Jump to content

Prva pesma koju ste skinuli


ValhallaWarior

Recommended Posts

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa sto se toga tice jeste zajebanija od ostalih maidenovih pesama, ali nije sad nesto sto treba vezbati nedelju dana ko sto ti rece...

 

ali dobro nismo svi isti, nekome treba 2 godine pa nista :D

Ej, da ti imaš basistu kao što je ovaj naš bio bi srećan da se uvežbate i za 5 godina... :udri:

 

Priznajem da je i meni stvar bila problem, ali nije mi trebalo duže od dva dana da je skinem skroz (obično mi je dovoljno par prolaza), a Guz i ja smo je uklopili nakon dva pokušaja, ali onaj čovek... Vežbali smo stvar nedelju dana a on ni na svirci nije znao kako ide, non stop je uletao gde ne treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, da ti imaš basistu kao što je ovaj naš bio bi srećan da se uvežbate i za 5 godina... :udri:

 

Priznajem da je i meni stvar bila problem, ali nije mi trebalo duže od dva dana da je skinem skroz (obično mi je dovoljno par prolaza), a Guz i ja smo je uklopili nakon dva pokušaja, ali onaj čovek... Vežbali smo stvar nedelju dana a on ni na svirci nije znao kako ide, non stop je uletao gde ne treba.

 

haha, zajebano je to kad se sviraju maideni sa losim basistom, pa vi ga onda smanjite skroz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz
haha, zajebano je to kad se sviraju maideni sa losim basistom, pa vi ga onda smanjite skroz :D

 

 

banovao sam mu pristup bendu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
ZENE SU PESMA!!!!

KAO KLINAC SAM SKIDAO SVE IZ GLAVE A PRVA JE BILA

 

 

he he... dovitljivo :)

 

 

 

 

 

 

@t

 

 

prvaa pesma? pa mislim da je bila sweet dreams od mansona :D jebiga to je najlakse

 

a prva cela For Whom The Bell Tolls - MetallicA

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ljudi koliko vremena sviranja vam je trebalo da bi skinuli neke zajebanije pesme? Evo ja sviram 2 meseca i otprilike najteze sto mogu da skinem sa akordima je House of the rising sun... A ovako mogu uvod u Stairway to heaven i malo od solaze, do onog bas brzog dela. Takodje nesto sto sam davno naucio je Soldier of fortune, znam da nije bas teska ali nije bilo srecnijeg od mene kad sam je skinuo, posebno intro!

Edited by Child in time

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam samouk manje vishe.U pocetku mi je neke fore pokazivao ortak sa kojim sam svirao zajedno ali to je bilo nesto vrlo malo posto isti i nije znao puno.Kasnije sam gledao koncerte, trazio dobre lekcije na netu itd.

Pogledaj par stranica unazad i nacices link Many Lessons koji sam postavio.Tu su neke osnovne teorijske stvari ali i neke naprednije kao i odlicna vezba za sinhronizaciju leve i desne ruke.

Aj' :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ljudi koliko vremena sviranja vam je trebalo da bi skinuli neke zajebanije pesme? Evo ja sviram 2 meseca i otprilike najteze sto mogu da skinem sa akordima je House of the rising sun... A ovako mogu uvod u Stairway to heaven i malo od solaze, do onog bas brzog dela. Takodje nesto sto sam davno naucio je Soldier of fortune, znam da nije bas teska ali nije bilo srecnijeg od mene kad sam je skinuo, posebno intro!

 

 

sviraj ono shto slushash i bicesh motivisaniji da svirash te cesh duzhe svirati i lakshe skidati pesme :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nirvana - Come As You Are ( laganica za skidanje )

 

Inače, muzički sam totalno nepismen ( po pitanju nota jel')...tablature mislim da i moja baba ume da čita.

 

Isključivo se oslanjam na SLUH - soliranja su mi jača strana, za razliku od akorda.

 

PoZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni je to zajebano, ja sviram 2 meseca! I samouk sam, ne idem na casove. Verujem ja da tebi to nije tesko...

I ja sam samouk, nisam nikad uzimao časove, učio note ili tablature, pa mi ništa ne fali. Doduše, i samouk posle par godina skida i Dream Theater. ;)

 

Samo vežba rešava stvar. Ili kao što bi rekao Sale iz Pero Defformero, "dve stvari: rad i disciplina"! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To stoji, ali za Dream Theater je potrebno i malčice talenta, ipak.

 

Rad, Disciplina, Sluh ... a da bi KOMPONOVAO albume poput ''Images & Words'' i ''Awake''

potreban je eXtra sluh i kakvo takvo muzičko obrazovanje.

 

Ak' se ne varam Petrući predaje na nekoj muzičkoj akademiji - gitaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne varaš se.

 

U principu, potreban ti je talenat da bi uopšte svirao. Ako nemaš trunke talenta, teško da možeš da skineš makar i neku Balaševićevu stvar. Za Dream Theater je pre svega potrebno da budeš dobar matematičar. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ljudi koliko vremena sviranja vam je trebalo da bi skinuli neke zajebanije pesme? Evo ja sviram 2 meseca i otprilike najteze sto mogu da skinem sa akordima je House of the rising sun... A ovako mogu uvod u Stairway to heaven i malo od solaze, do onog bas brzog dela. Takodje nesto sto sam davno naucio je Soldier of fortune, znam da nije bas teska ali nije bilo srecnijeg od mene kad sam je skinuo, posebno intro!

Pola od njih laze brate da su skinuli...Alal cufte...Meni je prva cela bila Smells like teen spirit a prva naravno jeste bila Smoke on the water... Stairway nikad nisam ni skidao samo nesto intro kao tripujem se sta znam...ali najsrecniji sam kad sviram etno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...