Jump to content

Muzikantsko ćoše


imaginos

Recommended Posts

kenja covek, medjutim nabode nesto tacno, a nesto odvali totalno bezveze....

problem sa njim je sto kad citam sta je rekao, meni se cini da je naduvan, pijan i drogiran u isto vreme. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

lepo je isprozivao dimebaga, kirka i gitaristu pearl Jama, da su im sola ocajna i dobro je to obrazlozio....

malo mu je uzak pogled na svet, sto bi rekli. icon_smile.gif zamisli sad da dimebag pocne da nesto mudruje po gitari, menja tonalitet na svaka 2 takta i svira neoklasiku? pa to se uopste ne bi uklapalo u muziku.. na primer meni je solo iz sepulturine "arise" toliko besmislen da mi je smesno kad ga slusam, ali sa druge strane to je to... tako to treba u toj vrsti metala - bez mudrovanja, divlje i prosto. takva je i muzika.

sad, mozda ja gresim, ko zna... ja samo nevolim kad je solo neuspesno "improvisovan". u fazonu, sad bend vrti akorde a gitarista se nesto proserava, pa to nema nekog smisla.

 

inace, mislim da je bolje da ljudi budu iskreniji (ne neodmereni), nego da se svI nesto caste diplomatskim notama i razmenjuju totalno besmislene isprazne hvalospeve....

ovo potpisujem. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

doticni solo iz I'm broken jeste odsviran vaN tonaliteta, u pojedinim momentima ti fals tonovi uzasno smetaju i upadaju u ochi (ushi icon_razz.gif)....pesma je odlicna osim toga....

pa to je dimebag tako hteo. nije on gluv (naprotiv) pa da falsira, vec je hteo da nam to bode usi. treba da boli, treba da bude gadno. ta pesma nije o pticicama, cveticima, zeki i medi, nego tekst ide ovako:

 

I wonder if we'll smile in our coffins while loved ones

Mourn the day, the absence of our faces, living, laughing,

Eyes awake. Is this too much for them to take?

Too young for ones conclusion, the lifestyle won.

Such values you taught your son. That's how.

 

jel se na ovakav tekst svira neka lepa milozvucna melodija dok pevac besno urla i baca se po bini? zamisli neki "malmstinolik" solo uz ovu pesmu. pa na sta bi to licilo, i kakvo bi to sranje bilo? muzika je odraz neke ideje, nekih osecanja i treba da ima neku poruku. svaki deo pesme (a to je i solo) treba da bude deo te atmosfere, to je jasno. 99% gitarista ovo ne razume, i to ih cini strasno dosadnim. dimebag je spadao u onaj 1%.

 

meni su uvek bile smesne solaze "slayera". i dan danas su mi nebulozne i uopste, to je toliko daleko od mog poimanja sola, ali svestan sam da to mora tako da zvuci. tekst ide nesto u fazonu "dance with the dead in my dreams", psihopata u nastupu lidila guli kozu sa svojih zivih zrtava (ili tako neki slican bolestan trip je u pitanju). pa kako onda da solo ne bude dementan, neurotican, pa i fals ako treba.

 

MORA DA BOLI! icon_smile.gif

 

e, problem mnogih ljudi (i malmstina medju njima) je sto stvari posmatraju iz svog ugla i ne vide nista drugo. u muzici ne postoji bolje i gore, postoji samo uspesno i neuspesno, upecatljivo i bledo... izvuci bilo koju stvar iz konteksta i zvucace glupo, a nesto sto nam se cini bezveze neretko ispadne odlicno u odgovarajucem okruzenju.

 

inace, treba pogledo treba u potpisu.....

ispravio sam, sad je dobro. icon_da.gificon_smile.gif

edit: i trebalo je i "ustajem, odlazim u ve ce" icon_smile.gif

Edited by Gargamel

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj da je neko dir'o slayer i sepulturu slucajno violent.gif

 

takva muzika mora imati takve solaze, zvuk gitare je hladan i sterilan, i para ushi. nije to muzikica za pichke icon_rockdevil.gif

 

 

 

a sto se tice malmsteena, on je klovn. prozivati dimebaga po meni moze samo covek sa po mozga. i to za i'm broken solo. pa taj solo je odlican... no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je dimebag tako hteo. nije on gluv (naprotiv) pa da falsira, vec je hteo da nam to bode usi. treba da boli, treba da bude gadno. ta pesma nije o pticicama, cveticima, zeki i medi, nego tekst ide ovako:

 

I wonder if we'll smile in our coffins while loved ones

Mourn the day, the absence of our faces, living, laughing,

Eyes awake. Is this too much for them to take?

