Jump to content

Glam Metal


LazaGNR

Glam metal je za vas:  

351 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

OK,ljudi,citajuci onaj topic o Osmom Putniku,da ne bi spamovali tamo (i po raznim drugim temama;Poison topic npr.),reko' da otvorim topic o ovome icon_biggrin.gif

Postavio sam ga u obliku poll-a (glasanja),posto su uglavnom ljudi podeljeni sto se tice toga (za/protiv).

 

Bio na na 'pretrazi' (da vidim dal' postoji neka vec otvorena tema) i nasao sam sledece:

Glam Rock (by Council A) na Rock-u i Hard Rock-u,gde se govori o bas rock bendovima;

Sludge,Stoner i Hair Metal (by (Indipendor)) na Opstoj metal diskusiji,gde je taj lik samo pitao sta znaci ti izrazi (i lestate mu je odgovorio);

Kako je propao Sweet Metal? (by Surovi) na Opstoj metal diskusiji,gde se na vrlo negativan nacin pristupa ovoj temi mad.gif

 

 

Za mene je to OK muzika i generalno volim bendove tog pravca,bez obzira sto ti bendovi nekima izgledaju (vizuelno) kao nasminkani pederi icon_rolleyes.gif

By the way,ti 'nasminkani pederi' su pojebali u zivotu vise riba neko koliko ste vi puta dosli na YU Metal icon_rockdevil.gificon_biggrin.gificon_smile.gif

 

P.S. - Ocekujem da se sad michelle javi i da kaze:'Glam metal ne postoji' laugh.gif

P.S. 2 - Evo ti prilike Sinistrele da (ako moze argumentovano) izneses svoje misljenje o ovoj muzici (muzici,a ne izgledu) icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ta muzika je kljucna bila za rock 80-tih i tu nema price;

moze ko god hoce da kaze da su nasminkani pederi....to je samo fazon,zezanje;a za ribe si 100% upravu icon_biggrin.gif

naravno,ovaj pravac bi se mogao nazvati na jos mnogo nacina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da...sad sam video da ti je nick Sinstrel...zajeb'o sam se...

 

EDIT:Dobro,time sto si glasao za to za sta si glasao to je tvoj licni stav/misljenje,ali imas li neke argumente da je ta muzika trash (k'o sto kazes)?

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LizaGNR

Glasao sam za drugu opciju. Mislim da je to dovoljan argument.

isto...sve su radili za pare...

i javno to priznali...

 

bilo je bendova koji su izgledali normalno i pravili normalnu muziku...

vecina pesama je pickasta skroz...

a ako ocu pickastu muziku - uzmem HIM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

gotivim. jako. ali ne u velikim dozama i ne stalno. idealna muzika za odmor sivih celija i prosto i jednostavno slusanje, bez potrebe za ulazenjem u detalje. znaci, voleo bih da odem na kucnu sweet (glam, hair) metal zurku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gotivim. jako. ali ne u velikim dozama i ne stalno. idealna muzika za odmor sivih celija i prosto i jednostavno slusanje, bez potrebe za ulazenjem u detalje. znaci, voleo bih da odem na kucnu sweet (glam, hair) metal zurku.

Takva zurka bi se i meni svidela, ako saznas da se negde organizuje, obavezno me obavesti.

 

 

Ne bih se slozila da je vecina pesama "pickasta", jer tokom osamdesetih i pocetkom devedesetih pre bih rekla da su svi bili u "jebackom"(oprostite na izrazu) fazonu, a ne u "pickastom". Danas je na primer na VH! bila Top 100 rock hitova i gotovo svaki drugi bend je bio sweet/glam, pa vi vidite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da...sad sam video da ti je nick Sinstrel...zajeb'o sam se...

 

EDIT:Dobro,time sto si glasao za to za sta si glasao to je tvoj licni stav/misljenje,ali imas li neke argumente da je ta muzika trash (k'o sto kazes)?

