Jump to content

Pro Evolution Soccer 5


kuruz

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jedino shto me nervira je previshe visok kriterijum sviranja faula,pogotovu kad se igra vishe nas.Izludjuje me,jako mnogo penala mi sviraju za chiste startove.

Upravo icon_da.gif. Posebno kad igras protiv kompa, koji je moram priznati, mnogo ravnopravniji protivnik u ovom petom delu. Tj, bolji icon_smile.gif

Stvarno zivciraju ti faulovi i previse, posebno kad komp ne moze da stvori sansu za gol, i onda ili mi da gol iz penala ili slobodnjaka. no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Nols

I second that icon_da.gif

 

ALi, nikako ne mogu da budem prvi u Master ligi na 6 zvezda no.gif

 

Uvek ima prvi koji daje po utakmici, 5-6 golova. Totalno nerealno no.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim lepo moze i na tastaturi ako rasporedis dugmice da da budu na slicnom mestu kao na joypad-u, prsti automatski lete na svoje mesto, nije tesko. Joypad keva, naravno. PES je jedina igra koju jos igram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je PES 5 bas, bas lose odradjena igra.

Sve vreme imas osecaj da igras neku beta-test verziju.

Gameplay UZASAN!

Znaci, pretvorise ga u americki fudbal! Faul na svaki start? Jeste! Tupavo.

Jos jedna stvar, nema vise onih fora da mozes kombinovanjem napada da das gol.

Nego, sve MORA na (jedva) dve-tri fore.. no.gifno.gifno.gifno.gif

Razocarao sam se puno.

Mada, ko zna.. Mozda ce novi biti bolji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo su gadno uradili te faulove ali ne moras bas da krsis s lejda stalno i da sutiras igrace po cevanicama. Postoje jendostavniji nacini za oduzimanje lopte.

 

Ako si ti jedan od onih koji igraju samo sa Brazilom pa stave Karlosa u napad onda razumem frustraciju ali nije bas tako.

Dobro je da su malo osakatili onaj dupli pas na koji si mogao da das 37 golova i to ako bas nemas srece ili da stavis Kolera (202 cm) u sredinu pa centersut=gol.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista bez joypad-a. Ima da izlomis prste po tastaturi ili ako namestis nesto da iole mozes da se snadjes ima kuciste stalno da ti pisti zbog gomile istovremeno pritisnutih dugmica.

to se desava samo na tastaturama niskog kvaliteta.

protiv kompa na 6 zvezdica nemam nikakvih problema igrati na tastaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo su gadno uradili te faulove ali ne moras bas da krsis s lejda stalno i da sutiras igrace po cevanicama. Postoje jendostavniji nacini za oduzimanje lopte.

 

Ako si ti jedan od onih koji igraju samo sa Brazilom pa stave Karlosa u napad onda razumem frustraciju ali nije bas tako.

Dobro je da su malo osakatili onaj dupli pas na koji si mogao da das 37 golova i to ako bas nemas srece ili da stavis Kolera (202 cm) u sredinu pa centersut=gol.

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Poodavno sam prevaziosao te fore sa Carlosom..

Nego, igra nekako gusi kreativnost!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Poodavno sam prevaziosao te fore sa Carlosom..

Nego, igra nekako gusi kreativnost!

Zabrinjavajuce je sto si uopste i imao taj period biggrin.gif

Ne znam kakvu kreativnost ocekujes od fudbala. I Froger je komplikovaniji od toga. Ako stalno igras protiv kompa onda stvarno jeste sranje. Master liga me smorila posle prve sezone. Nista od zabave ako ne mozes ortaku da se deres u lice kad izgubi icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako stalno igras protiv kompa onda stvarno jeste sranje. Master liga me smorila posle prve sezone. Nista od zabave ako ne mozes ortaku da se deres u lice kad izgubi 

 

jebo igrati protiv kompa....smara za medalju.....konza igrati s ortacima na sony-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabrinjavajuce je sto si uopste i imao taj period biggrin.gif

Ne znam kakvu kreativnost ocekujes od fudbala. I Froger je komplikovaniji od toga. Ako stalno igras protiv kompa onda stvarno jeste sranje. Master liga me smorila posle prve sezone. Nista od zabave ako ne mozes ortaku da se deres u lice kad izgubi icon_biggrin.gif

Sta si se ti navadio na mene?!

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Bre, sa Carlosom sam igrao u igraonici 2000.-2001.. Davno bese. Sta, ti se se od prvih dana spremao za expo? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

A protiv kompa nisam igrao jace od godinu dana i to bese master liga.

Redovno derem drugare (dobro, deru i oni mene!) i to je i sustina igre.

 

 

Nego, imas li ti neki sertifikat za ovu igru?

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Relax! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igrao sam WE10 posle King Diamonda neka 2 sata u jednom Sony klubu i u odnosu PES4/PES5 razliku, ova promena je mnogo veća. Doduše, nisam mogao previše da izanaliziram jer je u pitanju japanska verzija.

 

Kupili su licencu za Bajern, dodali sve ove zemlje koje idu na SP u Nemačku i uzeli prava za neke evropske reprezentacije (poput nas, Hrvata, Škota, Španaca, Ukrajinaca itd) tako da više neće biti problema oko toga koji je koji igrač kad igramo sa našima ili "lepim njihovima". I ne, nisam proverio da li ima Žigića icon_smile.gif

 

Formacioni ekran su izgleda znatno izmenili jer pored standardne i ustaljene opcije za sredjivanje formacija (koja je 3. po redu na meniju) ima još 4 opcije gde se "nešto štiklira" objašnjava, pokazuje formacija i neke promene, ali nisam baš mogao da skapiram šta je to. Ocene mi po nekom sećanju deluju identično kao i na PES5, ali to nema veze, jer se uvek ocene posebnu pišu za kompjuterske verzije s obzirom da izlaze sa početkom nove sezone. Dodali su sad i "zelene ocene" (za rang od 75-80) i čini mi se da nema nekih novih atributa ili specijalnosti.

