Jump to content

Moje Price


Dolly

Recommended Posts

 

-Maske-

 

Jedno umetnicko delo povlaci drugo!

 

 

“U zivotu je kao na maskenbalu, kad svi skinu maske prestaje veselje.” Pavle Kovacevic

 

 

Baceni smo u neko pozoriste, u neki teatar, i svako igra svoju ulogu. Bolji glumci, razume se, bolje prolaze.Gluma je cista neiskrenost! Los sam glumac, sem kad je neophodno, a i onda sam daleko od Holivuda.

 

 

Bez moci da volim ja sam samo maska sa jezivim osmehom, a prevelika ljubav me ubija, ubija mi dusu i pretvara me u masku, masku sa suzama. A ja i sredina, ne idemo zajedno!Svesna sam da sam ekstrem, i to volim…

 

 

Stvari se najcesce menjaju da bi ostale iste. Moram da promenim sliku da bi poenta opstala, da bi moja dusa opet bila zdrava, da bi moja dusa ponovo bila netaknuta.Telo je grob duse.Moram svoj grob da ocistim od slanih suza, uvelog cveca, uspomena i izgorelih sveca.I onda mogu dalje!

 

 

Ja uvek pitam ono sto znam, pa nista novo ne doznajem, ne mozete me iznenaditi. U zelji da kazem sve, najbolje je ne reci bas nista, nista vise.

 

 

-Svet-

 

Svet je pun osoba, koje u opste i nisu osobe. Oni su izgubljeni, ali ti jos nisi. Ima nade! Pogledaj gore, pokusaj da procitas znake na narandzastom nebu. Dodirni travu boje mastila, oseti miris savrsenih crnih kupina. Ja sam ih stvorila za tebe. Ja cu obojiti tvoj sivi zivot, ako samo dozvolis. Obojila sam i dan, i noc. Ja sam stvorila svet onakav kakav treba da bude- i upravo onakav kakav nije!

Uhvati moju ruku, setacemo pokraj purpurne reke, ubracu ti plavu jabuku. Udahnucu ti zivot ponovo.ako ne zelis da spavas ikad vise, ako zelis da zivis i da dises, samo mi daj ruku.Ne boj se sta ce reci! Ti to mozes…a ja to smem.

 

-Podstanari-

 

“Mi smo vise spremni da volimo one koji nas mrze, od onih koji nas vole vise nego sto zelimo.”

La Rosfuko

Nasa kuca je lepa.Nesavresena kao i ljudi koji u njoj zive. Zidovi su zuti i oseca se zagusljivi dim cigareta. Ne nedostaje mi sunce, ne fali mi dan. Vidim sasvim dovoljno kroz prozore zamagljene i neciste.

 

 

Osecam samo miris rajskog vrta kroz pukotine trule tavanice. Svuda cveta Bodlerovo cvece.Unutra smo-vecni cimeri.Podstanari. Gospodare nama, a da to i ne znamo. Vole nas, koliko inas i mrze.

 

 

“Tvoje ponasanje je kljuc kojim zatvaras sva vrata izmedju nas.”

 

 

Ponekad se popnem na krov onog podzemlja, samo mirisem vazduh i prizivam kisu, i nadam se.Nadam se da mi rastu krila, molim se da mi rastu krila.

 

 

“Ako nemas krila ne znaci da ne mozes da letis!!!”

 

 

Jedan svetac je nestao zauvek okaljan grehom, jedna ljubav je nestala-srce ljubavnika je probijenosecivom, jedan plesac je zaboravio svoje korake, jedno more je izgubilo talase, jedan smeh se pretvorio u plac.Jedna vrata su zakljucana, zauvek…

 

 

-- Unutra smo, vecni cimeri.Podstanari ovog sveta.

Sedim u kaputu, gusim se u prijatnom dimu.Hladno je.Neprirodno prijatno. Bole me ledja i ja se nadam.Cujem divnu zvonjavu, i nadam se.A znam da je savrseno uzaludno. Ja sam tu i ne mogu nigde dalje…Cujem te u drugoj sobi, dises glasno, hodas bucno, postojis iza tih vrata. Mirna sam, tu si, postojis. Drska si, hladna, ne trazis nista, ne nadas se nicemu, ne kajes se, nista te ne boli,radujes se malim stvarima,tvoj zivot je tvoj savrseni red, tvoj univerzum.Tvoj plafon je nebo,tvoje svetlo je sunce, zvezde tvoje sestre, a tvoja pesma vetar.Ravnodusna si! U tvom svetu nemam mesta ni za koga vise.Postaces bezosecajna.

