Jump to content

Knjige, preporuke


Recommended Posts

@Talvi - Taj nisam videla. :)

 

Elem, ne bih da sudim o knjigama koje je preporučio, jer, ako ništa, jedina pametna stvar koju je rekao je da ne možemo pljuvati knjige koje nismo pročitali, ali osoba koja kaže da su Dostojevski, Tolstoj i Sofokle "mudroseri" ne može biti zdrave pameti.

Ne mislim da svako treba da voli i čita navedene pisce, ali svako bi barem trebalo da ih poštuje.

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Haha i tebi. Ako necete neke stvari da shvatite onda neka vam bude. Vas propust, a ne moj. Moju dobru nameru pretvarate u sprdnju. Srbija je u kurcu odavno, a ovakvo ponasanje je dokaz. Budite ovce koje pastiri frulama smiruju, teraju pruticem i kace medenice oko vrata da se ne zagubite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sram nas bilo. :) Samo kažem da je nemoguće. A i potrebna je koncentracija za svaku knjigu, kao i neko vreme za razmišljanje nakon što je pročitaš, inače ih čitaš samo da bi mogao da se hvališ brojem knjiga koje si pročitao. (Kao što i radiš)

 

@Talvi - taj rad. :)

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Priznajem da sada ne citam toliko, jer nemam ni vremena ni dovoljno energije za tako nesto. To je bio samo prirodan proces svakodnevnog citanja i sve brzeg citanja. Valjda sam sa godinama stekao vestinu brzog citanja, nesto kao bilderi sto nabilduju misice. Sada nisam u takvoj formi, a nema ni mnogo stiva koje nisam procitao tako da citam uglavnom nove naslove ili neke za mene kultne knjige. Jebes ga citam od 3. godine i zbog citanja i po mraku i iz lezeceg polazaja kada mi se kicma umori oslabio mi je vid (ne mnogo -1.5). To je glavni razlog sto sam proredio citanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo jedne preporuke za citanje, vrlo je kratko i izuzetno poucno.

 

razlika izmedju kompulzivnih i patoloskih lazova:

http://www.truthaboutdeception.com/confront_a_liar/public/pathological-compulsive.html

 

kako prepoznati patoloske lazove, i koje sve osobine ispoljavaju.

http://wiki.answers.com/Q/How_can_you_tell_if_someone_is_a_pathological_liar

 

(znam nekoga na ovom forumu ko se odlicno uklapa u ove opise. hehehe... ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kroz divlji Kurdistan, Benito Huarez i Lav krvne osvete - Karl Maj

 

 

 

Covjece,ovo sam citao kad sam imao 12 godina,sa sve Vinetuom. :)

 

Kako se zvao glavni lik ? Old Shatterhand!!! Jer je imao stravican udarac,cak je i Vinetua par puta prosuo. :da:

 

 

 

Edited by Poor Twisted Me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Jebi ga jadan ja!!! Volim Karl Maja coveka koga su Nemci proglasili za njihovog najboljeg pisca u istoriji. Zato mi se verovatno i svidja nemacka umetnost i nemacki metal jer ljudi stvarno znaju sta je lepo. Mudroserisanje na 500 strana knjige je po meni za nezrele i nedorecene osobe. Sa druge strane bilo koja od avantura Karla Maja je remek delo kako po stilu i lakoci pisanja tako i po skoro neprejebivom humoru u njegovim delima.

 

Zbog svega toga ja i ljude koji citaju delim na dve grupe na one koji stvarno veruju da je zrelije citati Dostojevskog nego Karl Maja jer im je to rekla profesorka srpskog i zato sto je to postalo normalno (pa jebote i Ceca cita Dostojevskog kao i Dragana Mirkovic) i na one koji ne postuju umetnost radi umetnosti nego umetnost radi lepote koju ista nosi u sebi.