Pazi mrzi me stvarno da ti drzim skraceni kurs urbanog slenga ali trash je u to vreme bio neka vrsta bunta prema ustogljenom drustvu koje se jos nije oporavilo od razno raznih revolucija tokom sedemdesetih (pocevsi od sexualne do opste drustvenih). Danasnji "glam metalci" su ti oni isfolirani MTV "pank-rokeri" koji se sminkaju kao gothicari i pevaju pop pesme. Samo njih publika ne gleda kao trash jer se trash kroz dve decenije promenio svoje znacenje u ono sto zaista i znaci. Glam metal je bio komercijala u svoje vreme, mainstream. Postoje bendovi koji su furali taj glam fazon ali im je zato muzika bila sasvim solidna: Motley Crue, Grim Reaper, Skid Row ... ostatak ekipe tipa Cinderella, W.A.S.P., Firehouse, Poison, Twisted Sister.. pukeface.gif

 

Dakle da rezimiramo, imidz im je bio trash muzika nije. Muzika je u vecini slucajeva bila pop pesma obojena u metal ruho. Danas postoje takvi bendovi i nazivaju ih gay jer nisu dovoljno zestoki ili ne znam ti ni ja sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takva zurka bi se i meni svidela, ako saznas da se negde organizuje, obavezno me obavesti.

 

 

Ne bih se slozila da je vecina pesama "pickasta", jer tokom osamdesetih i pocetkom devedesetih pre bih rekla da su svi bili u "jebackom"(oprostite na izrazu) fazonu, a ne u "pickastom". Danas je na primer na VH! bila Top 100 rock hitova i gotovo svaki drugi bend je bio sweet/glam, pa vi vidite!

ako saznam, ne samo da ti javljam, vodim te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ne bih se slozila da je vecina pesama "pickasta", jer tokom osamdesetih i pocetkom devedesetih pre bih rekla da su svi bili u "jebackom"(oprostite na izrazu) fazonu, a ne u "pickastom".

Apsolutno se slazem, to sto imidz tih bendova iz danasnje perspektive mozda deluje "pickasto" veliki broj tih bendova je svirao pravi prljavi "Jebacki" rock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ja vas ljudi volim...ne ne, OBOZAVAM! Nazalost, ne postoji broj ljudi koji ce ove argumente podrzati u mom novom sadu...i jako mi je zao sto ne postoji veci broj ljudi koji ce sa time da se slozi. Imidz jeste bio trash ali sa tim imidzom su oni dokazali da su to shto jesu ("jebachki" metal je pravi opis). Muzika koju su svirali je nesto najpreteranije ikada, mislim, poslusajte, mi smo bubanj koji se koristi u ovoj muzici (najvise korishten od strane recimo def lepparda ili kad Europe na pesmi final countdown radi ritam pa onaj na kraju DUM koji se chuje kao PAF...ne znam kako da objasnim), jel vam ne dodje da skacete od povecane doze adrenalina...meni to licno dodje onako...kao neka nirvana. Opet kazem, Laza poznaje moj izbor muzike i jako sam zahvalan zbog toga sto je covek uglavnom u NS i bar nam na neki nacin poboljsava reputaciju grada.

E sad, to sto se riba necu ni da komentarisem jer je opste poznato kakve su i koje su ribe podvodali. Mogu samo da spomenem, jedan Gene Simmons....covek koji je za mene jedno ruzno stvorenje je upravo zbog tog nekog stila koji su furali od 1983 imao raskoshan zivot. Ah...ta vremena. Ponekad zalim sto sam rodjen 1987. pa ne mogu puno da govorim u pogledu licnih iskustava, ali onaj ko je rodjen oko 1970 moze da argumentuje koliko god mu volja, necu ga sputavati. icon_smile.gif

A Sinstrele druze sta fali WASPU ili Sisterima? WASP nije niakd bio u glam fazonu, naprotiv, furali su ono sto danas fura nasa mlada masa, znaci oblacili se u crno i bili beshtije, ali muzika koju su svirali je neprikosnovena i takva ce uvek ostati. Svi ti bendovi su na svojstven nacin svirali dobru muziku i svaka im cast.

 

Glameri...zovite i mene na zurke, i ovako sam ustajao sto se toga tiche, nema ovde tako nechega sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK....Sta ja znam...

 

Ja ostajem pri tome da nije vazan izgled koliko muzika!Da li oni izgledaju "pickasto" i "pederkasto" mene bas briga,ako se te njihove pesme meni dopadaju... musik19.gif

 

Licno,nisam luda za ovim pravcem ,u smislu da rezem vene za bendovima-predstavnicima,ali,naravno,ima stvari koje mi se tu svidjaju i ne svidjaju-kao i u ostalim metal-pravcima. icon_wink.gif

 

Recimo,ja bas volim W.A.,S.P! icon_rockdevil.gif Sta im fali?!?Volim i Motley crue i Cinderella...

