Jump to content

Muzikantsko ćoše


imaginos

Recommended Posts

jedan moj drug rece: "komponovanje je samo usporena improvizacija". dakle, iz istog mesta u mozgu poticu, samo kod improvizacije je sve "real time" i nema mesta za greske i vracanje. zato 99.9% ljudi "improvizuje" tako sto zna mnogo fraza i "lickova" (bogat recnik) koje redja poput lego kockica po nekom filingu. to je zanat, da se razumemo, i to je sasvim ok.

 

one najbolje, vanvremenske melodije tesko da su nastale improvizacijom, vec ce pre biti da su nastale dugotrajnim doterivanjem, menjanjem tako sto je autor "cekao inspiraciju". ne verujem da neko moze da uhvati instrument i improvizuje "malu nocnu muziku", ili tako neku melodiju koja se lepi za mozak na prvu loptu.

apsolutno ne moze da se egzaktno tvrdi da je nemoguce da nesto kultno nastane beZ ogromnog doradjivanja i posvecivanja vremena....jednostavno tu ne postoji pravilo, mislim da si jako povrsan ovde....

Share this post


Link to post
Share on other sites

apsolutno ne moze da se egzaktno tvrdi da je nemoguce da nesto kultno nastane beZ ogromnog doradjivanja i posvecivanja vremena....jednostavno tu ne postoji pravilo, mislim da si jako povrsan ovde....

a ja mislim da ti mnogo seres, cisto da bi rekao nesto "pametno", da bi nekog spustio i izigravao intelektualca. icon_smile.gif i sve bi to bilo lepo kad bi procitao poruku sa razumevanjem umesto da tumacis reci tako da bi mogao da das neki od svojih "virtuoznih" odgovora. u prevodu: ne seri. biggrin.gif

 

jer je jasno da ja nisam EGZAKTNO icon_smile.gif tvrdio to sto ti "pobijas", nego sam odgovarao coveku koji ceni improvizaciju vise od komponovanja. obrati paznju na reci "tesko", "pre ce biti" i "ne verujem" u mom postu na koji si odgovorio. elem, ako bi nekim cudom uspeli da prebrojimo "dobre" i poznate melodije koje su nastale doradjivanjem, i one koje su nastale u trenutku improvizacije, jasno ti je gde bi ih bilo MNOGO vise.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

...odgovarao coveku koji ceni improvizaciju vise od komponovanja...

Pa vidi ne cenim ja improvizaciju vise od komponovanja, samo kazem da se preko nje najlakse manifestuje esencija nekog coveka kao muzicara. A to da se ona sastoji od nekakvih fraza koje je neko naucio tokom godina, uglavnom stoji, ali samo kod solidnih improvizatora. Oni najbolji, prelaze svoje granice, kao sto vec rekoh, eto moram da se ponavljam...

 

Zato je Petrucci mnogo, neuporedivo losiji muzicar od Tony Mc-a, bar za mene, iako je bolji kompozitor, eto izrekoh i to. Shmrc... icon_cry.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u tome je i poenta...da imas neke svoje "fore" po kojima si prepoznatljiv icon_da.gif ...Petrucci npr. to bas i nema...eventualno moze da prodje onaj njegov tremolo picking fazon "desna cepa punom brzinom a leva sta pohvata" icon_smile.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u tome je i poenta...da imas neke svoje "fore" po kojima si prepoznatljiv icon_da.gif ...Petrucci npr. to bas i nema...eventualno moze da prodje onaj njegov tremolo picking fazon "desna cepa pun brzinom a leva sta pohvata" icon_smile.gif

ti bas.....bas prezires petrucija icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda naslikovitije oko pertucavog...

 

moj cale...kad je nabavio onu njegovu skolu..."rock shitscipline" ili kakogod... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

"vidi sto covek lepo objasnjava...pravi ucitelj...mogo bi da batalis onog tvoj celavog satrianija koji ima farbu "macija creva"...i da naucis nesto od ovog..."

 

 

ja...

 

"jel ti razumes nesto od ovog sto on prica...???"

 

cale...

 

"erm...ne...ti znas da ja ne znam tri reci engleskog...da je bar rus..."

 

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ...

 

word.

