ову тему... јебига, ја сам анти-хришћанин, па сам опет прочитао библију. тако да желим да видим шта је то све против чега ћу да серем, и да онда имам добре аргументе, а не да серем у празно.

 

Bila sam ironicna, naravno, jer licno ne smatram sebe ni glupom a ni ostecenom time sto mi nije najveca zivotna vrlina biti "metalac". :) Sta je to, uopste?!?I zasto je bitno?!?

Nema to veze sa zanrom, svuda ima neceg kvalitenog i lepog (osim u turbo-folku i modernom "21st century" MTV shatro-"popu/rocku/R`N`B"-ju), CAK i u pomenutom omrazenom grunge-u :) , covek ne moze da se ogranicava samo da bi ispao "tr00", to je glupo i jadno.

A sa time sto pljujes neces se upoznati iduci na temu, veruj mi, nego CD u ruke, poslusaj i pogledaj pa onda realno vidi sta je to protiv cega se "boris".Ako za to imas zivaca.

 

Mada mi NIJE JASNO cemu uopste pljuvanje, kao da nema gorih stvari protiv kojih se stvarno treba boriti, a glam je opet SAMO pravac u rock muzici..... :rolleyes:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

опет кажем: ја износим своје мишљење. и не пада ми на памет да се свађам, опет напомињем. и знам против чега се "борим". јер као што сам рекао малопре: никад не серем у празно. прво се упознам са нечим, па онда видим дал ми се свиђа или не.

 

и још једно. ја себе НЕ НАЗИВАМ металцем. из простог разлога зато што ме је срамота да кажем да сам металац, кад видим какви људи себе тако називају. то се можда поклапа са изјавом Венома са почетка 80': "музички, ми јесмо Хеви Метал, али кад погледамо да све хер и гелм бендове сврставају у Хеви Метал, не желимо да будемо у истој групи са бендовима попут Рета, Појзна, Вајтснејка..." јбг, ипак је Веном најзаслужнији што ја слушам Метал.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...