Jump to content

Glam Metal


LazaGNR

Glam metal je za vas:  

351 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

@Great Duck:u svom prvom postu nabrojao si sve velikane 80-ih (svaka cast za listu!),ali:

 

 

Britney Fox su mi bezveze...

 

 

de da kazes to za Britny Fox,jaooo...

 

OK,stvar ukusa naravno,ne znam sta si poslusao od njih,ali meni su njihova prva dva albuma (prvi pogotovo) bas dobri  :muzicar:

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne znam koji bih ti bend jos mogao preporuciti,a da ga neko ovde vec nije naveo...mozda Blue Murder,Enuff Z'Nuff,Keel,Kixx...ne znam... 

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ovako ljudi,tražim neke bendove što su malo manje popasti i imaju sličnosti sa bendovima iz 70-ih tipa,LZ i DP,ili imaju elemente bluesa,npr. Great White.Kingdom Come,Blue Murder,Badlands,Cinderella,Tesla,Zebra.Ima tko još kakvih prijedloga?

 

Isto tako me zanimaju neki bendovi da koriste dosta sintova,npr. Bon Jovi,Danger Danger,Autograph,drugi album King Kobre,Europe 1986-1992,Giuffria...

 

Također,može tko preporučiti neke albume starijih bendova,a koji su izašli iza 1993. godine?Čuo sam da su zadnji albumi Wingera i Ratta dosta dobri,zna tko još neke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da si dosta upućen, tako da je teško predložiti nešto što već eventualno nisi prešlusao. Youtube je najbolji za iskopavanje informacija. Ali evo nekih mojih predloga: Katmandu, Lion, Q5, Legs Diamond, Zeno, Roxus, House Of Lords ...

Pogledaj ovu stranicu. Možda ovde možes pronaći nešto zanimljivo. Imaš na početku da biraš po godinama od 1980 do 2009. Mada vidim da tu ima i nekih heavy albuma. Sve u svemu pročešljaj malo ovo:

http://rateyourmusic..._and_hard_rock_

 

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/topic/32159-pravilapredlozipitanjaidejeprimedbe/
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Leatherwolf nema nikakve veze sa glam metalom,narocito sto se muzike tice.Postojala je tendencija narocito kod novinara `80ih da  bendove tipa Leatherwolf,Fifth Angel,Banshee...svrstavaju u glam. Tema o ovom bendu postoji na forumu i nalazi se u heavy metalu.

evo diskografije

http://soundtracksandmore.blogspot.com/2008/03/leatherwolf-discography.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovako,tražim jedan slabo poznati švedski bend iz 80-ih,no zaboravio sam im ime.

Znam da nije baš od neke pomoći,ali imaju stranicu na Metal Archivesu (ako nije u međuvremenu izbrisana).

Tako da,slobodno nabrojite sve švedske hair bendove iz 80-ih koje znate (da nije Europe,Talisman,Treat,220 Volt,Swedish Erotica,Shotgun Messiah ni Easy Action).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako,tražim jedan slabo poznati švedski bend iz 80-ih,no zaboravio sam im ime.

Znam da nije baš od neke pomoći,ali imaju stranicu na Metal Archivesu (ako nije u međuvremenu izbrisana).

Tako da,slobodno nabrojite sve švedske hair bendove iz 80-ih koje znate (da nije Europe,Talisman,Treat,220 Volt,Swedish Erotica,Shotgun Messiah ni Easy Action).

 

Ajd' ovako....

 

Iz 80s:

 

The Poodles

Alien

Loud 'n' Nasty

 

Ovi nisu iz 80s, ali za svaki slucaj:

 

Crashdiet

Crucified Barbara (nije cist glam)

Vains of Jenna

Glitzy Glow

 

To je sve cega mogu da se setim, a da nije vec na tvojoj listi.

Valjda ce pomoci. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...