Jump to content

Muzikantsko ćoše


imaginos

Recommended Posts

ja rekoh za Tony-a da je najbolji kao timski igrac, ne za kesetinu biggrin.gif

to znaci da njegovi solo albumi nisu kao Vai-evi ili Satch-evi, ali kad je u ekipi Tony je baja!

 

...iz tvog posta (verovatno nenamerno) jasno sledi da Tony nema svoj prepoznatljivi stil! no.gif a to je po meni apsolutno netacno. ima on svoje fore koje daju potpis svakoj njegovoj solazi kao recimo ono njegovo bolesno povezivanje arpedja uz tap na jednom ili par tonova i sl. to bih svuda prepoznao. samo jos kad bi malo mnogo vise radio i tremolo diving kao sto to rade Satch i Steva, mojoj sreci ne bi bilo kraja. ozbiljno, danas sam recimo premotavao sve stvari Planet X-a na Tony-eve solaze i dozivljavao ekstazu icon_mrgreen.gif , over and over again... biggrin.gif

 

vidi, ne znam koliko ti slusas stvari van shred arene, ali ja zapravo najvise u poslednje vreme slusam jazz i fusion, likove kao sto su Bireli Lagrene (jazz shreder na akustari) i Sylvain Luc, Jean Luc-Ponty i sta ti ja znam, da ne smaram sad... mozda zato ja vidim kod Tony-a i nesto sto ti ne... ph34r.gif

 

"Tilt" sam toliko slusao da cu morati da sacekam jedno godinu dana da mi svo ono shredovanje ispari iz glave kako bih mogao ponovo da slusam! jebote likovi uopste ne koriste trzalicu, samo legato! kapiram da desnom rukom menjaju magnete a sve ostalo rade levom! icon_biggrin.gif dobro, ajde, malo ga preterah...

 

George Lynch je odlican takodje, poslednje sto cuh je neka obrada od Vai-a-Shyboy i razbija!

 

Ne znam kako se zove, ali lik iz benda Shadow Gallery tako svira da to nije za poverovati! Mozda nije prepoznatljiv, ali je to tako cisto odsvirano da se ja svaki put odusevim, mozda je do produkcije, ali ne da zvuci...

 

Heard of?

 

pivopije.gif

 

Tony Mc, Tony Mc! musik19.gifmusik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja rekoh za Tony-a da je najbolji kao timski igrac, ne za kesetinu 

to znaci da njegovi solo albumi nisu kao Vai-evi ili Satch-evi, ali kad je u ekipi Tony je baja!

 

Kao sto rekoh ako imas dobru ekpu i nisi baja, onda si Kirk Hamet icon_smile.gificon_wink.gif

 

...iz tvog posta (verovatno nenamerno) jasno sledi da Tony nema svoj prepoznatljivi stil!  a to je po meni apsolutno netacno. ima on svoje fore koje daju potpis svakoj njegovoj solazi kao recimo ono njegovo bolesno povezivanje arpedja uz tap na jednom ili par tonova i sl. to bih svuda prepoznao.

 

To mu je dobar fazon ali suvise je on versatilan da bi bio previse prepoznatljiv...mislim ja bih ga odmah prepoznao, ali ja sam ipak freak icon_smile.gif ...daleko od toga da on nema svoj identitet, samo nije bas upecatljiv...jebiga mnogo je on vremena proveo citajuci knjige i vezbajuci raznorazne instrumente i stilove...i posle kada mu je doslo iz dupeta u glavu bilo je malo kasno jer je vec postao android icon_smile.gif ...jebiga zvuci smesno ali nije tako daleko od istine...meni je on najgotivniji kada svira sa Vai-jem icon_da.gif ...gledao sam ga dvaput uzivo i jebeno me je odusevio icon_rockdevil.gifmusik19.gif

 

vidi, ne znam koliko ti slusas stvari van shred arene, ali ja zapravo najvise u poslednje vreme slusam jazz i fusion, likove kao sto su Bireli Lagrene (jazz shreder na akustari) i Sylvain Luc, Jean Luc-Ponty i sta ti ja znam, da ne smaram sad... mozda zato ja vidim kod Tony-a i nesto sto ti ne

