Jump to content

Knjige, preporuke


Recommended Posts

naravno da ima :lol:

Komiram se kratkim Lavkraftovim pricama,jurim Poa,Strauba i Simonsa,citam Kinga,to za sada,moram ozbiljnije da se bacim na nabavku literature,u zadnje vreme samo gledam horor filmove...

 

:rockdevil:

reci omiljene od horora i preporuke ^_^ .... danashnja deca samo filmove gledaju... Ccc :no::)

 

Double Fire, En Rajs - Vampirske Hronike obavezna literatura :da: Lestat :wub:

i ako nisi chitala Stokerovog Drakulu.... nije ti Anno Drakula nishta bez originala :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

trebaju mi neke knjige na srpskom (bilo koji zanr), ali da su u klot txt fajlu, dakle ne PDF. moze word ili bilo koji drugi format koji moze da se eksportuje u cist unicode. moze i latinica i cirilica (mozda cak i bolje cirilica). sadrzaj knjiga nije toliko bitan, samo da je proza i da ih ima sto vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rockdevil:

reci omiljene od horora i preporuke ^_^ .... danashnja deca samo filmove gledaju... Ccc :no::)

 

Double Fire, En Rajs - Vampirske Hronike obavezna literatura :da: Lestat :wub:

i ako nisi chitala Stokerovog Drakulu.... nije ti Anno Drakula nishta bez originala :da:

 

Ovo danasnja deca bolje da ne komentarisem... :D

btw ja sam happy.Iskopao sam u svojoj krsh ćuprijskoj biblioteci Knjige Krvi Barkera,izdanje Znaka Sagite,iz 91.Weee,kako ću da napushavam brata iz bg-a koji je to na sajmu iskopao samo na engleskom :lol:

Našao sam Majkla Krajtona-Mrežu Vremena i Plen,a tu je i Asimov koga ću da izvrtim još koji put...sve do Nove Godine.Posle-Januarski rock zvani pomor :mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovo danasnja deca bolje da ne komentarisem... :D

btw ja sam happy.Iskopao sam u svojoj krsh ćuprijskoj biblioteci Knjige Krvi Barkera,izdanje Znaka Sagite,iz 91.Weee,kako ću da napushavam brata iz bg-a koji je to na sajmu iskopao samo na engleskom :lol:

Našao sam Majkla Krajtona-Mrežu Vremena i Plen,a tu je i Asimov koga ću da izvrtim još koji put...sve do Nove Godine.Posle-Januarski rock zvani pomor :mrtav:

 

Ako ti se svidela Barkerova "Knjiga Krvi" procitaj i "Igru Prokletstva", sjajna je!

 

Iskreno, ja kao lik koji se stalno zeza i retko je ozbiljan najvise volim Teri Praceta a posebno njegove "Vestice na putu" i "Kosac"-a. Ko voli genijalan humor, mora da procita!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto, iz osvrta po policama odmah da puknem par knjiga koje su mi jako drage

 

salman rushdie - the satanic verses

danilo kiš - grobnica za borisa davidoviča

virginia woolf - mrs.dalloway

haruki murakami - blind willow, sleeping woman / norwegian wood [zapravo, čitajte njegovo SVE što nađete, čovjek je naprosto fantastičan!]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzi me da chitam sve postove, pa mozda je neko pomenuo ovo shto cu nabrojati:

 

Borislav Pekic - Zlatno Runo

Umberto Eko - bilo shta...recimo Fukoovo klatno

Fransoa Rable - Gargantua i Pantagruel

Frenk Herbert - Dina (sve knjige)

Isak Asimov - bilo shta

Leshek Kolakovski - 13 bajki iz kraljevine Lajlonije

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na pismenom iz srpskog, na temi "Stranca" dobih keca k'o vrata !!!

Obrazlozenje je bilo da je nisam procitao :mad: !!!

A, ja se odusevio knjigom i napisah temu tako dobro da sam bio ponosan na sebe :bigblue: !!!

Cista suva filozofija, kad ono kecina !!! Jbg, baba nije htela da mi da peticu, pa je kec jedino dosao u obzir :bigblue: !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kim Stenli Robinson - Crveni Mars

 

ako ikad bude kolonizacije Marsa, bojim se da ce upravo ovako da ispadne.

 

ako neko ima Zeleni i Plavi Mars, molio bih da mi pozajmi na par dana, ili ako neko zna gde moze da se nabavi (POlaris izdanje) da mi kaze gde da ih kupim, prekinuo sam posle prve knjige koju jedino imam i sad imam simptome apstinencije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

siguran sam da je neko vec predlozio al vredi ponoviti :

Orwell: 1984, Animal Farm

 

i u potpunosti se slazem sa GodDamnFemme sto se Dine tice Herbert rula :D a i ostale sam cuo da su dobre al jos nisam citao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...