 

 

Smejem se kad si srecna, patim kada si tuzna, ne disem kada spavas ne bi li te zastitila tisinom.Osecam bol i nadam se da ne moze boleti vise no sto vec boli, nadam se, naivno, detinje!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

zanimljivo.. ako sam dobro shvatila u oba sluchaja si ti u pitanju.. nesto slichno mojim tripoznim snovima.. ahaha u kojima moja druga ja nije tako ljupka i princezasta lepotica... vecj sami djavo lol

 

fino.

 

Cujem te u drugoj sobi, dises glasno, hodas bucno, postojis iza tih vrata. Mirna sam, tu si, postojis. Drska si, hladna, ne trazis nista, ne nadas se nicemu, ne kajes se, nista te ne boli,radujes se malim stvarima,tvoj zivot je tvoj savrseni red, tvoj univerzum.Tvoj plafon je nebo,tvoje svetlo je sunce, zvezde tvoje sestre, a tvoja pesma vetar.Ravnodusna si! U tvom svetu nemam mesta ni za koga vise.Postaces bezosecajna. Smejem se kad si srecna, patim kada si tuzna, ne disem kada spavas ne bi li te zastitila tisinom.Osecam bol i nadam se da ne moze boleti vise no sto vec boli, nadam se, naivno, detinje!

 

-> najbolji delovi.

 

lol i ne nadaj se da cje ti izrasti krila.. ne u sluchaju da nisi specificirala tachnu prirodu istih... nemoj da ti se desi da ti izrastu muvlja lol.

jedna devojchica.. od dve god. kada sam joj rekla.. ti si moj andjeo! je odgovorila.. pa onda su meni otpala krila, negde uz put..i sad mi ne smetaju. Na ovu njenu opasku umalo se nisam rasplakala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Smejem se kad si srecna, patim kada si tuzna, ne disem kada spavas ne bi li te zastitila tisinom.Osecam bol i nadam se da ne moze boleti vise no sto vec boli, nadam se, naivno, detinje!

ovaj deo mi se mnogo dopada.

 

najviše mi se svidja priča "maske", a "svet" ne toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjite sobu onda i pozovite ostale lezbo gothicharke

Ne budi bezobrazan, Dollica se ne ubacuje u korpu sa nekim tamo klinkama bez mozga koje prate mode i mnogo su lude i urbane..

 

a sto se tice tebe, koliko sam videla tvoje postove, ti si njihov (

lezbo gothicharke
) najvetji fan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace Dolice,

znas vetj sta ja mislim o prici...

al ono, najvise mi se svidja sto nema previse pretranog prokevanja sto svi vole da bacaju na ovaj forum - napisu pricu od 325436436 strana i na kraju dobijes pricu koja ima ukupno 4 dobre recenice ukupno. Stoga, mislim da je mnogo efektnije od gomile prica koje sam procitala...a bilo ih je mnogo...kisS

Share this post


Link to post
Share on other sites

al ono, najvise mi se svidja sto nema previse pretranog prokevanja sto svi vole da bacaju na ovaj forum - napisu pricu od 325436436 strana i na kraju dobijes pricu koja ima ukupno 4 dobre recenice ukupno. Stoga, mislim da je mnogo efektnije od gomile prica koje sam procitala

potpuno se slazem sa ovim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Svet-

 

Svet je pun osoba, koje u opste i nisu osobe. Oni su izgubljeni, ali ti jos nisi. Ima nade! Pogledaj gore, pokusaj da procitas znake na narandzastom nebu. Dodirni travu boje mastila, oseti miris savrsenih crnih kupina. Ja sam ih stvorila za tebe. Ja cu obojiti tvoj sivi zivot, ako samo dozvolis. Obojila sam i dan, i noc. Ja sam stvorila svet onakav kakav treba da bude- i upravo onakav kakav nije!

Uhvati moju ruku, setacemo pokraj purpurne reke, ubracu ti plavu jabuku. Udahnucu ti zivot ponovo.ako ne zelis da spavas ikad vise, ako zelis da zivis i da dises, samo mi daj ruku.Ne boj se sta ce reci! Ti to mozes…a ja to smem.

 

icon_da.gif skroz lepo icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se svidja pricha podstanari... veoma...

samo ovaj deo "Tvoj plafon je nebo,tvoje svetlo je sunce, zvezde tvoje sestre, a tvoja pesma vetar." je bezveze...

 

svet mi je prenatrpan bojama... ne dopada mi se (ne samo zato, naravno)... a ona prva je na momente ok...

 

slazhem se da je jako emotivno... i svakako pishi josh, i poradi na stilu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...