 

Ma ja slusam sve icon_smile.gif ...a i za mene Satch, Vai i Johnson nisu shrederi...jedina dva shredera koja intravenozno slusam su Marty i Buckethead...samo je Marty batalio to sranje odavno a Bucket je sa druge strane najveci bog i svira sve sto mu padne napamet icon_smile.gif ...kada bi ga video kako dobro cepa bass i koliko to ima groove-a i smisla raspametio bi se...definitivno jedan od najtalentovanijih muzicara koje sam imao prilike da slusam...kada bi me neko pitao da mu navedem omiljene muzicare staviJo bih sledecu ekipu...po redom omiljenosti icon_smile.gif

 

Satch, Bucket, Les Claypool, Marty, Vai, Bruce Dickinson, Jean Michel Jarre i naravno...Hamett icon_smile.gif ...lista se logicno iz godine u godinu malo modifikuje i povecava...mozda sam nekoga izistavio jer sam umoran ali nema veze...

 

Nego pomenu jazz...jesi slusao Spyro Gyra-u, ili Bela Fleck and the Flecktones? ...to je po meni vrh jazz-a trenutno...

A Gypsy jazz inace slusam od malena, preko Djanga sam otkrio Birelija pa preko njega Rosenberg Trio...e oni su prica za sebe...volim ih ko bracu rodjenu, mnogo su bre srecni i pozitivni kad sviraju icon_smile.gificon_da.gif ...milina ih je gledati i slusati...to me jedino nervira kod Birelija...to sto je hejter no.gif ...kako kaze jedan moj ortak braca Rosenberg su cigani a Bireli je mandovcina icon_smile.gif ...ali zato coek' sviraaaaaa i sviraaa i svira...i uz to pravi fenomenalnu mjuzu...bas sam skoro nabavio njegov novi DVD "Live In France"...jednom recju -> fenomenalno!!!

Jean Luc-Ponty-ja nisam mnogo slusao ali kolega Bu kaze da je bog icon_smile.gif

 

"Tilt" sam toliko slusao da cu morati da sacekam jedno godinu dana da mi svo ono shredovanje ispari iz glave kako bih mogao ponovo da slusam! jebote likovi uopste ne koriste trzalicu, samo legato! kapiram da desnom rukom menjaju magnete a sve ostalo rade levom!  dobro, ajde, malo ga preterah...

 

Ne Kotzen je prevelika faca, samo bedak sto su mu video skole zanimljivije od albuma koje snima icon_smile.gif ...dobro sada vec kenjam samo mi je simpatican sa tim njegovim "brate ja sam shreder ali imam mooda za blues" fazonom icon_smile.gif ...mada zna on s'vremena na vreme da napravi po koje malo remek delo...

 

Ne znam kako se zove, ali lik iz benda Shadow Gallery tako svira da to nije za poverovati! Mozda nije prepoznatljiv, ali je to tako cisto odsvirano da se ja svaki put odusevim, mozda je do produkcije, ali ne da zvuci...

 

Heard of?

 

E ovde si me vec zajebao...nemam pojma o cemu pricas icon_smile.gif

 

pivopije.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Petrucci je kesetina kakve nema icon_smile.gif ...dobar je kao timski igrac, ali ko nije?

Kasljuc, kasljuc, ehem...nemoj nozem u srce tako brate mili mhihi.gif .

 

U pravu ste da Dzoni nije neki improvizator ali generalno ne postoji devojka (Katica?) za sve. Nije ni Mozart bio improvizator, you can bet your life. Nije improvizacija sve. Dzoni je jedan od onih likova koji studiozno proucavaju bazicnu harmonsku podlogu i pronalazi vanserijska resenja. Stavise, izgradio je i neki svoj stil, iako je dosta toga sto on radi (i nacin na koji radi) bazirano na Morse-u i Lifeson-u.

