Jump to content

Space Eater


RNA

Recommended Posts

poslusah novi album, al za sad samo jedamput, na prvu loptu, mogu da konstatujem da nije moj fazon thrasha,

album je verovatno bolji od prvog, lepo je opet cuti RNIN glas uz kec, sa te strane je cool

cini mi se da su novije pesme bolje od "starih" na albumu, tj ove nastale kao promena postave... produkcija mi se ne svidja.. al lezi ovakvom stilu..

uvek se radujem svakom novom izdanju na sceni, tako da ce mi i ovo izdanje upotpuniti kolekciju domacih izdanja...

 

samo napred

 

111 kec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusah album.Zaista je odlican.Odlusah ga samo jednom,ali ovako na prvo slusanje rekao bih da je bolji od prvog.Od pesama bih izdvojio Say Your Prayers,Abort (kada je prvi puta snimljena nije mi se svidela,ali sada defitivno sece),Up On These Shores,FAA (pesma albuma definitivno),No retreat i KRAS KIL DISTROJ!!! (omiljena pesma,jos iz demo faze).

Bend je definitivno opravdao ulogu najboljeg domaceg thrash metal sastava (po meni licno i najboljeg generalno metal sastava) i uspesno nastavio sa kvalitetnim izdanjima,cak se i popeo stepenicu vise.Sto se tice produkcije,mnogo je dobra i tu je takodjer uradjen pomak na bolje,posto je mnogo bolja u odnosu na prvi album.Jedina zamerka u ovom delu bi isla na to sto je sve preglasno i dosta cesto probija (tzv. Death Magnetic efekat :D ),ali dobro to i nije toliko veliki problem.Svi instrumenti se jasno cuju i imaju odlicnu boju.

E sada,"nove" pesme...namerno sam ih odvojio,posto sam im ih na taj nacin i slusao,kao zasebnu celinu.E sada,ljutili se ili ne,meni se ovo uopste ne svidja.Ali uopste.Jebiga.Relationshit je dobra pesma,dobro aranzirana sa interesantnim rifovima,ali na toj pesmi imam problem samo sa vokalom(o tome cu nesto vise kasnije)iako je generalno u odnosu na ostatak albuma dosta slabija,dok mi je Anti-Psychiatry totalno bezveze,ubedljivo najlosija pesma na albumu.

Sto se tice vokala...bez ikakve namere da uvredim Luku Towera,ali meni je to lose.Ok,stilski se razlikuje od Boskovog nacina pevanja,to stoji,ali je isto tako za klasu losiji vokal.Realno.Kao sto sam rekao,Relationshit je dobra pesma,ali mene vokal toliko iritira da ja to ne mogu slusati.Na kraju krajeva,to sam vam rekao vec nakon prvog post-Bosko snimka koji ste napravili.

Sve u svemu,album je odlican,iz ugla i na nacin na koji sam ga ja posmatrao.Ono sto mi se ne svidja je pravac u kome ce se bend kretati u buducnosti (muzika je stvar licnog ukusa naravno,ali vokal je realno korak unazad).

 

edit:SLEJAAAAAAAA!!!

Edited by lemmy sixx
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako mi se stari Space Eater uživo više sviđao od novog, (jer ništa domaće uživo nisam čuo bolje od starog SE) moram reći da je drugi album produkcijski bolji od prvog. Pesme su odlične, dovoljno raznovrsne, fenomenalno otpevane i odsvirane. Drago mi je da je bend posle svega našao snage da opstane i da ostane ono što je od početka bio - sam vrh domaće scene (a i šire).

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusah album.Zaista je odlican.Odlusah ga samo jednom,ali ovako na prvo slusanje rekao bih da je bolji od prvog.Od pesama bih izdvojio Say Your Prayers,Abort (kada je prvi puta snimljena nije mi se svidela,ali sada defitivno sece),Up On These Shores,FAA (pesma albuma definitivno),No retreat i KRAS KIL DISTROJ!!! (omiljena pesma,jos iz demo faze).

