Jump to content

T.N.T.


NeSa

Recommended Posts

Mislim da ova tema ne postoji,pa sam morao da je otvorim.Jebacki bend,nema sta!

Da vidim ko je cuo....i utisci :rockdevil:

 

Tacno... :da:

Ovako,bend T.N.T. je iz jednog malog grada sa severa Norveske(Trondheim).Nastao je 1982. godine.Izdali su prvi album na norveskom jeziku,zato i niko jos za njih nije cuo malo sire,u Evropi.

80-tih godina su se svojom muzikom probili u Evropu i sire i razlikovali su se od ostalih hard rock bendova u to vreme.

Bend i dan danas uspesno radi,nije popularan kao Guns n' Roses,ali,imaju svoju publiku i odlicni su muzicari :rockdevil:

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno... icon_da.gif

Ovako,bend T.N.T. je iz jednog malog grada sa severa Norveske(Trondheim).Nastao je 1982. godine.Izdali su prvi album na norveskom jeziku,zato i niko jos za njih nije cuo malo sire,u Evropi.

80-tih godina su se svojom muzikom probili u Evropu i sire i razlikovali su se od ostalih hard rock bendova u to vreme.

Bend i dan danas uspesno radi,nije popularan kao Guns n' Roses,ali,imaju svoju publiku i odlicni su muzicari icon_rockdevil.gif

Ekčuli, bend uopšte nije ni mali ni anoniman. Ja sam čuo za njih tako što sam kao klinja ulovio spot na MTV-ju, tokom 80-ih su im prognozirali veliki uspeh. Negde su pojeli go'no zbog lošeg tajminga.

Mi smo ih svi vrteli na redovnoj bazi, znači itekako se znalo za njih, sad vreme čini svoje.

 

Tell No Tales je bio jako uspešan album, izbacio ih u orbitu ali dok je cela scena tada otišla u američki, tvrđi, rokerskiji fazon, oni su izbacili album Intuition koji je iako je zaista dobar, jako hladan, sa ritam mašinom, onako sterilno zvuči, i album je loše prošao (osim u japanu). Nakon toga su izdali realized fantasies koji je sada u tvrđem, življem L. A. heavy fazonu i opet problem, izašao je u trenutku kada je metal krenuo da jenjava u americi, i još gore se prodao (iako je sjajan album, takođe)

 

Bend se raspao, reformirali su se u drugoj polovini 90-ih i opet krenuli da rade. Imam te nove albume i onako, nije loše, mada mi se i dalje više dopadaju albumi iz 80-ih. Vidim da dobijaju jako dobre kritike albuma, i da se svi oduševe kad ih prvi put čuju.

 

Harnell (pevač) je dosta radio po raznim tributima ovima i onima u medjuvremenu, ima specifičan glas, jeziv raspon a istovremeno može da zvuči agresivnije i ne peva sasvim čisto.

Gitarista LaTekro je domaći zadatak, to je jedan od 10 najčudnijih gitarista koje sam ikada čuo. Ima nekoliko specifičnih stvari, na primer unikatan način kako svira koristeći samo legato u levoj ruci a da je sve jako prigušeno desnom pa se dobije taj neki čudan zvuk, onaj ko čuje albume razumeće. Takođe su interesantni zbog aranžmana koji su mekani i prijatni za uvo ali nelogični, tipa čujete rif, i lepljiv je, ali ste zbunjeni ritmičkom figurom, zvuči nekako "pogrešno" ali je opet u redu. Takođe kad svira solo, svaki sledeći deo je neočekivan, stane kad se ne očekuje, kad mislite da je krenuo da vozi, on odjednom svira debilnu jednostavnu melodijicu, kad očekujete melodiju, on odjednom ubije neke skale, u sred melodičnog sporaća odjednom krene da svira falš tonove i tome slično. Respect!

 

Ko voli mekšu i melodičniju muziku, definitivno treba da ih presluša, naročito ove albume iz osamdesetih, realno jedan od najboljih heavy rock bendova iz Evrope ever.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreni od Tell No Tales pa onda Realised Fantasies, pošto Intuition zvuči kao Europe na lečenju od šizofrenije pomalo a mislim da to nije tvoj fah icon_mrgreen.gif

Od ovih iz 90-ih, "My Relligion" je onako, ima par pesama

 

Šta će ti demo snimci? Ima neki live video, jedino to sam video a da nemam, i prvi album, ali to je ono, budalaština.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo,Dule,hvala na pomoci pivopije.gif ...

Sve je tacno sto si rekao...mada nisam slusao novije albume.

Njihov prvi album "T.N.T." niko nije cuo jer je ostao u Norveskoj,nije se toliko probio.Tek od "Knights of the New Thunder" krece njihova prica.

Za Ronnia si isto upravu.Jako cudan gitarista,ali opak.Ima svoj stil,sto je jako bitno.Te prigusene deonice neki zovu"machine gun" tehnikom.Ima i jako interesantne rifove.On je definitivno jedan od mojih omiljenih gitarista icon_da.gif.

Harnell ima jako visok i dobar glas.Mrak pevac.

Sve u svemu,jako interesantan bend,kao sto rekoh,izdvajaju se od ostalih 80's HR bendova musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Jedan od mojih omiljenih bandova...iskreno,oni su vrh i nameravam da nabavim ova njihova chuda iz 90-tih tako da nadam se da cu uspeti i tako to...mislim jbg...Nikada ne izadje na dobro to da Evropski band svira Americhki rock,nikada to ne izadje na dobro,a i poprilichno je tachno da ih je timing u'ebo

 

 

Ronnie is the god

 

Tony je...ma jebo vokal,bital je solo icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_wink.gif

 

 

:Chajopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...