 

Po istoj logici, kao veliki ljubitelj Lifeson-a (zbog kog sam i poceo da se hvatam u kostac sa izvodjenjem muzike, ali to pripada onom drugom thread-u) moram priznati da coveka pratkicno u zivotu nisam cuo da improvizuje. Tip je naravno Hall Of Famer. Necuven kompozitor icon_rockdevil.gif .

 

Doci ce verovatno sve na svoje. Kako se coveku ravija muzicki ukus (ne nuzno samo sviracki) pocinju da mu se sire horizonti i neke stvari postaju manje bitne. Drugim recima, ne mozes uvek da koristis isti etalon kao merilo necije sviracke velicine ili virtuoznosti.

 

Primera radi, meni svojevremeno nije bilo jasno zasto su tupili da je Jehudi Menjuhin veci violinista od recimo Itzaka Perlmana ili Pinkasa Cunkermana.

Jehudi vec bio mator, u sedamdesetim, svira kao senzibilnije drz' ne daj, a ova dvojica (pogotovu kad sviraju zajedno, ko Vlatko i Miroslav) jebu dadaiju. Ono, k'o 4 Ingveta 'od odjedared' (Ingveta se jos nije ni pojavio, kuzio je i on ovu dvojicu i krao nestedimice).

 

O shredovanju:

 

U toku zivota skapiras, a devojke tu pomazu puno...Da ilustriram: kad si shredder (tehnicar, ludak, virtuozo, car) to je kao kad imas sex sa Jennom ili ko sta vec voli...Oralni, analni, gori, doli, ludovanje. Medjutim, velika vecina zena (pa i ta Jenna jednog dana, ako ne i pre) u stvari zeli da joj pored te 'virtuoznosti' i sile bude pruzena i neka briznja, emocija, neka predigra i neki afterthought (ne mogu da se setim neke nase odgovarajuce reci). U sexualnim relacijama to je ekvivalent predigre i zajednistva posle obavljenog cina (in'n'out dela). Hoce da se sklupca devojcica pored decaka posle krvi, znoja i suza, medjutim decak je shredder (u krevetu) i to mu nekako ne lezi, misli se on.

 

Elem, tokom godina, i taj shredder (koga vec pomalo napusta i virtuoznost, zivotna sila, sta li) skapira da je ono sto traje vecno senzibilitet. Postoji virtuoznost i u senzibilitetu i u nacinu da se isti ispolji svima dragima (sto publika prvenstevno i treba da predstavlja, nesto drago i dragoceno).

 

Tako iz Perlmana i Cunkermana generalno nastaju Menjuhini.

 

P.S. I Menjuhin je svojevremeno bio shredder icon_da.gif .

 

P.P.S. Tony je meni licno bio najdrazi vrlo rano, na prva dva albuma kao djitrista i na prvih par albuma sa Vinnie Moore-om kao klavijaturista.

 

Sto se tice raznovrsnosti, virtuoznosti i shvatanju kompozicije, po meni niko ne moze ni svecu da drzi Jason-u. U odnosu na gorepomenute, on mu dodje kao kapel-majster u poredjenju sa vasarskim muzikantima icon_rockdevil.gif .

 

 

Nego, preterano serem a ne zovem se Stanislav no.gif .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

O shredovanju:

 

U toku zivota skapiras, a devojke tu pomazu puno...Da ilustriram: kad si shredder (tehnicar, ludak, virtuozo, car) to je kao kad imas sex sa Jennom ili ko sta vec voli...Oralni, analni, gori, doli, ludovanje. Medjutim, velika vecina zena (pa i ta Jenna jednog dana, ako ne i pre) u stvari zeli da joj pored te 'virtuoznosti' i sile bude pruzena i neka briznja, emocija, neka predigra i neki afterthought (ne mogu da se setim neke nase odgovarajuce reci). U sexualnim relacijama to je ekvivalent predigre i zajednistva posle obavljenog cina (in'n'out dela). Hoce da se sklupca devojcica pored decaka posle krvi, znoja i suza, medjutim decak je shredder (u krevetu) i to mu nekako ne lezi, misli se on.