Bend je definitivno opravdao ulogu najboljeg domaceg thrash metal sastava (po meni licno i najboljeg generalno metal sastava) i uspesno nastavio sa kvalitetnim izdanjima,cak se i popeo stepenicu vise.Sto se tice produkcije,mnogo je dobra i tu je takodjer uradjen pomak na bolje,posto je mnogo bolja u odnosu na prvi album.Jedina zamerka u ovom delu bi isla na to sto je sve preglasno i dosta cesto probija (tzv. Death Magnetic efekat :D ),ali dobro to i nije toliko veliki problem.Svi instrumenti se jasno cuju i imaju odlicnu boju.

E sada,"nove" pesme...namerno sam ih odvojio,posto sam im ih na taj nacin i slusao,kao zasebnu celinu.E sada,ljutili se ili ne,meni se ovo uopste ne svidja.Ali uopste.Jebiga.Relationshit je dobra pesma,dobro aranzirana sa interesantnim rifovima,ali na toj pesmi imam problem samo sa vokalom(o tome cu nesto vise kasnije)iako je generalno u odnosu na ostatak albuma dosta slabija,dok mi je Anti-Psychiatry totalno bezveze,ubedljivo najlosija pesma na albumu.

Sto se tice vokala...bez ikakve namere da uvredim Luku Towera,ali meni je to lose.Ok,stilski se razlikuje od Boskovog nacina pevanja,to stoji,ali je isto tako za klasu losiji vokal.Realno.Kao sto sam rekao,Relationshit je dobra pesma,ali mene vokal toliko iritira da ja to ne mogu slusati.Na kraju krajeva,to sam vam rekao vec nakon prvog post-Bosko snimka koji ste napravili.

Sve u svemu,album je odlican,iz ugla i na nacin na koji sam ga ja posmatrao.Ono sto mi se ne svidja je pravac u kome ce se bend kretati u buducnosti (muzika je stvar licnog ukusa naravno,ali vokal je realno korak unazad).

 

edit:SLEJAAAAAAAA!!!

 

Ništa ja tu ne bih menj'o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Услед тешке беспарице одлучио сам се да скинем Aftershock уместо да купим ЦД. Нисте боље име могли да изаберете, јебасте му мајку и оца. Морам да се опасуљим још пре неких озбиљнијих коментара. И лепо је чути Бошка поново...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

auu jebem ti drzavu kakva albumcina za sve pare, ako skupim kintu odma kupujem, ovakvo remek delo mora i na originalu da se ima.

 

elem, da prozborim i ja koju o pesmama:

 

faa mi je ubedljivo pesma albuma, kakve solaze jebote, fenomenalni rifovi, bubnjanje a tek boskov vokal kao slag na tortu, pesma me je oduvala skroz, isto tu su i say your prayers i crush, kill, destroy, koje su fenomenalne! ove dve nove koje je luka otpevao su mi isto sjajne ali vidi se promena i u vokalu i u rifovima, znaci, nove pesme su drugacije ali sto neko rece, pozitivno drugacije! 

 

sto se mene tice, nakon savrsenog merciful angela, i aftershock moze da dobije titulu savrsenog.

 

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

POCEPALI ste materice sa albumom, s moze se reci da smo navikli na boskov glas uz ovaj pilaje, ali mislim da ako muzika ostane OVOLIKO kvalitetna, da ce novi vokal da nam "udje " u ushi.

 

Mogu slobodno da kazem da ste barem meni jedan od najboljih thrash metal bendova, naravno u svetu. Da je vise ovakve muzike vise bi i slusao thrash !

 

Zestok, ceste promene tempa, melodicnost, vokal ide u podrum pa na krov, solaze odlicne, bas glasan i jasan,CINELE me posebno odusevljavaju, ma zadnja 3 dana samo ovo slusam.

 

ako budete dolazili u suboticu, ima da napravimo mayhem.

Edited by wlado Burton RIP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...