 

 

 

Mislim da je ovo krucijalna rečenica.  :bigblue:

 

Ja sam devojko citao Dostojevskog i slicne ruske mudrosere jos sa 10 godina, ali to nista ne dokazuje.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Upravo tako. :bigblue: 

 

Dodao bih samo za sve koji misle da sam zbog svog izbora knjiga detinjast da nisu u pravu i da je to zbog toga sto ja svoj sud nikada ne donosim na osnovu suda vecine nego na osnovu licne procene i na osnovu procene ljudi koje ja smatram strucnim za to. Ja i Dostojevski imamo slican ukus za knjige jer je za zivota izjavio da on u zivotu nikada ne bi seo i citao neku knjigu slicnog stila kao sto je njegova. Za njega pojam dobre knjige bio je Zil Vern i slicne avanture(Karl Maj znaci sigurno moze da prodje). Ja uvek vise verujem piscu nego kriticaru koji delo kritikuje. Ako sam zbog toga lud onda neka sam.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim i ja K.Maja pa se ne kurčim. :)

 

 

 

ti pises to kao da znas da nisam procitao.

 

A ti pišeš kao da znaš da MI nismo ništa pročitali u svojim malim bednim životima, pa sada se zato (?) TI osećaš pozvanim da NAS edukuješ. Daj bre ne sviraj.

 

 

Ja samo kazem svoje misljenje i uvek se nadju mudroseri koji mi REALNO nisu ni dokolena (cak sam i skroman koliko je moguce) ...

 

Šta ćeš ti na ovom forumu, sa toliko samopouzdanja, de mi reci? :P

 

 

 

Što bre nabacuješ hejt sebi brate Hefeste? Krećeš Prinčevim koracima sa tim tvrdoglavo-arogantnim postovima i bez pokrića. Ovde ima sjajnih ljudi (verovali ili ne!), i ne znam zašto misliš da smo svi debili.

 

 

On topic: Konstantinovo raskršće, preporuka. Malo je nedorečena priča, i kratka za moj ukus, ali opet to sam samo ja. Javlja mi se da ćemo čitati nastavke. Ima lepih istorijskih momenata i zanimljivosti. Ko voli istoriju i triler, ovo će mu prijati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Volim i ja K.Maja pa se ne kurčim. :)

 

 

 

 

 

A ti pišeš kao da znaš da MI nismo ništa pročitali u svojim malim bednim životima, pa sada se zato (?) TI osećaš pozvanim da NAS edukuješ. Daj bre ne sviraj.

 

 

 

 

Šta ćeš ti na ovom forumu, sa toliko samopouzdanja, de mi reci? :P

 

 

 

Što bre nabacuješ hejt sebi brate Hefeste? Krećeš Prinčevim koracima sa tim tvrdoglavo-arogantnim postovima i bez pokrića. Ovde ima sjajnih ljudi (verovali ili ne!), i ne znam zašto misliš da smo svi debili.

 

 

On topic: Konstantinovo raskršće, preporuka. Malo je nedorečena priča, i kratka za moj ukus, ali opet to sam samo ja. Javlja mi se da ćemo čitati nastavke. Ima lepih istorijskih momenata i zanimljivosti. Ko voli istoriju i triler, ovo će mu prijati.

 

Sto se ti javljas kad tebi licno nikad nisam nista zamerio. Kada bih bas hteo da to ucinim rekao bih da prestanes da se smaras sa onim Porcupine Tree i da slusas malo zivlju muziku. Na ovom forumu sam da bi se informisao oko ponekih stvari (ipak nisam sveznajuci mada sam blizu) i da ubijem vreme dok sam na poslu. Ako ste primetili ja sam ovde samo Do tri sata poslepodne, a bas retko pogledam uvece sta se desava par minuta. Ja nemam nista od toga da li imam neki rejting ovde ili ne. Nekada pokusam da vas uputim na prave staze sto se tice muzike i knjiga i sto se tice smisla zivota(tamo vise ne postujem jer me uvek warn-uju), a ko je otvorenog uma on ce i shvatiti. To sto su neki prostaci i pocnu da psuju na moje postove pa onda dobiju sto su zasluzili nije moja krivica. Idi cero pa napisi njima to sto meni pises i ne seri vise. Nedostatke argumenata oni nadoknadjuju prostaklukom. Ja sam dzentlmen i uvek kulturan i omiljen u drustvu. Ne odgovaram svakom coveku drsko na pitanja i predloge kao ljudi ovde. Ako to ne vidis jebi ga onda nemamo ja i ti vise sta da pisemo jedno drugom niti da uopste znamo jedno za drugo jer svaki covek ima prag tolerancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ste primetili ja sam ovde samo Do tri sata poslepodne, a bas retko pogledam uvece sta se desava par minuta.

