Jump to content

Muzikantsko ćoše


imaginos

Recommended Posts

Mislim da je sharkey to zakljucio po tome sto pokusavas da shredujes, a vibrato ne izvodis dobro... Nije akcenat na vremenskom poretku ph34r.gif

 

Kako sta izvodis, ja ne znam, moja gajba je losa i ima samo dial-up pristup icon_wink.gif tako da me mrzi da skidam stvari s'neta jer predugo traje...

 

 

Elem, ne daj se pokolebati, sve sto ovom svetu treba je jos solo gitarista, samo hrabro pivopije.gif

Resili smo Sharkley i ja to Private pa necemo raspravljati o tome . icon_smile.gif

Bez obzira meni se svidja a ti ako mognes download pesmu .

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešili smo moj kurac. Opet me izgleda nisi skontao šta sam hteo da kažem.

 

Ne moze li shvatiti da sam pesmu snimao na 3 gitare " 2 squiera i Jackson Dinky . Veruj mi ni jedan vibrato ne zvuci bas lepo na squieru od 140 evra .

 

Bila tebi gitara 140 ili 1400 €, ako ne umeš lep vibrato iz PRSTA da izvedeš, onda ti džaba shredd. To sam hteo da kažem. Ja imam gitaru od 100 € napravljenu od žbuna, pa imam (bez da zvuči prepotentno) solidan vibrato iz PRSTA. Nebitno je koliko si je snimao ili sa čim, sa kakvom opremom, bitan je krajnji produkt. Makar to bio demo nalik tvom. Ali sa nečim što si napravio sa nekim osećajem. Još jednu stvar bih da kažem, pa da završimo ovu diskusiju, da ne pomisliš da sam prepotentni mazgov pun sebe. Naprotiv. Ovde ima mnogo boljih i iskusnijih muzičara od mene, al' nekako gajim to ubeđenje da sve što čovek odsvira ili smisli, mora da ima dušu, da se oseti da je autor osećajna osoba otvorenog uma i širokih shvatanja, čak i kad se to na kraju snimi i upegla do granice veštačluka. Nadam se da ovaj put kontaš šta hoću da kažem. Poz. musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešili smo moj kurac. Opet me izgleda nisi skontao šta sam hteo da kažem.

 

 

 

Bila tebi gitara 140 ili 1400 €, ako ne umeš lep vibrato iz PRSTA da izvedeš, onda ti džaba shredd. To sam hteo da kažem. Ja imam gitaru od 100 € napravljenu od žbuna, pa imam (bez da zvuči prepotentno) solidan vibrato iz PRSTA. Nebitno je koliko si je snimao ili sa čim, sa kakvom opremom, bitan je krajnji produkt. Makar to bio demo nalik tvom. Ali sa nečim što si napravio sa nekim osećajem. Još jednu stvar bih da kažem, pa da završimo ovu diskusiju, da ne pomisliš da sam prepotentni mazgov pun sebe. Naprotiv. Ovde ima mnogo boljih i iskusnijih muzičara od mene, al' nekako gajim to ubeđenje da sve što čovek odsvira ili smisli, mora da ima dušu, da se oseti da je autor osećajna osoba otvorenog uma i širokih shvatanja, čak i kad se to na kraju snimi i upegla do granice veštačluka. Nadam se da ovaj put kontaš šta hoću da kažem. Poz. musik19.gif

Hmm kao sto rekoh ne zelim se raspravljati i svadjati . Ja najbolje znam kako sam snimio pesmu , sa osecajem ili ne samo to ja znam .

Necemo o tome jer ove diskusije zavrse kao sranje .

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' ok, mada sam pokušao malo da ti dočaram kako ja to gledam. No, svako ima svoj 3p.

icon_smile.gif ma nemoj misliti da te na shvatam i da ne shvatam sta zelis da kazes . Veruj mi tvoje misljenje uvazavam veoma . Jednostavno icon_smile.gif to je tvoje miljenje a moram ga protumaciti . Uglavnom nekim delom se slazem nekim ne icon_smile.gif , bit svega je da si cuo pesmu i dao misljenje . Kao sto mozes videti u postovima nekome se svidela nekome ne . Pokusaj pesmu slusati iz askekta obicnog coveka koji ne zna nista o muzici ill nije muzicar pa ces videti da je malo drugacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

pjesma je očaj, pa makar ne vidio gitaru u životu. u pravu je šarki, skidaj ovo čuće neko