 

Elem, tokom godina, i taj shredder (koga vec pomalo napusta i virtuoznost, zivotna sila, sta li) skapira da je ono sto traje vecno senzibilitet. Postoji virtuoznost i u senzibilitetu i u nacinu da se isti ispolji svima dragima (sto publika prvenstevno i treba da predstavlja, nesto drago i dragoceno).

 

Tako iz Perlmana i Cunkermana generalno nastaju Menjuhini.

 

P.S. I Menjuhin je svojevremeno bio shredder  icon_da.gif .

 

P.P.S. Tony je meni licno bio najdrazi vrlo rano, na prva dva albuma kao djitrista i na prvih par albuma sa Vinnie Moore-om kao klavijaturista.

 

Sto se tice raznovrsnosti, virtuoznosti i shvatanju kompozicije, po meni niko ne moze ni svecu da drzi Jason-u. U odnosu na gorepomenute, on mu dodje kao kapel-majster u poredjenju sa vasarskim muzikantima  icon_rockdevil.gif .

 

 

Nego, preterano serem a ne zovem se Stanislav  no.gif .

tvoje reci me dirnuse duboko... laugh.gif

 

ozbiljno, dojajno si sve srocio i svidja mi se kako razmisljas (tako i ja), ali brate kao da si ponovo izmislio toplu vodu! sve se to podrazumeva izmedju redova, to su misli cije nas prisustvo latentno obavija tokom ove besmislene rasprave o shredderima koja je zapravo tipa : moj tata je jaci od tvog tate icon_smile.gif

 

a sad nesto o ne toliko vaznoj improvizaciji no.gif

 

ja mnogo vise cenim likove koji u trenutku, u zanosu svirackog akta, predju granicu koju su postavili nekim svojim albumom ili sta vec, nego likove koji naprave tehnicki najbolesnije sranje i onda vezbaju mesec dana kako bi ga odsvirali! to je sve u muzici, prelazenje granica. neki shredderi svoje granice predju tako sto nauce da odsviraju 12345678 arpedja za 3 sekunde, a neki kao Tony Mc icon_mrgreen.gif, to cine tako sto se neprestano obogacuju i razvijaju u sirinu, takoreci... od svih, on najvise prelazi svoje granice uzivo. zato ga i najvise cenim. samo improvizacija moze da pokaze sta se desava u mozgu sviraca, koliko i kako on shvata kompoziciju, kako joj prilazi... tek kada sve nauceno dodje u perfektno uzajamno odgovaranje i rezonanciju sa magijom trenutka, dolazi do najbolje mjuze u do sada poznatom univerzumu! improvizacija rules! ispravka: Tony Mc rules! icon_mrgreen.gif

 

@Marty F

 

Bireli jeste hejter i to i mene smara, ali razbija, nema sta! naravno da Satch i Vai nisu shredderi. ti se lozis na Marty-a ovaj gore na Jason-a, ispada da je Cacophony najbolji bend svih vremena! icon_smile.gif Obavezno cuj Shadow Gallery, sto zbog jebozovnog benda, to i zbog gitariste koji je stvarno mnooogo dobar! Recimo album Carved in stone, i nemoj da zakljucis na osnovu jedne pesme!

 

Evo, neka idealni gitarista bude senzibilan kao BB King i nek tako pederski uvrce zice, svira naizmenicno u tempu 30 pa 280, nek koristi Satch-ov Ibanez i najbolesniji set efekata koji ne postoji ni u dimenziji X , ako vec mora da se improvizuje, nek to radi kao Tony, a kad komponuje nek to radi kao Lifeson (samo malo vise shredderski mrred.gif ), zvace se Farthy M (predlog Marty za izmenu nicka icon_mrgreen.gif ), a izgledace ovako:

 

 

user posted image

 

Ako ovaj lik nije shredder onda stvarno ne znam ko jeste! pivopije.gif

 

 

Svi srecni?

 

A sta cemo sa Paul Guilbert-om? laugh.gif

Edited by Cortex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasljuc, kasljuc, ehem...nemoj nozem u srce tako brate mili  .

