Jump to content

Muzikantsko ćoše


imaginos

Recommended Posts

gargi, jebi se, pusti celu pesmu nije valjda to frka, na pola pesme je to otprilike....

kada pomenuh dinamiku htedoh reci da je solo na momente monoton....generalno, ne lici petrucci na vaija, govorim o konkretnom solu....

 

vezivanje riffova je nekad odlicno, a nekad deluje k'o da imas nabacane deonice snimljene, pa kada treba da ih sklopis u pesmu pritisnes shuffle i kako ispadne tako ga ostavis.... icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

gargi, jebi se, pusti celu pesmu nije valjda to frka, na pola pesme je to otprilike....

jeste e-bow, ako mislimo na isto. inace, e-bow ne moze da svira dve zice istovremeno, pa je to nasnimnjeno...

 

kada pomenuh dinamiku htedoh reci da je solo na momente monoton..

subjektivan dozivljaj. meni na primer nije monoton, stavise susta suprotnost.

 

..generalno, ne lici petrucci na vaija, govorim o konkretnom solu....

nema neke preterane slicnosti. ali mislim da kontam sta hoces da kazes, zvuci ti "avangardno" zbog onih skokova i "nelogicnih" intervala sto ih vai cesto ispucava...

Edited by Gargamel

Share this post


Link to post
Share on other sites

fore su apsolutno identicne k'o vaijeve....

kad nekome ko nikad nije slusao metal pustis iron maiden i metallicu on ce verovatno reci da su slicni. nama koji to slusamo "u venu" ta dva benda su ko nebo i zemlja. to ti je to... iako petruci ne krije da mu je vai jedan od uzora, ne moze se reci da mu "under a glass moon" lici na vai-ja. nema drndanja "kurble", nema whammy-ja, nema ludackog tappinga... kazem, mozda se tebi cini zbog onoh "nebuloznih" kretanja melodije i skokova, ali nije to vai-je izum...

 

je li sigurno da nije neki drugi efekat koji produzava trajanje....

ako hoces 100% sigurnosti moraces da nabavis petrucijev mail ili mail nekoga ko je bio na snimanju. mozda je i gitara sa sustain magnetom, ali sumnjam posto se drugacije cuje kvinta odsvirana odjednom, a drugacije se cuje kad su dva tona nasnimnjena (zato i tipujem na e-bow).

Edited by Gargamel

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj!

citao sam malmstinove komentare na sola nekih drugih gitarista, kao i uopsteno neke njegove misli. lik uvek hvali ono sto mu se svidja, a spusta ono sto mu se ne svidja, i retko kad daje neki univerzalni komentar. u stvari, hvali ono sto lici na njega, a pljuje ono sto je drugacije. ono malo autoriteta sto je imao je (po meni) izgubio kad je izjavio da je slep najgluplji nacin sviranja na basu i da ga treba izbegavati. ta izjava je u rangu amaterskog naklapanja, a jedan malmstin bi trebalo da zna da svaka tehnika ima svoju primenu.

 

inace, njegovi komentari zvuce kao da najbolji gitarista na svetu ocenjuje neke pocetnike (a komentarisao je satcha, vai-ja i slicne face).

 

p.s. najjace mu je ono iz aviona: "jou releisd ei foking fjurei" icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj!

citao sam malmstinove komentare na sola nekih drugih gitarista, kao i uopsteno neke njegove misli. lik uvek hvali ono sto mu se svidja, a spusta ono sto mu se ne svidja, i retko kad daje neki univerzalni komentar. u stvari, hvali ono sto lici na njega, a pljuje ono sto je drugacije. ono malo autoriteta sto je imao je (po meni) izgubio kad je izjavio da je slep najgluplji nacin sviranja na basu i da ga treba izbegavati. ta izjava je u rangu amaterskog naklapanja, a jedan malmstin bi trebalo da zna da svaka tehnika ima svoju primenu.

 

inace, njegovi komentari zvuce kao da najbolji gitarista na svetu ocenjuje neke pocetnike (a komentarisao je satcha, vai-ja i slicne face).

 

p.s. najjace mu je ono iz aviona: "jou releisd ei foking fjurei" icon_smile.gificon_smile.gif

Ma, zna on to, nego ga jednostavno boli k####!

I dalje misli da je kul davati takve komentare i imati stav boli-me-ku###-za-sve, kao sto je to bilo osamdesetih! Pijani smo, prljavi, zli i mnogo psujemo i kenjamo fazon. icon_da.gif

 

Isto kao Sunray: Zna on sve, ali se folira i voli da kenjucka! icon_smile.gif

 

 

A i verovatno su ga uhvatili kad je bio mrtav alkoholisan ili nasmrkan! icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje misli da je kul davati takve komentare i imati stav boli-me-ku###-za-sve, kao sto je to bilo osamdesetih! Pijani smo, prljavi, zli i mnogo psujemo i kenjamo fazon.  icon_da.gif

ma... vrhunski gitaristi (bubnjari, basisti i ostali) uglavnom daju normalne komentare. sto su iskusniji i bolji to su obicno objektivniji. a ovaj je tolmen samo tako. icon_smile.gif

 

A i verovatno su ga uhvatili kad je bio mrtav alkoholisan ili nasmrkan! icon_smile.gif

kako sam cuo, ovih dana je problem uhvatiti ga kad nije u takvom stanju. icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma... vrhunski gitaristi (bubnjari, basisti i ostali) uglavnom daju normalne komentare. sto su iskusniji i bolji to su obicno objektivniji. a ovaj je tolmen samo tako. icon_smile.gif

 

 

kako sam cuo, ovih dana je problem uhvatiti ga kad nije u takvom stanju. icon_smile.gificon_smile.gif

Taj fazon! LIk je totalna budaletina! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

Ajde, cuti ti sto napusavas sirote starice po avionima! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj!

citao sam malmstinove komentare na sola nekih drugih gitarista, kao i uopsteno neke njegove misli. lik uvek hvali ono sto mu se svidja, a spusta ono sto mu se ne svidja, i retko kad daje neki univerzalni komentar. u stvari, hvali ono sto lici na njega, a pljuje ono sto je drugacije. ono malo autoriteta sto je imao je (po meni) izgubio kad je izjavio da je slep najgluplji nacin sviranja na basu i da ga treba izbegavati. ta izjava je u rangu amaterskog naklapanja, a jedan malmstin bi trebalo da zna da svaka tehnika ima svoju primenu.

 

inace, njegovi komentari zvuce kao da najbolji gitarista na svetu ocenjuje neke pocetnike (a komentarisao je satcha, vai-ja i slicne face).

 

p.s. najjace mu je ono iz aviona: "jou releisd ei foking fjurei" icon_smile.gificon_smile.gif

kenja covek, medjutim nabode nesto tacno, a nesto odvali totalno bezveze....

 

lepo je isprozivao dimebaga, kirka i gitaristu pearl Jama, da su im sola ocajna i dobro je to obrazlozio....

 

inace, mislim da je bolje da ljudi budu iskreniji (ne neodmereni), nego da se svI nesto caste diplomatskim notama i razmenjuju totalno besmislene isprazne hvalospeve....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...