Too young for ones conclusion, the lifestyle won.

Such values you taught your son. That's how.

 

jel se na ovakav tekst svira neka lepa milozvucna melodija dok pevac besno urla i baca se po bini? zamisli neki "malmstinolik" solo uz ovu pesmu. pa na sta bi to licilo, i kakvo bi to sranje bilo? muzika je odraz neke ideje, nekih osecanja i treba da ima neku poruku. svaki deo pesme (a to je i solo) treba da bude deo te atmosfere, to je jasno. 99% gitarista ovo ne razume, i to ih cini strasno dosadnim. dimebag je spadao u onaj 1%.

 

meni su uvek bile smesne solaze "slayera". i dan danas su mi nebulozne i uopste, to je toliko daleko od mog poimanja sola, ali svestan sam da to mora tako da zvuci. tekst ide nesto u fazonu "dance with the dead in my dreams", psihopata u nastupu lidila guli kozu sa svojih zivih zrtava (ili tako neki slican bolestan trip je u pitanju). pa kako onda da solo ne bude dementan, neurotican, pa i fals ako treba.

 

MORA DA BOLI! icon_smile.gif

 

e, problem mnogih ljudi (i malmstina medju njima) je sto stvari posmatraju iz svog ugla i ne vide nista drugo. u muzici ne postoji bolje i gore, postoji samo uspesno i neuspesno, upecatljivo i bledo... izvuci bilo koju stvar iz konteksta i zvucace glupo, a nesto sto nam se cini bezveze neretko ispadne odlicno u odgovarajucem okruzenju.

 

 

ispravio sam, sad je dobro. icon_da.gificon_smile.gif

edit: i trebalo je i "ustajem, odlazim u ve ce" icon_smile.gif

pa to i nije istina....moze on da namerno to svira, al' lose zvuci....ne pokusavaj da opravdas zato shto ne moze....mozda ja hocu da prdim u mikrofon, al' to ne znaci da ce zvuci biti prijatni za slusanje....pusti opravdanje preko texta, bespotrebno je, iskreno kada bi ga digli iz mrtvih ne verujem da bi rekao da je hteo da pravi muzicki 'onomatopeju' bola kroz isfalsirani solo, uostalom, cemetary gates je vrlo mracan text, pa solo nije fals....i metallica je imala takve textove pa kirkova sola ovakva il' onakva uglavnom nisu fals iskomponovana....treba da bude uklopljeno u neku atmosferu, slazem se, al' da atmosferu pravi fals tonovima nije nacin....ukoliko je fora da bude fals, onda imamo novi mazohisticki pristup slusanju muzike....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
takva muzika mora imati takve solaze, zvuk gitare je hladan i sterilan, i para ushi. nije to muzikica za pichke icon_rockdevil.gif

'ste chuli?! violent.gif

Ne gubite se mnogo u analizama, gledajte celinu icon_da.gif

 

 

Slap i jeste najgora stvar koja se može desiti bas gitari.

Da nije tako, Steve Hariss ne bi prestajao da ga šamara.

 

Da, hahaha..ha...ha... icon_uhoh.gif

 

 

 

E, nego, posto videh ispod naziva teme "tema za druzenje" ko je za to da od sad brisem Sunnyjeve postove? pivopije.gif

icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gargamele, premudar si! icon_razz.gif  icon_rockdevil.gif  biggrin.gif

icon_redface.gificon_redface.gificon_smile.gif

 

---------------

 

@BVD

 

pa to i nije istina....moze on da namerno to svira, al' lose zvuci....

ko kaze da lose zvuci? pitaj nekoga ko sece vene na panteru da li mu lose zvuci. to TEBI lose zvuci, ni ja bas nesto ne volim panteru, ali ti NISI koordinatni pocetak i referentna tacka, a nisam ni ja. niko nije, razumes sta hocu da kazem?