 

Utisak koji sam stekao kad sam počeo utakmicu je bio OK. Čini mi se da su crte lica dosta oštrije i pravilnije uradjene. Kretanje sa loptom je dosta slično, ali delovalo mi je malo "sporo" u odnosu na PES5 (mada može biti i zbog toga što je to Sony, a znam da je igrica tamo sporija u odnosu na PC verziju). Lepo je primetiti da kiša najzad utiče na igru i to poprilično icon_smile.gif

 

Prvi plus ide za ideju da igrač odbrane ume da se i ponaša kao ljudsko biće kad ima ocene oko 90 i kad ga ne kontrolišeš i kad ga kontrolišeš pa tako poznaje pojam "kiksiranje". Ume da uzme loptu napadaču koji prodire, ali ne i da je osvoji, tj. jednostavno da se bore za loptu, tako da nije kao pre da odbrambeni igrač samo dodje i pojede napadača kad krene na njega. Isto tako nema više onih idiotskih udvajanja (barem ih nisam primetio) kada se ostavlja sam napadač u 16m a dvojica (onaj koga upravljaš i kompjuter) idu da pokriju centaršut.

 

Takodje, nema više "brzih" igrača koji "ne mogu da se stignu" (što smatram za dobro jer mi je bilo muka i Martinsa i Robbena i svih ostalih). Upotreba driblinga je znatno poboljšana pa tako i oni igrači koji su tehničari a nemaju brzinu postaju izuzetno korisni. A sad ono što će se većini izuzetno dopasti:

 

FAULOVI SU ZNATNO S M A N J E N I!!! Čak je isključena opcija da se vidi da je sudija dao prednost (u vidu onog žutog kvadrata gore) već sada sudija u toku igre pokazuje rukom da daje prednost. Odigrao sam nekih 6-7 partija i u proseku je bilo 5-6 faulova po meču (a neke sam čak i namerno pravio da vidim gde je granica). Što se još tiče faulova, ubacili su foru za brzo izvodjenje slobodnog udarca pre sudijinog znaka (L1+R1) što je dobro kad ti neko preseče kontru, pa možeš odmah da je nastaviš.

 

Šutevi mi deluju isti kao i u PES5/WE9, a slobodnjaci kao da su malo više "efeisani" ukoliko ima felša. Takodje preciznost izvodjenja slobodnog udarca sada zavisi i od ocene za attack.Dodavanja su otežana kad su po zemlji, te više nema taktike "lopta od noge do noge pa kad nema dalje nazad i tako u krug" ili "kad ne mogu da dam gol, idem na korner, dodam igraču i dodajem se dok ne udjem u gol". Takodje nema ni satelitski preciznih "through" dodavanja pa takve lopte više idu ka igraču nego u prostor. I pošto je već takva situacija sa "dodavanjem na trougao", sada L1+trougao kao završni pass dobija smisao jer ide pravo na igrača a ne na golmana. Centaršutevi, centriranje iz prekida i korneri su poboljšani u odnosu na prošli deo i nekako napadač sada lakše dolazi u priliku da udari loptu.

 

Što se tiče golmana, tu se još uvek dvoumim da li da dam minus ili plus. Više nema varijanti da je svaka odbijena lopta golmanova ma koliko da je daleko od njega, a opet su ubacili opciju da može odbrani jednom rukom ako ne može da stigne loptu. Medjutim jedina zamerka za sada (pored MOŽDA isuviše dozovljene "grube" igre) jesu situacije kada se posle šuta lopta odbije od nekog odbrambenog igrača. U 4 od 5 takvih prilika koje sam imao prilike da iskusim lopta je završila u golu pa makar prolazila i metar od golmana koji je stajao nepomično.

 

Sve u svemu, igra je još više približena realnosti i po meni ako je sa prošlim delovima ostavljala FIFA za svetlosnu godinu unazad onda je sada razlika pomerena za najmanje 3 ma šta FIFA izbacila. Naravno, treba očekivati standardno nerviranje kao i sa svakim KONAMI fudbalom dok se ne navikneš da stare fore ne prolaze. U svakom slučaju, onaj koji zna da igra PES, posle nekih 30-tak partija ima da se navikne na ove promene sigurno. Stekao sam utisak da je ovaj deo ujedno i slobodniji i teži za igranje. Zahteva više razmišljanja prilikom kreiranja igre u prostoru i ostavlja prostor klikerima oko formacija da prorade a ne da se igra bazira na ustaljenim šemama (sumnjam da će 4-3-3 ili 3-4-3 piti vodu ovde) . Ima mnogo novih poteza (poput slanja visoke lopte petama otpozadi), novih situacija koje tek treba provaliti i po meni, ja sam skroz zadovoljan WE10 i jedva čekam oktobar.

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa super mi deluje!

Kazem opet za prosli (5.) deo, preterivase ga sa onim faulovima. malo vuce igraca za dres i.. pljas! Tupavo!

 

Nego, naravno! FIFA nikako ne moze da prismrdi osim ako na FIFU ne gledamo kao na simulaciju, vec na arkadu.

Eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...