Jump to content

Ondskapt


kasapin

Recommended Posts

  • 7 months later...
On 2/22/2017 at 1:16 PM, Miilos said:

Prvi album je zlo, drugi ludilo, treći je dobar ali je nekako... običan. Za ovaj novi su najavili da će kobajagi da bude u stilu prvog. Znam da od toga nema ništa, ali ne bi ih baš ni otpisao tek tako, do sad nisu snimili ništa loše.

Šta sam rekao... 😃 Veze ovo nema sa DSMD. Ali opet, kao što sam rekao, ne bi ih otpisao, videćemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prvi utisak nije bio sjajan, ali ide na bolje, počinje već opasno da mi se sviđa. Sad vidim na šta su mislili kada su najavljivali da će zvučati kao Draco... jer ima nekih delova koji povuču stilski na taj fazon, pevanje u par navrata, clean gitare, efekti, pa čak i bubanj, ali kao celina jednostavno ne zvuči tako. A i ne mora. Dosta je kvalitetno da stoji samo za sebe i grabi album krupnim koracima ka vrhu liste za ovu godinu. Vokal mi je generičan i to mi je bila najveća mana posle prvog slušanja, a evo i dalje imam osećaj da ih ima na desetine koji zvuče ovako. Ali što se muzike tiče, retko ko je kao Ondskapt.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ondskapt je uspeo da pronađe svoju nišu bez da prokliza u avangardu ili neku drugu hermetiku i užasno ih poštujem zbog toga, uspeli su da pronađu svoj zvuk zvučeći skroz konvencionalno, bez palamuđenja. Album kao album je super, bori se doduše za treće mesto sa Arisen, ali ta bronza sija jače nego mnoga zlata.

Btw, što se tiče vrha liste za 2020, meni se napokon iskristalisao favorit - novi Onirik je najbolji BM album koji sam čuo ove godine. Muzikalno, pametno, duboko, kao da je mid-era Abigor nabasao na KT-DH-era Voivod, nisu džaba Semjaza i Dirge Rep pristali da učestvuju u ovome.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam dugo bio ambivalentan, ali mi se onda odjednom otvorilo. Gitaristika je na akademskom nivou, taj portugalac je stvarno u medjuvremenu postao majstor. Tacno je da pesme ne ulaze u uvo odmah, album nije na prvu, treba ga dosta slušati. Ali ti slow-burneri su uvek najbolji albumi. Samo ne odustaj, veruj mi, u jednom trenutku će odjednom da pukne horizont pred tobom.

Edited by Towards The Inevitable

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja ga poslušah danas, nisam mogao da ignorišem ove Abigor, Voivod, i na rym Vicotnik, Greg Chandler, Zappa, King Crimson komentare...

Dobar album, pustiću definitivno opet.

Meni ovo najviše liči na Emperor - ITNE, samo za razliku od ITNE ovde i bass jebe kevu, a klavijature su malo suptilnije. Komentari kako liči na ovo iznad nabrojano su pomalo preterani, ali kad smo već kod toga, pršti Voivod na sve strane i na ITNE.

Sve to je i jedan mali kompliment tome koliko je ITNE ispred svog vremena (i podsetnik za slučaj da neko još nije obratio pažnju koliko su na njemu lude gitare :haha: ) - on je classic bm album, a njemu kompoziciono slični albumi koji izađu 25+ god kasnije su maltene prog. 🙂

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 12/6/2020 at 8:37 PM, Towards The Inevitable said:

Btw, što se tiče vrha liste za 2020, meni se napokon iskristalisao favorit - novi Onirik je najbolji BM album koji sam čuo ove godine. Muzikalno, pametno, duboko, kao da je mid-era Abigor nabasao na KT-DH-era Voivod, nisu džaba Semjaza i Dirge Rep pristali da učestvuju u ovome.

Mene ovo iz nekog razloga podseća na Gehennu iz Adimiron Black / Deadlights faze (moja omiljena), ali ni približno onoliko zarazno.

Tek sam danas provalio da je od stare postave u Ondskapt jedino ostao Acerbus, pa čak i on po prvi put ne svira gitare nego samo peva. A što reče ti gore, bori se novi sa Arisen from the Ashes za treće mesto, a čini mi se da će i da se izbori, a meni se i taj album sviđa poprilično, tako da sam zadovoljan sve u svemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam danas seo i ponovo sumirao utiske o albumu (Onirik albumu) pišući recenziju i shvatio da je to za mene ipak broj jedan BM album ove godine. Evo je recenzija, ako nekog interesuje:

https://www.fromthebowelsofperdition.com/2020/12/14/onirik-the-fire-cult-beyond-eternity-observation-2020/

Ondskapt je isto ozbiljno štivo. Ne slušam ga mnogo ni svakodnevno, polako ga varim i još uvek mi se nije slegao. Trebaće mi još vremena da tačno prepoznam gde mu je mesto u koordinantnom sistemu. Ista priča i za novi Abigor o kom ću imati formirano mišljenje tek u maju sledeće godine verovatno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
On 12/7/2020 at 11:32 AM, Miilos said:

Taj Onirik su nahvalili i Semjaza, i TT (Abigor)... Evo sad i ti. Možda sam ja gluv ili blesav ali meni posle 2 slušanja ništa nije ostalo u glavi. Isti slučaj i sa prošlim albumom. Ali ajde kad tad tako kažeš, da pokušam još jednom.

https://www.fromthebowelsofperdition.com/2021/02/07/onirik-interview-2021/

Intervju koji ćeš ti znati da ceniš - prava black metal renesansa, ima i o Abigoru, Semjazi i Dirge Repu, mislim da je baš interesantno.

(I time završavam Onirik off-topic na Ondskapt temi)

Edited by Towards The Inevitable
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...