 

U pravu ste da Dzoni nije neki improvizator ali generalno ne postoji devojka (Katica?) za sve. Nije ni Mozart bio improvizator, you can bet your life. Nije improvizacija sve. Dzoni je jedan od onih likova koji studiozno proucavaju bazicnu harmonsku podlogu i pronalazi vanserijska resenja. Stavise, izgradio je i neki svoj stil, iako je dosta toga sto on radi (i nacin na koji radi) bazirano na Morse-u i Lifeson-u.

 

Ma opusteno bre Dzajo, nemoj uvek ozbiljno da shvatas sve moje postove icon_wink.gif

Naravno da nije kesetina, covek je u svoje vreme bio vhrunski gitarista i kompozitor, ali cini mi se da od kako se osisao nije odsvrao nista sto nije zrelo za shift-delete-ovanje icon_smile.gif ...a i deluje mi kao da su mu muzika i live nastupi sada na 345. mestu u zivotu...a takvu neiskrenost ne podrzavam...na bini deluje odsutno i smesno...izgleda da mu je na bini zabavno kao meni u biblioteci icon_smile.gif ...a i kada pogledam ove najnovije slike vidim da je poceo da se tripuje da je ikona gay populacije icon_smile.gifno.gif ...mislim on deluje kao stvarno dobar covek i lepo prica ali jebiga slabo ja gotivim te gitariste koji shreduju a jebenu pentatoniku ne umeju da sviraju kako treba...

Ali ovo je ponavljam, samo moje misljenje icon_da.gif ...evo juce mi je jedan drugar rekao da Satch izgleda kao penis sa cvikerima i nisam ga udario icon_smile.gif ...mnogo jako mhihi.gif ...ja rispektujem svacije stavove koliko god da su drugaciji od mojih icon_da.gif

 

Ovo ispod za shredere si srocio perfektno icon_da.gifpivopije.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sad nesto o ne toliko vaznoj improvizaciji 

 

ja mnogo vise cenim likove koji u trenutku, u zanosu svirackog akta, predju granicu koju su postavili nekim svojim albumom ili sta vec, nego likove koji naprave tehnicki najbolesnije sranje i onda vezbaju mesec dana kako bi ga odsvirali! to je sve u muzici, prelazenje granica. neki shredderi svoje granice predju tako sto nauce da odsviraju 12345678 arpedja za 3 sekunde, a neki kao Tony Mc , to cine tako sto se neprestano obogacuju i razvijaju u sirinu, takoreci... od svih, on najvise prelazi svoje granice uzivo. zato ga i najvise cenim. samo improvizacija moze da pokaze sta se desava u mozgu sviraca, koliko i kako on shvata kompoziciju, kako joj prilazi... tek kada sve nauceno dodje u perfektno uzajamno odgovaranje i rezonanciju sa magijom trenutka, dolazi do najbolje mjuze u do sada poznatom univerzumu! improvizacija rules! ispravka: Tony Mc rules!

 

Upravo tako icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

Bireli jeste hejter i to i mene smara, ali razbija, nema sta! naravno da Satch i Vai nisu shredderi. ti se lozis na Marty-a ovaj gore na Jason-a, ispada da je Cacophony najbolji bend svih vremena!  Obavezno cuj Shadow Gallery, sto zbog jebozovnog benda, to i zbog gitariste koji je stvarno mnooogo dobar! Recimo album Carved in stone, i nemoj da zakljucis na osnovu jedne pesme!

 

Poslusacu cim ponovo udjem u gitarski trip icon_smile.gif ...trenutno slusam Andreas-a Vollenweider-a...majko mila kakav je to muzicar...

 

I da, naravno da necu da zakljucim na osnovu jedne pesme! icon_rolleyes.gifno.gificon_wink.gif

 

pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego daj bre neki link da skinem mjuzu od tog tvog kofoglavog!

 

jel on bese shredduje u mocnim rendzerima? laugh.gif

 

inace ta pesma je do jaja! kao i za transformerse, sablju i zvezdanog serifa,ninja turtles,...

 

sta vi mislite o tome? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cortex

 

Kofoglavi, ili "Kofa" kako ga zove jedan moj drugar iz vojske se jako tesko nalazi na netu icon_smile.gif ...ja sam se 2 meseca cimao da skupim sve od njega...

