Jump to content

Knjige, preporuke


Recommended Posts

Thomas Mann - Smrt u Veneciji

Albert Camille - Stranac

Mesa Selimovic - Dervis i smrt

K.G. Jung - Covek i njegovi simboli, Secanja, snovi, razmisljanja

A. deMelo - Budjenje, Put ljubavi

Joseph Conrad - Srce tame

George Orwell - Zivotinjska farma

Charles Bukowski - Post Office, Bludni sin

Prof. dr. Stevan P. Petrovic - Droga i ljudsko ponasanje

Hermann Hesse - Pod Tockom

Dostojevski - Mladic, Zlocin i Kazna

P. Coelho - Veronika je odlucila da umre

Alexander Sutterland Neil - Slobodna deca Summerhilla

F. Kafka - Proces, Pisma ocu

........

 

Pesme Jovana Ducica, Bodlera i Miljkovica, Shakespeare - soneti....

 

ako se setim jos (a sigurno hocu), dodacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno!!!

Pa Post Office i nije neshto, mnogo je bolja "Zhene"... icon_cool.gif Ili neshto shto nije tipichno 'bukowski'... a od njega je... "Fotografije iz pakla" icon_da.gif Ma sve je dobro, Bukowski rulz! icon_biggrin.gif

 

Pesme Jovana Ducica

 

Ma pusti pesme, "Blago Cara Radovana" i "Jutra sa Leutara" kao obavezno shtivo od njega! biggrin.gif

 

Hermann Hesse - Pod Tockom

K.G. Jung - Covek i njegovi simboli, Secanja, snovi, razmisljanja

 

Sve je to super, ali previshe 'poznato'... bolje recimo... kad njih dvojicu 'pomeshash' dobijesh "Hermetichki Krug" - Migel Serano, iliti extra knjigu! icon_wink.gif

 

Mnogo je dobra i recimo,"Don Rigobertove belezhnice" - Mario Vargas Ljosa, s tim shto ja nikako da je dovrshim, wallbash.gif ali vredi i pocheti! icon_biggrin.gif

 

Sve zavisi od zhanra, jbg... icon_smile.gif

 

a Dostojevskog nikako da se nateram da chitam ( ne znam zashto icon_confused.gif )

 

Trebalo bi da se naterash, mozhe dosta da se nauchi od njega! mhihi.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Post Office i nije neshto, mnogo je bolja "Zhene"... icon_cool.gif Ili neshto shto nije tipichno 'bukowski'... a od njega je... "Fotografije iz pakla" icon_da.gif Ma sve je dobro, Bukowski rulz! icon_biggrin.gif

 

 

 

Ma pusti pesme, "Blago Cara Radovana" i "Jutra sa Leutara" kao obavezno shtivo od njega! biggrin.gif

 

 

 

Sve je to super, ali previshe 'poznato'... bolje recimo... kad njih dvojicu 'pomeshash' dobijesh "Hermetichki Krug" - Migel Serano, iliti extra knjigu! icon_wink.gif

 

Mnogo je dobra i recimo,"Don Rigobertove belezhnice" - Mario Vargas Ljosa, s tim shto ja nikako da je dovrshim, wallbash.gif ali vredi i pocheti! icon_biggrin.gif

 

Sve zavisi od zhanra, jbg... icon_smile.gif

 

 

 

Trebalo bi da se naterash, mozhe dosta da se nauchi od njega! mhihi.gif

ja volim da chitam sve od nauchne fantastike preko krimica do ljubica icon_biggrin.gif

trudicu se da se nateram icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

ah...imam svojih puno knjiga koje zelim da prochitam, a nikako, a svake nedelje uzmem makar po dve iz biblioteke, pa moje ni ne chitam wallbash.gif

a i lenjost je... icon_smile.gif

Znam....zato odavno nista nisam ni procitao..... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

PS Pa valjda se prvo procitaju knjige koje imas u kuci pa tek onda biblioteka icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS Pa valjda se prvo procitaju knjige koje imas u kuci pa tek onda biblioteka icon_confused.gif  icon_confused.gif  icon_confused.gif

Zashto, pa knjige koje imash kod kuce ce uvek tu i biti, dok kada odesh u biblioteku, pogubish se medju svim onim knjigama koje zhelish da prochitash, a nemash ih u kuci, pa te one vishe i privlache! icon_wink.gif Samo je problem ako ne prochitash ni jedne ni druge, one kod kuce skupljaju prashinu, a ove iz biblioteke morash da vratish jer istiche rok, koga briga da li si ih prochitao ili ne... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zashto, pa knjige koje imash kod kuce ce uvek tu i biti, dok kada odesh u biblioteku, pogubish se medju svim onim knjigama koje zhelish da prochitash, a nemash ih u kuci, pa te one vishe i privlache! icon_wink.gif Samo je problem ako ne prochitash ni jedne ni druge, one kod kuce skupljaju prashinu, a ove iz biblioteke morash da vratish jer istiche rok, koga briga da li si ih prochitao ili ne... icon_smile.gif

icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A za koji ce vam kurac knjige u kuci ako ih ne citate???

 

Ono kao kad mi dodju komsije da misle da citam knjige i te fore???

 

 

 

icon_uhoh.gif  icon_uhoh.gif  icon_uhoh.gif  icon_uhoh.gif  icon_uhoh.gif

 

 

 

icon_confused.gif  icon_confused.gif  icon_confused.gif  icon_confused.gif  icon_confused.gif

Pa niko nije rekao da ih nikada necu prochitati, poenta je da su uvek tu. ako ih ne prochitam sada, chitacu ih kada odem u penziju, npr.! zuba.gif To shto ti prichash bi znachilo da ne treba uopshte da drzhim knjige u kuci jer ih ne chitam!? ph34r.gif Mozhda hocu da pravim biblioteku u stanu, imam knjige koje sam vec prochitala, pa ih zhelim u 'kolekciji', ima onih koje sam ouvek zhelala da prochitam, pa sam kupila itd. icon_cool.gif To kao kada bi pitao zashto sam kupila novo pakovanje tanjira ako ih ne koristim... verovatno da bih se pohvalila komshiji! icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...