Jump to content

Dr Steel


Divlji Tigar

Recommended Posts

Kao sto rekoh imam taj album 'Cekam na noc' (zajedno sa Crnom Udovicom).

Mada ne secam tacno kako zvuce icon_smile.gificon_redface.gif

 

Ne znam dal' su oni jednom prilikom nedavno (pre 2-3 leta) svirali u Domu Omladine?Bio je to neki festival sto su Rogosici organizovali,bilo je dosta domacih bendova (medju njima i Alogia),a najavljeni su i oni.Secam se i da su prvo vece tog festa madju poslednjima svirali Bombarder i Rapid Force...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već smo negde Diskutovali o njima , Pa ajmo opet kada je već topik otvoren.

 

Ja sam ih gledao u Domu omladine 1986 e imali su svirku sa HELLER om. Tada taj koncert je bio pa mogu reći mnogo dobar .

Šteta što imaju samo 2 albuma ,Učini nešto,heaven and hell je izdat ranije ovo što je 2002 je reizdanje.

Mozda nekome zvuči smešno ali u 80 tim godinama u YU sa takvum izgledom i muzikom su bili među prvima ,Kao što su i pobedili na Zaječarskoj gitarijadi.

 

Ta grupa ne postoji već odavno tako da ne verujem da su to bili oni što su trebali svirati pre par godina u BG.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već smo negde Diskutovali o njima , Pa ajmo opet kada je već topik otvoren.

Нисмо овде. Има заборављена тема на 'домаћој сцени'. И не могу да верујем да је овај бенд некоме срање. Свакако је био бољи Х пута од којекаквих Осмих Путника (свака им част за нови албум) и Каризми који се овде величају.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne mogu ni ja da verujem da neko moze da kaze da je Dr Steel sranje , Mora da je bolid ili je skroz muzički nepismen . No da ne pravimo promaju .

Oni su imali toliko šanse i u inostranstvu da sviraju ,Sećam se kada se jedna Italijanska izdavačka kuća zainteresovala za njih a kasnije i Austrijska ,Nešto je u toj grupi neko debelo sjebao što su stali sa radom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...
Pa ne mogu ni ja da verujem da neko moze da kaze da je Dr Steel sranje , Mora da je bolid ili je skroz muzički nepismen . No da ne pravimo promaju .

Oni su imali toliko šanse i u inostranstvu da sviraju ,Sećam se kada se jedna Italijanska izdavačka kuća zainteresovala za njih a kasnije i Austrijska ,Nešto je u toj grupi neko debelo sjebao što su stali sa radom.

Kad sam prvi put nabavio drugi album na dsiku, muzika me je dosta podsecala na Accept, iako je njihov zvuk malo jednostavniji i manje snazan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
Interesuje me koliko Dr.steel imaju spotova?

 

Sećam se nekada davno su na 3 kanalu i na NS plusu puštali 2 različita video spota od njih.

 

Jel ima neko te spotove možda ?

 

Imao pa nemam vise,ako nabavis salji.

 

To su spotovi prikazani u nekoj muzickoj emisiji koju je radio tadasnji PGP RTB za promociju svojih bendova.

Bila su neka 3-4 tralala bendica i onda dolazi DR.Steel sa Bitangom i pokvari sminkerima citavu emisiju :evotigana:

Drugi spot je za Cekam Na Noc.oni obuceni u kozu lance sa Flajingom i Explorerom a Boris sve sa koznim kacketom ko Halford.

Steta sto nisu dalje radili, prava steta

I da vrlo vazno, oni su za Heavy forum...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Били су на домаћој сцени једно време. Замолите модераторе да их пребаце тамо, ов' им дефинитивно није место.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Они су постојали у време док је све то била једна држава. Јебига кад су нам поделе зајебане. Хајде реци чији је бенд Дивље Јагоде, босански или хрватски?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To stoji da su postojali u vreme SFRJ (ne moras toda mi govoris).

Divlje Jagode su po meni vise bosanski bend. Mada svi iz postave koja je snimila album "Od neba do neba" su Hrvati sem Zeleta. Mislim da on zivi na relaciji Zagreb - Bihac. Tako da to pitanje nema bas konkretan odgovor, ja ih smatram za bosanski bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao pa nemam vise,ako nabavis salji.

 

To su spotovi prikazani u nekoj muzickoj emisiji koju je radio tadasnji PGP RTB za promociju svojih bendova.

Bila su neka 3-4 tralala bendica i onda dolazi DR.Steel sa Bitangom i pokvari sminkerima citavu emisiju :evotigana:

Drugi spot je za Cekam Na Noc.oni obuceni u kozu lance sa Flajingom i Explorerom a Boris sve sa koznim kacketom ko Halford.

Steta sto nisu dalje radili, prava steta

I da vrlo vazno, oni su za Heavy forum...

 

Sećam se spota čekam na noć kažem na 3 kanalu se to vrtelo jedno vreme ..jeste pevač obučen kao Rob halford u to vreme taj video je skidao osmeh sa lica nekim ljudima tada samo tako . I ja kažem šteta bar da su uradili još koju ploču

Isto mislim i za Pergament

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...