Ben-e ubaci nam ti nesto svoje , bolje iznjeti konstataciju da imas podrsku za nju , ovako nista nisi rekao pa cak sebe ukopavas ljubomorom koju gajis . Shark je to rekao strucno a ti pfff . TO je nista sto si rekao , pa cak ne znam ni jesi li cuo pesmu 90 % da nisi . Ne pricaj o onome sto ne znas , bolje je . Vidis Ben-e ja tvoje misljenje uvazavam koliko i misljenje svakog drugog kojem je najveca mana zavist , ljubomora , i ne povezanost u pisanju . Cim ti nesto bolje snimis stavi ovde . Vidis mnogi ovde na forumu prave pesme i u njima pokazuju svoje elemente i samo je zato i prave . Ti pokusaj skinuti Forbidden pa kada skines javi mi . Do tada nista ne pisi o ovome jer suvisno je . TO sto ne citas prijasnje postove i misljenja drugih ljudi to je tvoja stvar. SAMO OVO " SKINI PESMU PA MI RECI STA HOCES " . Ja ocekujem misljenje Dushana . Derzu-a , Marty-ja , Sitch Boe-a i ostalih . Tvoje misljenje je dobro doslo koliko i Mile Kitic u moju kucu . Ipak neka si ga napisao jer treba nesto da ubije monotoniju .

Edited by -AleksandaR-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi . Znam o cemu pricam . Nesto je drugo u pitanju .

 

pivopije.gif

Da potpuno si u pravu, ljubomora me izjeda kao alkohol moju napaćenu jetru icon_smile.gif

 

Ovo jeste brzo, ali samo to, wolf je u pravu; ne sviđa mi se i to je to.

 

PS. i pobogu dječače mali; icon_rolleyes.gif , ja nikada nisam rekao da sam nekakav dobar gitarista, a da to nije bilo u zajebanciji, ja samo volim svirati koliko god to dobro ili loše bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da potpuno si u pravu, ljubomora me izjeda kao alkohol moju napaćenu jetru icon_smile.gif

 

Ovo jeste brzo, ali samo to, wolf je u pravu; ne sviđa mi se i to je to.

 

PS. i pobogu dječače mali; rolleyes.gif , ja nikada nisam rekao da sam nekakav dobar gitarista, a da to nije bilo u zajebanciji, ja samo volim svirati koliko god to dobro ili loše bilo.

Sorry sto sam ovako tako reci grub kada pisem ali jebote ako ces napisati da nevalja napisi ne svidja mi se a ne sklanjaj to sa neta . Kao sto rekoh procitaj prijasnje postove pa ces da vidis da se ljudima dopala i da nije tako losa kao sto si je karakterisao . Videces ako budes nekada snimao koliki te pritisak muci kada si prvi put u studiju . Meni je bilo veoma tesko tamo svirati jer totalna suprotnost od svirke i bilo cega . Nisam ni ja rekao da sam neki gitarista , ali ipak sam i previse zadovoljan svojim radom jer sa 17 godina veruj mi ono je savrsena pesma .

 

pivopije.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tražio si konkretno, pa ću pokušati da ti konkretno i izložim šta mi se ne sviđa:

 

Ako si već htio onakav uvod, prebrzo si ga 'odsjekao'

prelaz sa akustičnog dijela mi se sviđa i dalje mi je djelovalo obećavajuće, s tim da mi onaj spori dio previše liči na nešto (ali ne mogu da se sjetim na šta)

Ovde stvari kreću niz brdo:

Prelaz je preoštar i ne odgovara ostatku pjesme

ovaj šred ili štogod zvuči kao da svi sve odsvirao pa samo to ubacio, ali naopako

taping je monoton a nisi se izvukao ni sa ovim sweepom nakon kojeg opet dalazi taping sa greškama

i u toku zadnjeg prelaza (kao i kod prethodnih) samo što me nije strefila aritmija

 

ja sam ovu pjesmu tako doživio, pa sad ako ti nije dovoljno konkretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tražio si konkretno, pa ću pokušati da ti konkretno i izložim šta mi se ne sviđa:

 

Ako si već htio onakav uvod, prebrzo si ga 'odsjekao'

prelaz sa akustičnog dijela mi se sviđa i dalje mi je djelovalo obećavajuće, s tim da mi onaj spori dio previše liči na nešto (ali ne mogu da se sjetim na šta)

Ovde stvari kreću niz brdo:

