Jump to content

Hladno Pivo


Anarki StarScream

Recommended Posts

ako cemo tako oni su jos i na pobjedi imali veliku promenu u zvuku u odnosu na prethodna 3 albuma...

secam se da kad je taj album izasao ja nisam mogao da prihvatim backizagre i politiku

a jos plus sto su kasnije krenuli da "smaraju" sa trubom, pa klavijaturama....

ali ipak je to hladno pivo...

ako ne bi ponudili nesto novo zakopali bi se...

ja ne mogu da nadjem neku vecu manu ovom albumu kao ni ostalim...

jedino sto nije svarljiv na prvo slusanje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Једноставно речено,то је Хладно пиво!!! Морам признати да ми се свиђа што на сваком новом албуму убаце неки нови инструмент и одраде по коју мелодичну ствар, коју би чак могао да слуша и неко ко не воли панк! Јесу мало омекшали,још одавно (од Побједе),али ни то не сматрам неким богзна каквим проблемом,јер се генерално ипак држе свог фазона и даље! А то што им је пошло за руком да колико-толико "комерцијализују" панк на један нормалан,не-бљутав начин,то могу само да похвалим и подржим!!! :muzicar:

 

Да се не лажемо, "Књига жалбе" је можда чак и јачи албум од "Шамара", јер нема неких "промашаја" од песама,без обзира што јој неке песме личе,или како ви кажете врте 3 акорда!!! :bend::veseli:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ne ne. nepricam ja o takvoj mekoci. do jaja je samar, i podjeda. nisam mislio na desetku i ostale do jaja albume. samo kazem da su postali pateticni. i stvarno tih 3 akorda, dokle vise. ne mogu da verujem da neko ko se bavi muzikom vise od 15 godine, moze sebi da prijusti takvu nekreativnost. mislim malo da su muzicki propali u odnosu na samar.

 

ma za mene su mrtvi od pobjede i to je to.

 

to su glupost. normalna reakcija svakok coveka da evoluira. da ne ulazim u filozofiju, jednostavno su od majmuna postali ljudi. mozes uvek da slusas ramonse, 1 2 3 4, i udri. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoje stvari koje mogu da slušam,a koje ne. tako prva 3 albuma slušam sa zadovoljstvom a ove zadnje - ne. da ne ulazim u filozofiju, normalna reakcija svakog čoveka je da mu se nešto sviđa a nešto ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma naravno,

uvek mozemo da se vratimo na ono - o ukusima ne vredi raspravljati

 

samo hocu da kazem da od HPa uvek treba ocekivati nesto novo, zato i treba biti otvoren prema njima...

ako nista drugo, tekstovi su uvek bili super od prvog albuma do sad...

a mislim da mile vrsi poprilicno dobru selekciju sta moze da ide na album, a sta ne

da nije tako ne bi ni bilo onog njegovog side-projecta "mile i putnici"

Edited by scum

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo kazem da su postali pateticni. i stvarno tih 3 akorda, dokle vise.

 

Е,а ја управо покушавам да ти кажем да је та "патетика" њихов начин свирања од када постоје и да су од та "3 акорда" направили праву уметност!!! :muzicar:

 

Придржавају се "главних идеја" панка:

1.изузетно ритмична,често веома једноставна музика, (у њиховом случају веома слушљива)

2.краткотрајност нумере,

3.веома јасна порука коју даје сваки текст

 

"... Што нам треба (више) у животу ..." :D

Ко очекује више од музике,постоје разне алтернативе,ево нпр. београдска филхармонија се налази на Студентском тргу број 11,а може и преко сајта www.bgf.co.yu !!! :D

 

Иван Тасовац ће ми дефинитивно бити захвалан на реклами! :D:):bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se s K1nGblablabla s onim vezano za evoluciju ...al moram reci kad je HP u pitanju meni je muzika uvek bila u drugom planu i nikad nisam mnogo ocekivala na tom polju vec su TEKSTOVI(direktni,jednostavni i razumljivi)ti zbog kojih sam zavolela ovaj bend....i volim ga i dan danas...Ja sam zbog Miletove kolumne pocela da kupujem i hrvatski Cosmopolitan :zuba: ,al jbg vise ne pise :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam ja nesto muzicki obrazovan, ali nikad nisam pomislio da sviraju sa 3 akorda...

pa ramonesi sviraju sa 3, ali kod njih se bas izvaljuje... kod HP ipak svaka pesma ima svoju melodiju....

meni su HP muzicki savrseni zbog basa... lik razvaljuje kako svira...

