Jump to content

Pomaranca


Divlji Tigar

Recommended Posts

Peklenska Pomaranca Full-length, 1982

Mad Bringer Full-length, 1983

Orange III Full-length, 1985

Nekaj Peklenskih Best of/Compilation, 1993

Takoj se dava dol Full-length, 1995

Postave

Albumi Paklenska Pomoranca i Mad Bringer

Zlatko Magdalenic - vocals

Mijo Popovic - guitars

Marko Herak - bass

Franc Teropsic - drums

Tomaz Zontar - keyboards

Album Orange III

Sefik Kardumovic - Seki (vocals)

Mijo Popovic - guitars

Marko Herak - bass

Roman Skraba - drums

Album Takoj se ...

Boris Krmac - vocals

Mijo Popoviè - guitars

Marko Herak - bass

Franc Teropsiè - drums

Tomaž Žontar - keyboards

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Je l' na Mad Bringeru bese "Honey, Let Me Feel Her, Honey Let Me Feel Your P..."? Opaka stvar, samo mnogo davno sam je slusao. Voleo bih da cujem ponovo ceo album.

Da ta stvar je na Madbringer albumu imam to na ploči ,Inače bolje im je ispalo taj album na Engleskom nego uopšte ostali na Slovenskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Ajde pre nego sto me banuju, kako sam sam predlozio, da kazem da sam ih gledao na koncertu. Lik je izasao na binu sa ogromnom sekirom, mislim da je bila dvoseksla, te je digao u vis i razderao se "Dobro vece Novi Sade". Poto mje pokusavao da n abini sekirom isecka narandzu osrednje velicine, ali je stalno promasivao tak oda je bina bila dobrim delom u ivericama. na svu srecu su svirali posledji. Pre njih svirali potpuno stilski razliciti U skripcu i hrvatska Xenia (opako dobar new wave), te mislim, ali nisam siguran, Stidljiva ljubicica. Generalno, izgledal isu skroz drugacije od ondasnje metal scene, koza i lanci, ali nisu bas bili vini scenskom nastupu. Muzika - onako, klasicna hevara ...

Edited by Gwydion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde pre nego sto me banuju, kako sam sam predlozio, da kazem da sam ih gledao na koncertu. Lik je izasao na binu sa ogromnom sekirom, mislim da je bila dvoseksla, te je digao u vis i razderao se "Dobro vece Novi Sade". Poto mje pokusavao da n abini sekirom isecka narandzu osrednje velicine, ali je stalno promasivao tak oda je bina bila dobrim delom u ivericama. na svu srecu su svirali posledji. Pre njih svirali potpuno stilski razliciti U skripcu i hrvatska Xenia (opako dobar new wave), te mislim, ali nisam siguran, Stidljiva ljubicica. Generalno, izgledal isu skroz drugacije od ondasnje metal scene, koza i lanci, ali nisu bas bili vini scenskom nastupu. Muzika - onako, klasicna hevara ...

Gwido ti si puko skroz icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Meni je najbolji Madbringer , Teško su mi poverovali ovde u Kanadi da je ova grupa iz Ex Yu još kada sam im pustio GORDI onda su se izgubili .

Видим да се бавиш едукацијом стренџера. Похвално, врло похвално.

Иако су кренули негде у исто време, Горди су ми много бољи. И песме на енглеском су им апсолутно биле најбоље птои су направили. "Такој се дава дол" је обичан хард рок, мало и досадњикав. Имам га на диску, нашао на берзи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Најдосадније, самим тим и наслабије. Мада је омот одличан, као и слике у књижици. Прави С&М (што ће рећи: силовање & малтретирање).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

http://rapidshare.com/files/51398737/Pomar...nca_lp_1981.rar

http://audioheaven-alexcro.blogspot.com/20...er-lp-1983.html

http://rapidshare.com/files/1490661/Pomara...__1985__YUG.rar

Uzivajte!

 

E da sifra je najpogodnijemesto

Za drugi fajl sifra nije potrebna.

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Dobro Takoj se Dava Dol je album na kojem su se malo odaljili u muzichkom smislu od svojih ranijih radova ali meni ni taj album neshto preterano ne bode ushi ali prva tri albuma su mi podjednako dobra...

A shto se tiche prebacivanja,shta ima da stavljamo Pomarancu u strani heavy metal kad je to bio Jugoslovenski bend i ostao Jugoslovenski,kao i Sarcasm,kao i brdo drugih Bosanskih,Hrvatskih,Mekaedonskih itd...Ajde sad i ono malo crnogorskih bendova da stavimo na ovaj podforum da bude kao da su iz inostranstva.....Bolje da je umesto Domaci metal napravljen Ex-Yu metal gde bi se pisalo samo o bendovima koji su sa podruchja bivshe Jugoslavije..

A kad smo kod crnogroskih bendova moram reci da sma se pre neki dan smejao kao blesav kad sam na metal enciklopediji video da Crna Gora ima dva benda i to su bendovi IGUMAN i BOGALJ!!!

Ali ovaj Bogalj mi je bio kriminalan,demo im se zove Rogati Kopitar a chlanovi benda su Zvonar i Ikonograf!!! :bend:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имала је Црна Гора неколико бољих бендова, који нису наведени, јер не знам да ли су радили икакве снимке. Чуди ме да на том списку нема Deucaliona из Бара.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...