Prelaz je preoštar i ne odgovara ostatku pjesme

ovaj šred ili štogod zvuči kao da svi sve odsvirao pa samo to ubacio, ali naopako

taping je monoton a nisi se izvukao ni sa ovim sweepom nakon kojeg opet dalazi taping sa greškama

i u toku zadnjeg prelaza (kao i kod prethodnih) samo što me nije strefila aritmija

 

ja sam ovu pjesmu tako doživio, pa sad ako ti nije dovoljno konkretno

E tako treba . TO sam trazio . Hmm sto se tice tappinga slazem se . Nije monoton ali ima gresaka jer sviran je na squieru a zice su bile tako podignute da su me prsti zaboleli . Shredd je dobar , hmm uvod je za mene fenomenalan tu se nema sta dirati . Ipak hvala ovo je korisno .

Vidis rekao sam da svi kazu nesto o pesmi jer cu raditi remix zato sam ti rekao da citas predhodne postove . Sve ovo sto vi kazete koristice mi da popravim delove jer odmah sam i rekao da cu raditi remix cim svi cujete .

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ovo nije tacno biggrin.gif

Sto bi rek'o moj davnasnji zenmaster:

 

'Quick to judge, quick to anger...slow to understand'

 

Ne budimo preki. U zemlji od 300 miliona ljudi (Americi) ima i gospodja koje ne mogu da kontrolisu gojaznost no.gif .

 

Da li uopste treba spominjati da ima i ovih drugih devojcica.

 

Stavise, paradoks je u tome da kad udjes u supermarket u LA-ju recimo, na kasi naletis na obe. Pa ko sta voli... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi rek'o moj davnasnji zenmaster:

 

'Quick to judge, quick to anger...slow to understand'

 

Ne budimo preki. U zemlji od 300 miliona ljudi (Americi) ima i gospodja koje ne mogu da kontrolisu gojaznost no.gif .

 

Da li uopste treba spominjati da ima i ovih drugih devojcica.

 

Stavise, paradoks je u tome da kad udjes u supermarket u LA-ju recimo, na kasi naletis na obe. Pa ko sta voli... pivopije.gif

Hehe , da slazem se dersu icon_smile.gif . Nemoj da te ovo vredja znamo da volis ameriku biggrin.gif.

Ma sala samo , naravno da ima dobrih zaboga pa nece svi biti fat biggrin.gif

U to sam se sam uverio

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

biggrin.gif , uvazavam tvoje misljenje laugh.gif . Ne necu skidati sa neta , jer onaj ko hoce neka cuje icon_smile.gif . Neki su rekli da je super , neki nije losa ti si rekao sranje biggrin.gif . Ja kazem da nije losa jer prva je ipak icon_smile.gif . Nemoj samo pametovati molim te jer to nisam trazio , trazio sam samo misljenje . O shreddu ne pricaj a ni o vibratu jer to nisam spominjao . Sve u svemu hvala na misljenju icon_mrgreen.gificon_rockdevil.gif

 

 

I jos nesto . Kako ti znas kada sam naucio vibrato i kada shredd ?icon_smile.gif To ne kontam .

Ne znam da iko uci prvo shred pa vibrato ?? Zaista ne znam pa bih voleo da mi nadjes jednog icon_confused.gif ? Mislim da je vibrato prilicno dobar , naravno mogao sam bolje ali polako , kada odes u studijo da snimas nesto svoje videces kako je , mislim da ces malo drugacije govoriti .

 

 

 

musik19.gifevotigana.gifpivopije.gif

Prvo se valjda nauchi da se svira,jel,a ne shred,vibrato,pinch,i tako to...

 

Ne radi link za pesmu,a ocu da je skinem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo se valjda nauchi da se svira,jel,a ne shred,vibrato,pinch,i tako to...

 

Ne radi link za pesmu,a ocu da je skinem...

Hmm ti to meni govoris ????? Hoces da sviramo ???

http://rapidshare.de/files/14354228/Forbid...f_Fear.MP3.html

Evo ti link i nemoj mi pametovati , ako zelis da se pokazes uradi nesto .

Edited by -AleksandaR-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim ja ne brini...a ti se primash ko muva na lepak...koliko dugo svirash?samo vezhbaj i ne obaziri se na tudje komentare...

 

Chekaj, jel ja nisam u pravu da prvo treba da se savladaju osnovne stvari shto se tiche gitare (tonovi, ritam... za shta ti treba sigurno vishe od pola godine, mozhda i godinu dana), pa tek onda idesh na raznorazne tremole i tako to?

 

 

Edited by Hungry Wolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...