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja mislim da ti mnogo seres, cisto da bi rekao nesto "pametno", da bi nekog spustio i izigravao intelektualca. icon_smile.gif i sve bi to bilo lepo kad bi procitao poruku sa razumevanjem umesto da tumacis reci tako da bi mogao da das neki od svojih "virtuoznih" odgovora. u prevodu: ne seri. biggrin.gif

 

jer je jasno da ja nisam EGZAKTNO icon_smile.gif tvrdio to sto ti "pobijas", nego sam odgovarao coveku koji ceni improvizaciju vise od komponovanja. obrati paznju na reci "tesko", "pre ce biti" i "ne verujem" u mom postu na koji si odgovorio. elem, ako bi nekim cudom uspeli da prebrojimo "dobre" i poznate melodije koje su nastale doradjivanjem, i one koje su nastale u trenutku improvizacije, jasno ti je gde bi ih bilo MNOGO vise.

rekao si da ne verujes da neko moze da dohvati instrument i na prvu neku kultnu melodiju il' kompoziciju napravi i time si me nagnao da ti serem, ja kazem, apsolutno ne mora da znaci, i sada iako je logicnije da je cesce opet je pitanje koliko cesce....

tako....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda naslikovitije oko pertucavog...

 

moj cale...kad je nabavio onu njegovu skolu..."rock shitscipline" ili kakogod... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

"vidi sto covek lepo objasnjava...pravi ucitelj...mogo bi da batalis onog tvoj celavog satrianija koji ima farbu "macija creva"...i da naucis nesto od ovog..."

 

 

ja...

 

"jel ti razumes nesto od ovog sto on prica...???"

 

cale...

 

"erm...ne...ti znas da ja ne znam tri reci engleskog...da je bar rus..."

 

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ...

 

word.

sine, cale ti je komunjarski produkt prve vrste, a ti si u autokratskoj stranci....

 

generacijska konverzija.... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='12. 6. 2006, 00:07'] Ja... dopisivali smo se neko vreme, pokusavao covek da mi proda neke casove icon_smile.gif

 

Secam se da sam jednom na B92 gledao emisiju o njemu... lepo covek svira, ali bas skolski. Nije ovako interesantan kao pojava, ali ono... mogao bi solidan studijski muzicar da bude icon_da.gif .

I ja sam gledao tu emisiju...i jos neki nastu na nekom Suncokret festivalu?

 

U svakom slucaju delim tvoje misljenje icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno,svaki ozbiljniji gitarista/nakurceni bassista ph34r.gif ima navezbanih 20-30 nadrkanih fragmenata koje je navezbao u svim pozicijama i iz svih tonaliteta.Pa kad dodje deo za solo on ispuca malo neki arpedjo,malkice vrti par skala po susednim pozicijama i na kraju ispuca 2-3 sto brza fragmenta.

 

Dobro,ne bas svako,ali najcesce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvin'te ako prekidam diskusiju......zanima me ako bi hte da odradim potpis.....[pazi JA....mislio sam na cika Satcha].........pa kako to ide.....markerom pa prelakiram ili kako vec.... icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

 

please reply do 12 jula icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lak bi razmuljao marker, stoga bi trebalo da koristiš neki specijalni vodeni lak, no problem je što je takav lak veoma slab. Ja znam čoveka koji je devet slojeva laka stavio preko potpisa Jack Bruce-a, i danas mu se ama baš ništa ne vidi. Izbledelo, ogulilo se...

 

Meni je majstor preporučio da prelepim plastičnom folijom, ali mi je ta varijanta nekako kao "turbo selotejp"...

 

Iz ličnog iskustva:

Daj mu da se potpiše na neko mesto koje ne hvataš često, i koje se ne guli...

 

Meni se Steve Harris potpisao na zadnju strane glave, i potpis stoji tamo već tri godine, jedino je poslednje "s" malkice nestalo. Nisam ničim zaštitio. Suv marker.

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvin'te ako prekidam diskusiju......zanima me ako bi hte da odradim potpis.....[pazi JA....mislio sam na cika Satcha].........pa kako to ide.....markerom pa prelakiram ili kako vec.... icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

 

please reply do 12 jula icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

moja preporuka ti je da kupis one jake markere koji su i namenjeni za te stvari(znaci neprovidni...zlatne varijante...kurci palci...)...i da mu to tutnes u ruke kad ti se potpisuje...nema frke...ima da ti stoji godinama...telo gitare nazad...glava nazad...pa biraj... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...