 

ne pokusavaj da opravdas zato shto ne moze....mozda ja hocu da prdim u mikrofon, al' to ne znaci da ce zvuci biti prijatni za slusanje....

ko kaze da sva muzika treba da bude prijatna?

cak i da prdis u mikrofon ne bi bio prvi koji je to uradio. postoji taj trenutak na koncertu SOD, i publika ga pozdravlja, opravdava i misli da je kul. toliko je kul da se ljudi bacaju sa bine i ozvucenja i njima je do jaja. ako je njima lepo, ko sam onda ja da kazem "e, to vam je sranje, slusajte dream theater". icon_smile.gif

 

pusti opravdanje preko texta, bespotrebno je,

tekst je posluzio kao ilustracija atmosfere pesme (koju cine i muzika i tekst), a ne kao "opravdanje" za solo. mada, ne kapiram sta tu treba da se opravda.

 

iskreno kada bi ga digli iz mrtvih ne verujem da bi rekao da je hteo da pravi muzicki 'onomatopeju' bola kroz isfalsirani solo,

 

pa ne bi bio prvi koji je pravio onomatopeju bola. ne mogu da se setim boljeg primera za to nego "star spangled banner" od hendriksa. pocinje korektno, note su na mestu, lepo svira himnu, a onda pocinje da jauce i zapomaze tremolo sto i jeste odraz ideje ako imas u vidu sta se desavalo u americi u to vreme. na kraju on samo pisti, benduje, mikrofonise i na 100 nacina degradira americku himnu kao odraz svog protesta. to mi je onako najupecatljiviji primer "onomatopeje". zbog takvih nekih stvari je hendriks car na kvadrat, jer "bije u glavu", kod njega retko imas "kenjare" delove i besmislene momente koji sluze da popune minutazu, a svet gitare je uvek bio pun nepotrebnih banalnosti.

 

mozda je solo u "i'm broken" onomatopeja necega, mozda nije, otkud znam, ali hteo sam da ti kazem da je takav kakav je zbog atmosfere pesme, a ne zato sto gitarista nije imao sluha. pa i to sto tebi bode usi, i sto kazes da je neprijatan samo ide u prilog mojoj tezi - ostavlja utisak. najgore je kad neko svira a nikoga ne dotice niti iko obraca paznju...

 

 

-----------------

@ Boro

nije to slap, to je "bitch slap". icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je ta, bem li ga, citao sam stare postove, jos od pre kolapsa, pa si nesto pominjao neku karticu i masovno narucivanje zica i trzalica, pa reko', da vidim sta bi s tim...?

ja sam uvek za masovno narucivanje zica, trzalica i ostale opreme. icon_da.gif

sto se tice kartice, valjda sam pricao o emu 1010 (najjeftinije varijanta iz te serije, mene je kostala oko 100evra). to je super stvar za home recording, ali moze da bude problem sa nekim igrama koliko sam cuo. meni winamp zakucava sa tom karticom, na primer, pa koristim WMP...

Share this post


Link to post
Share on other sites

'aj da pridodam samo zasto ti je obrazlozenje nasumicno i tanko sa ozbiljnim argumentima - pejstujes mi bolan, mracan shta-vec text, a glavni riff u pesmi je happy groove pentatonika....vidis li?

 

zivelo prdenje....

 

mislim da zavrsismo uspesno ovu raspravu sacemo neku drugu da otvaramo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Herr Wolf

koji sam ja izlapetis!!! nije emu1010 nego 0404.

znaci totalno sam prso. icon_smile.gificon_smile.gif

 

@BVD

kad smo vec kod prdenja, moja baba mi cesto kaze: "ja ga krstim, ono prdi". icon_smile.gificon_smile.gif

kad smo vec kod tanke argumentacije, niko ko ozbiljno hoce da prica o muzici sebi ne sme da dozvoli ovo:

moze on da namerno to svira, al' lose zvuci...

to znaci da ti svoj SUBJEKTIVNI dozivljaj smatras apsolutno istinitim, i da si ti parametar toga sta je "dobro". ispada da je neki covek kome to na primer, odlicno zvuci inferioran u odnosu na tebe - samo zato sto je tvoj subjekivni dozivljaj "istinit"??? kako to? pa nije ovo matematika pa da ja kazem 2+2=5, a ti mi dokazes da gresim..

 

a i ovako mozemo do sutra.. daj opljuj neki drugi bend pa da promenimo plocu... moze stratovarius na primer? icon_smile.gificon_smile.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ovo nisu braca bez gaca, ovo uopste nije snimano sa namerom da bude smesno. to je, kazu, A1 hit sa kasete neke pevaljke iz, cini mi se jagodine, ne drzite me za rec. ljudi, jel kapirate da je ovo ozibiljno snimnjeno i izdato? wallbash.gif nadrealno je, u svkaom slucaju. icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...