Jump to content

Knjige, preporuke


Recommended Posts

je l' čitao neko foknera, ajde neka preporuka.

 

Uzmi bilo šta od njega, za početak, nećeš pogrešiti!

 

hm... ako bas volis taj fazon ( ja licno ne bas) onda ti od njega preporucujem "Avesalome, Avesalome" za koje je i dobio Nobelovu nagradu :da:

 

Nobelova nagrada se ne dobija ta jednu knjigu, nego za kompletan opus!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko nije, obavezno da procita knjigu "Majstor i Margarita" od Bulgakova. Ko jeste, neka je procita ponovo!

 

Fenomenalna je!!!!

Sudeci po pesmama tako misli i Mik Dzeger!

 

Ma, knjiga je super... :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ko nije, obavezno da procita knjigu "Majstor i Margarita" od Bulgakova. Ko jeste, neka je procita ponovo!

 

Citala sam je dva puta,ono je genijalno,i sto je najace-uvek mi

je iznova zanimljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godina izdanja: 2005

Strana: 147

 

Erland Lu-Dopler

 

Cesto su glavni likovi Luovih dela muškarci na ivici nervnog sloma, zabrinuti, opterećeni ljudi koji prolaze kroz određene krize, grešni antiheroji u potrazi za smislom. I dok je prethodna knjiga Naivan. Super. za temu imala mlade ljude, u Dopleru, ton je još oštriji, tema surovija i proširena na probleme čitavog društva i svih generacija. Glavni lik ovog romana napušta društvo, dom i porodicu i odlazi da živi u šumi, pružajući time čitaocu samo osnovu za širu priču o usamljenosti i nezadovoljstvu, kao i otkrivanju novog smisla u dobrovoljnom izgnanstvu. Ozbiljne teme roditeljstva i krize savremenog društva dopunjuju se u ovoj knjizi slikama o unutrašnjim, ličnim preispitivanjima pojedinca pred ultimatumima koje mu nameće trka modernog doba.

Oštra kritika društva i priča o besmislu svega onoga čemu treba danas da stremi prosečan čovek, obogaćena je neodoljivim prepoznatljivim humorom Erlenda Lua koji vam ne dozvoljava da ovu na momente surovu i oporu knjigu doživite kao mračnu i pesimističnu.

Dopler je jedna od onih knjiga koje se brzo čitaju a dugo pamte.

 

Mnogo dobra stvar,a svega 147 strana.... :meshuggah:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve od Alesandro Barika, sjajan je pisac.

Mami sam negdje davno poklonila "Svilu". Išla sam vozom iz Beograda za Bar, i uprkos jako lošem osvjetljenju u kupeu, nisam mogla da prestanem da čitam. Samo to sam i pročitala, ali je veoma dobro.

 

Erland Lu-Dopler

Mnogo dobra stvar,a svega 147 strana....

Mama se slaže s tobom :da:

 

Ja namjeravam da uzmem "Uliksa", samo da završim sa školom. To će biti lijep nastavak Džojsovog "Portreta"...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
skola srece - srdjan krstic

mefisto i zlatokosa - srdjan krstic

 

i naravno

ratnik i usne-srdjana krstica

neuromanser- i sva ostala dela w.gibsona

songs of ice and fire(obavezno redom) georg r.r. martina

enderova saga- orson skot karda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro pročitah Igru Prokletstva, Klajva Barkera... dobar roman... sad, da pišem one debilne pohvale koje neštedimice nabacuju na korice novih bestselera i "bestselera", rekao bih nešto u stilu "Moderni Faust, vrhunsko delo majstora fantastike i horora":)... sve u svemu, nije loša knjiga, vredi pročitati... kao i Knjige Krvi, kad smo već kod Barkera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ljudi toplo preprocujem sledece knjige:

 

"Lovac na zmajeve" od Haleda Hoseinija.

Ok recimo da me retko koja knjiga odusevi i promeni pogled na neke stvari a ova je upravo takva.

 

"Dezire" od Anmari Selinko.

Dezire prva ljubav Napoleona i zena Zan Batista Bernadota buduceg svedskog kralja.

Na prvi pogled deluje kao limunada ali nije, jer je pre svega istorijski roman prikazan u vidu dnevnika na interesatan nacin, bez smornih podataka vise u kontekstu sta se desavalao iza kulisa svih tih istrojiskih cinjenica.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo cu reci:

 

Markiz de Sad - 120 dana Sodome

Ja ću samo dodati da je knjiga smor... davno još, u gimnaziji, zabavljali smo se jedared, dvared tako što nam je uz određene opijate drugarica čitala odlomke gadarija ovog literarnom vrednošću siromašnog dela... možda je jedina "draž" ovog romana ubijena dostupnošću raznoraznih sadržaja dojučerašnjim i današnjim generacijama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic:Gde ima da se pazari "Poslednja knjiga" od Zivkovica posto je nigde nisam nasao u gradu.

 

Bilo je po trafikama, ne u knjizarama. Mozda ima negde jos uvek, a ako je ne nadjes, idi u Novosti i pitaj tamo. Oni uvek imaju svojih izdanja na lageru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...