 

Evo ti ovaj link za pocetak...

 

http://www.youtube.com/watch?v=86DEKFissl4&search=buckethead

 

I da, jel koristis torente?

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

u prvom trenutku sam se zapitao da li si to ti imenjache... posto idejno lichish na ovog nesretnika (mislim samo vizuelno a i ovaj svira pacifiku.... pa reko ti si...) ali kada je poceo da svira.... fucklol... znaci kao da si pustio vodu na wc sholji a u nju gurnuo mikrofon i snimash sta se cuje...

 

au.... ovaj ne da ne zna da svira... nego ne zna... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

z

 

L

 

o

 

L

Edited by Mustaine

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mnogo vise cenim likove koji u trenutku, u zanosu svirackog akta, predju granicu koju su postavili nekim svojim albumom ili sta vec, nego likove koji naprave tehnicki najbolesnije sranje i onda vezbaju mesec dana kako bi ga odsvirali! to je sve u muzici, prelazenje granica.

jedan moj drug rece: "komponovanje je samo usporena improvizacija". dakle, iz istog mesta u mozgu poticu, samo kod improvizacije je sve "real time" i nema mesta za greske i vracanje. zato 99.9% ljudi "improvizuje" tako sto zna mnogo fraza i "lickova" (bogat recnik) koje redja poput lego kockica po nekom filingu. to je zanat, da se razumemo, i to je sasvim ok.

 

one najbolje, vanvremenske melodije tesko da su nastale improvizacijom, vec ce pre biti da su nastale dugotrajnim doterivanjem, menjanjem tako sto je autor "cekao inspiraciju". ne verujem da neko moze da uhvati instrument i improvizuje "malu nocnu muziku", ili tako neku melodiju koja se lepi za mozak na prvu loptu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma opusteno bre Dzajo, nemoj uvek ozbiljno da shvatas sve moje postove icon_wink.gif

...a i deluje mi kao da su mu muzika i live nastupi sada na 345. mestu u zivotu...a takvu neiskrenost ne podrzavam...na bini deluje odsutno i smesno...izgleda da mu je na bini zabavno kao meni u biblioteci icon_smile.gif

Opusteno americki, naravno...

 

Mislim da gresis oko prioritetizacije njihovih zivih nastupa njima samima. Mnogo profesionalnije oni sad to shvataju samim tim sto imaju mnogo vise nastupa nego pre i pred vecom publikom. Znaci veca je i lova i reklama. Momci su jezivo premoreni, to je nesto drugo. Mozda ti ne izgledaju preterani entuzijasti sto je i normalno, oni su sad vec velikani i prebukirani i neke stvari se vise ne dovode u pitanje. Sad je uglavnom rec o ispunjavanju obaveza.

 

Elem, bio sam na puno njihovih gigova od '93 naovamo, po raznim mestima, i definitivno mi sad izgledaju on-the-top-of-their-game. Maltene prezalih i Kevina (lazem, nikad ga necu prezaliti).

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusteno americki, naravno...

 

Mislim da gresis oko prioritetizacije njihovih zivih nastupa njima samima. Mnogo profesionalnije oni sad to shvataju samim tim sto imaju mnogo vise nastupa nego pre i pred vecom publikom. Znaci veca je i lova i reklama. Momci su jezivo premoreni, to je nesto drugo. Mozda ti ne izgledaju preterani entuzijasti sto je i normalno, oni su sad vec velikani i prebukirani i neke stvari se vise ne dovode u pitanje. Sad je uglavnom rec o ispunjavanju obaveza.

 

Elem, bio sam na puno njihovih gigova od '93 naovamo, po raznim mestima, i definitivno mi sad izgledaju on-the-top-of-their-game. Maltene prezalih i Kevina (lazem, nikad ga necu prezaliti).

 

pivopije.gif

Pa nisam rekao da svi deluju smoreno...vec samo Petrucci...ostatak DT-a i dalje izgleda ko' da zaista zeli da svira icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...