Jump to content

Knjige, preporuke


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

@Hudini - E, mnogo si nadobudan i mislis da si popio svu pamet sveta, mozes lepo i na fin nacin da kazes "Ne, ja mislim da to nije savremena knjizevnost iz tih i tih razloga", ne moras biti bezobrazan i ironican sa replikama tipa :

"Delo savremenog pisca koji je umro pre 19 godina..."

 

I, da, to jeste SAVREMENA KNJIZEVNOST, SAVREMENA SRPSKA KNJIZEVNOST!

Posto se vec hvalis da su ti roditelji, babe, dede i ko vec profesori, pitaj ih kako bi okarakterisali to...

Jer XX vek jeste savremena knjizevnost, kako u svetu, tako i kod nas ( Kami, Fokner, Vulf, Vasko Popa, Miodrag Pavlovic, Kis...)

 

Elem, preporuka: Franc Kafka - Pisma Mileni

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Jel tebi stvarno trebalo mesec dana da smisliš taj odgovor?

 

2. Dvadeseti vek i savremeno ne bi trebalo koristiti u istoj rečenici.

 

3. Nemoj ti meni da pričaš o tome ko je popio svu pamet sveta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne prepucavam se sa tobom, samo ti kazem da je ruzno da imas takav stav "Ja sve znam"!

Pa sta i da je pogresila? Mozes na sasvim fin nacin da joj sugerises gresku i isto tako da razmislis da li jeste greska.

Pa proveris mozda nisi u pravu.

Nemoj biti smesan, danas sam tek listala temu i videla sam to.

 

Okej, necu ubedjivati ubedjenog. Proveri ti na jos par mesta za to ' savremeno ', pa ako vidis da nisam u pravu nastavi to da koristis tako i to je to. Nije to neka strasna greska, pa i ako je koristis, ali nije ni toliko strasna da druge napadas.

Isto tako cu i ja proveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za razliku od 99% populacije ovog foruma, računajući i tebe, ja nemam takav stav. Ironijom sugerišem na tuđe greške. Da sam hteo nekog da napadam ili pljujem to bih i uradio. Nije da nikada nisam nikog napao ovde na forumu.

 

Ali, naravno, čim nekome ukažeš na grešku uvek se nađe neko treći da te popljuje što sa navodno praviš pametan, jer bi tobože pametniji po pravilu trebalo da popuštaju. Zato budale vladaju svetom.

 

Evo sad još jednom, vrlo kulturno i bez ironije: ako je neko mrtav ne može nikako biti savremen. Savremena knjiženost i književnost dvadesetog veka nije jedan isti pojam. Da jeste, na primer Lav Tolstoj bi bio "savremeni" pisac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
simons - leto noci

 

 

Odlicna knjiga! I nastavak je dobar!

Ne znam da li je neko preporucio vec, ali kad smo kod Den Simonsa, ja preporucujem Pesmu Boginje Kali.

Ako iole zamisljate to sto citate i ako se uzivite...pa shvaticete :)

 

A odlicna je i Igra Prokletstva od Klajv Barkera.

 

Jel neko citao Post Mortem od Patrise Kornvel? Kazu da je to jedini roman u istoriji koji je iste godine kada je izasao dobio 4 glavne nagrade za triler...Jeste da drzi paznju,ali mi nije bas toliko dobar...Jeste veoma zanimljiv nacin na koji ubica ubija, ali opet...Nije TO - TO :)

 

Marko Selic - Zajedno sami

 

Ne znam da li je neko vec bacio preporuku ali sam je tek skoro citala...necu da filozofiram ali ko ima prilike neka procita-veoma je zanimljivo...

 

Dodjaboga, zvuci mi veoma poznato...Aj mi daj kratak opis o cemu se radi, izgleda da su mi svi zavrtnji i srafovi (ima ih svega 4) u mozgu zardjali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Odlicna knjiga! I nastavak je dobar!

Ne znam da li je neko preporucio vec, ali kad smo kod Den Simonsa, ja preporucujem Pesmu Boginje Kali.

Ako iole zamisljate to sto citate i ako se uzivite...pa shvaticete :)

 

A odlicna je i Igra Prokletstva od Klajv Barkera.

 

te knjige sad namjeravam da procitam.

procitao sam leto noci.meni jedna od najboljih knjiga

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Henrik Sjenkjevic - Quo Vadis, ili, ukoliko ne volite istorijske romane, Bez dogme od istog pisca.

Od Pamuka sam citala samo "Belu tvrdjavu" i preporucujem je svima! Nisam jos uvek citala "Prokletu avliju" od Andrica (za par meseci cu, kad mi bude lektira), ali mnogi uporedjuju ta 2 dela...

 

I, da, Haruki Murakami. FENOMENALAN PISAC.

 

Za one koji vole neke knjige koje se procitaju iz jednog cuga, a opet su odlicne - Erlend Lu - "Dopler", i nastavak "Volvo kamioni"

 

Takodje i ja preporucujem "Sofijin svet", koliko god to bilo izlizano, il' kako vec. Odlicna knjiga za one koji tek ulaze u filozofiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Neko je spomenuo Klajva Barkera i njegovu Igru Prokletstva i moram da se nadovezhem na to ~ mene je knjiga ugushila,iskreno . Jedna od retkih koje nisam do kraja prochitala . Al' ko voli-nek izvoli :D

 

Evo i par preporuka ~ Markus Zusak "Kradljivica knjiga" . Skoro sam je zavrshila,zanimljiva je,nishta posebno,ali ima simpatichnu radnju i interesanto je napisana + ima par finih ilustracija ^^ ukratko,prichu pripoveda Smrt,radi se o devojchici koja dolazi u starateljski dom,pochetak Drgog svetskog rata .

 

Zatiiim, Dzenet Fich "Beli Oleander" ~ jedna od mojih omiljenih. Tipichno zhenska pricha,moram da priznam,ali uvek mi prija :D

 

a Pracheta prepouruchujem svima koji ga nisu chitali,ako takvih ima uopshte ovde :D

 

e,da, i od Chaka Palahnjuka - "Prezhiveli". Inache,od autora Fight Cluba ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...