a i sve ovo dodavanje novih instrumenata... mislim da ipak prica o 3 akorda ne stoji

 

anyway, sto se tice te "komercijalizacije"

ja sam se hrvatskoj divio uvek bas zbog toga

pa, jbt, kod njih je mainstream HP...

kod njih oni uzivaju status, pa recimo kao kod nas riblja corba

a da li ima uopste smisla porediti ta 2 benda...

pa bora nije nista pametno rekao vec 10 godina

a zamisli da zivis u zemlji gde je jedan od najslusanijih bendova punk bend (iako se udaljavaju od punka, uvek ostaju tekstovi)

gde imas lika poput mileta da "soli pamet"

gde ce koketranje sa ostalim muzickim pravcima ne manifestuje nekim bljutavim narodnjackim sranjima

jeste da HP slusaju i oni sto pored njihovog diska drze i coloniju, ali meni je to ok

pa kolika je sansa da kod njih neko pocne da razmislja o "saltovanju" u punk, a kolika kod nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, to je potpuno tacno, apropo komercijalizovanja... Jeste to malo uvrnuto, ali jbt, njima hladno pivo radi muziku za seriju, ubacena pesma u reklamu za cokoladu, i prilicno je slusano, kako na radiju tako i ovako... A kod nas na radiju najvise narodnjaci, a ne zelim da znam ko nam radi muziku za serije :D

Ko da i imamo serija... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam ja nesto muzicki obrazovan, ali nikad nisam pomislio da sviraju sa 3 akorda...

pa ramonesi sviraju sa 3, ali kod njih se bas izvaljuje... kod HP ipak svaka pesma ima svoju melodiju....

meni su HP muzicki savrseni zbog basa... lik razvaljuje kako svira...

a i sve ovo dodavanje novih instrumenata... mislim da ipak prica o 3 akorda ne stoji

 

У ПОТПУНОСТИ СЕ СЛАЖЕМ!!! :pivopije:

 

gde imas lika poput mileta da "soli pamet"

 

Еее,али ми зато имамо Димитрија Војнова и снимамо "Ми нисмо aнђели XY" са Жељком Митровићем у главној улози!!! :D:):bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod hrvata mi se svidja sto je sve dozirano i sa merom,nema favorizovanja u medijskom smislu,pa prosecan gledalac ima mogucnost izbora.Dom sportova ce napuniti i Seve i HP i oba dogadjaja bice podjednako medijski ispracena,sto kod nas nije slucaj.Emisija Shpitzza koju vodi izvesna Nikolina Pisek(po izgledu moze da parira voditeljkama Granda)posveti 10min promociji HP,ili koncertima inostranih bendova u Zagrebu,u fensi casopisu poput Cosm-a pevac punk benda ima kolumnu...mi jos dosta ima da ucimo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi nismo andjeli XY? Ti to 4srs ili samo zaebajes da ce jos jedni andjeli???

 

То је била иронија,мада не би ме чудило да се то заиста догоди!!! :D Убудуће ћу морати да нагласим кад се "зајебајем"!!! :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaa. Ma pretpostavila sam, ali kako su ludi, ne bi me cudilo, zato i jesam nasela.

 

Juce sam bila na sajtu, i ne pise nista vezano za koncert u BeGeu, cak su i svi datumi za turneju po Srbijo sklonjeni, pise tek tamo od nekog 18. 5. po Hrvatskoj. Sta se desava??? Nisu valjda otkazali??? Zna li neko nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Вероватно су их испрозивали како то да турнеју крећу у Србији или су провалили да се раја истрошила на карте за RHCP и слично,па су сачекали мало са доласком ...

Свиђа ми се како им је урађен сајт,стварно се неко дебело потрудио ...

Врхунац је што могу да се одгледају спотови,поготово они стари,док још нису почели да се брију ... :rockdevil::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvonchica17: E, a zashto nema Beograda i Novog Sada na spisku koncerata na zvanichnom sajtu? Mislim...to je sigurno dogovoreno, jel?

 

ZokiHP: ...pa bilo je , ali se nesto zakompliciralo pa postoji mogucnost da se to pomakne na jesen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

obozavam pivu,bas sam danas diskutovao sa mariom blacksmith,nema lose pesme

 

Omiljene su mi dobri prijatelji,buba svabe,frizerska pesma,fur immer punk,anoreksik,ne volim teje mnogo gotivna,mlohava cuna,u ritmu dlakave guzice....ma,svesu dobre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all destroy us all!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111111111111111111111111111!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1one!!!!!!!

 

Ko ce docekati jesen!!!!?????? NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...