 

Sto ce reci-odgovor pod 1.

 

Nemam nista protiv tog pravca,dokle god u njemu mogu da nadjem nesto sto mi prija uvetu. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim te, zaobidji izraze poput "glam metal", to ne postoji. pukeface.gif

OK,ali zasto (i zasto ti stoji onaj smiley 'puke' na kraju) icon_confused.gif

Pa taj naziv se provlaci kroz medije (a i sami bendovi,cinimi se,nisu imali protiv toga nista;iako se vecina njih izjasnjavala kao R'N'R).Mozda je kao takav neka vestacka tvorevina,ali mi je taj naziv prikladniji nego 'glam rock' ili samo 'glam' icon_rolleyes.gif

...ali trash je u to vreme bio neka vrsta bunta prema ustogljenom drustvu...

Ne znam dal' smo se dobro razumeli ph34r.gif Ja sam mislio na 'trash' kao 'djubre',a ne na 'thrash' kao podvrsta metal (tipa Nemackog thrash-a:Kreator,Destruction,Sodom... icon_rockdevil.gif ).Nekako sam stekao utisak iz tvog poslednjeg posta da mislis na 'thrash' ili da si mislio da sam ja pricao o 'thrash'-u ph34r.gif

Danasnji "glam metalci" su ti oni isfolirani MTV "pank-rokeri" koji se sminkaju kao gothicari i pevaju pop pesme.

Ne volim ja te danasnje 'glam-metalce' (ne znam ni ko ih uopste,te danasnje bendove,zove glam-metalom icon_uhoh.gif ) no.gif

Dakle da rezimiramo, imidz im je bio trash muzika nije.

Pa ni meni se ne svidja bas taj imidz (da se lik sminka i sl.).Al' im je zato muzika izuzetna icon_da.gificon_rockdevil.gif

Muzika je u vecini slucajeva bila pop pesma obojena u metal ruho.

Svejedno,ono kako je na kraju ispalo meni se svidja.

Danas postoje takvi bendovi

Mozda postoje bendovi 'na taj fazon',ali onakvih bendova (k'o u 80-im) nema vise sad.gif Za ove danasnje glamere' (tj. ekvivalente sto su glam metal bendovi bili u 80-im) i ja imam takvo misljenje (nit' mi se svidj imidz,niti muzika) icon_rolleyes.gif

i nazivaju ih gay jer nisu dovoljno zestoki ili ne znam ti ni ja sta.

Ima tu neceg sto si rekao u toj recenici...Cinjenica je,kad se pogledaju TV emisije ili casopisi iz tog doba (80-ih i sam pocetak 90-ih),da:

1. su uglavnom osobe zenskog pola cinile publiku tih bendova (tj. veci deo publike/obozavalaca) i one su uglavnom trazile da se pise o njima,odnosno da se pustaju njihovi snimci (k'o sto se ove danasnje klinke pale na,ne znam,HIM-a ili tako nesto icon_rolleyes.gif )

2. su ostali 'teski' metalci pljuvali po tome (oni koji su slusali death/thrash 80-ih),kao i po obozavateljima takve muzike.

E sad,verovatno po toj logici (ako sviras muziku na koju se pale ribe,onda nisi musko nego si zensko,tj. ti si gay) su dobili te epitete 'gay' i sl.

 

EDIT:

meni je motley crew najseljachkiji bend na planeti.

Sto icon_confused.gif

Dobor...pretpostavljam da je to stvar (tvog) (ne)ukusa icon_wink.gif

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li su najveci carevi ne znam ali u svakom slucaju su dobro poznati, pogotovo zenama icon_smile.gif

Elem, sto se tice nepostojanja izraza "glam metal", koliko puta je Vince Neil rekao u intervjuima da oni sviraju glam (sa velikim naglaskom na e kao gleeeeem icon_smile.gif)

Stvar je licnog ukusa, ali, opet kazem, ne mozes sputavati bend na bilo koji nacin zbog sminke koju su nosili i odece koju su nosili. Pazi, da je opshte poznato da jebem kvalitet i kvantitet riba koje su oni jebali, mislis da bi me bio blacm da u grad odem sa roze helankama i maskarom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...