ako nisi primetio - nikoga ovde nije briga kad si ti na forumu. nisi nam vazan ni 1% koliko mislis. niko ovde ne misli da si ti nesto posbno pametan, nacitan i da si neki autoritet. :D

zapravo, zabole nas. jasno? hajde sad - klikni na log off, nikoga nece biti briga. :) :)

 

Ja sam dzentlmen i uvek kulturan i omiljen u drustvu.

mozda, ali u drustvu autisticnih. :) :)

 

Sto se ti javljas kad tebi licno nikad nisam nista zamerio.

ako nisi znao ovo je forum, ti si poruku ostavio javno, i svako moze da odgovori na nju. za licne teme imas pp.

posto ocigledno ne znas osnovne stvari, moram da te malo naucim... a sad da vidimo da li si savladao gradivo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Evo ga pametnjakovic sa Smisla zivota koji voli da kenja dok se skroz ne usere. Pa tebe ja i cekam samo da se pojavis sa nekim mudroserskim postom poput ovog. Odma uvrede i slicno. Bez toga nisi mogao, zar ne? :icon_ne: Ono sto sam prethodno napisao se dokaze samo od sebe za nekih 20 minuta cekanja na temi. Case Closed!!!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se ti javljas kad tebi licno nikad nisam nista zamerio. Kada bih bas hteo da to ucinim rekao bih da prestanes da se smaras sa onim Porcupine Tree i da slusas malo zivlju muziku. Na ovom forumu sam da bi se informisao oko ponekih stvari (ipak nisam sveznajuci mada sam blizu) i da ubijem vreme dok sam na poslu. Ako ste primetili ja sam ovde samo Do tri sata poslepodne, a bas retko pogledam uvece sta se desava par minuta. Ja nemam nista od toga da li imam neki rejting ovde ili ne. Nekada pokusam da vas uputim na prave staze sto se tice muzike i knjiga i sto se tice smisla zivota(tamo vise ne postujem jer me uvek warn-uju), a ko je otvorenog uma on ce i shvatiti. To sto su neki prostaci i pocnu da psuju na moje postove pa onda dobiju sto su zasluzili nije moja krivica. Idi cero pa napisi njima to sto meni pises i ne seri vise. Nedostatke argumenata oni nadoknadjuju prostaklukom. Ja sam dzentlmen i uvek kulturan i omiljen u drustvu. Ne odgovaram svakom coveku drsko na pitanja i predloge kao ljudi ovde. Ako to ne vidis jebi ga onda nemamo ja i ti vise sta da pisemo jedno drugom niti da uopste znamo jedno za drugo jer svaki covek ima prag tolerancije.

 

 

Ma ton me tvoj u tom postu nervira, kapiraš, eto zašto se javljam.

 

De, molim te, reci mi šta ću da slušam :) Već si mi slao komentar jednom pa sam ti se uljudno zahvalila. Otkud ti znaš šta ja slušam, i u krajnjoj liniji šta te bre boli patka??? Jel' ja tebi kenjam za hair metal i slično? Ne. Jesam te pitala za preporuku za muziku? NE. I ostavi Porcupine Tree na miru. Da glupost bude veća, PT baš i ne slušam nešto naročito koliko slušam neke druge bendove, eto koliko ti pogrešnu sliku o ljudima formiraš na osnovu dva i po posta koja vidiš. I ne, nismo "primetili" kada ti dolaziš na forum. Boli nas uvo kad bilo ko ovde dolazi na forum. Forum radi 24/7/365 pa izvol'te. Koliki paćenik moraš da budeš da bi mislio da je istorijski važno kada ko dolazi na forum. Bmk bre.

 

 

Ova tema se zove "knjige, preporuke" a ne "životne lekcije od prepotentnog Hefesta for fucking free". Dakle stfu.

 

 

 

 

Još jedna stvar, ako imaš tako nizak prag tolerancije da posle mog prethodnog posta "nemamo više šta da pišemo" (kao da smo se pa znali pre toga! jbt... :no:) onda i ne treba.

 

Isključivost je tvoje srednje ime, Hefeste.

 

 

 

 

On topic: VINETU, Karl MAJ. Preporuka. Još ako nađete neko starije izdanje, sa pomalo arhaičnim književnim izrazima, pun doživljaj.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Uhuhuhuhu!!! Ala si ti neka drcna i bezobrazna zenica!! Mislio sam da si samo dezurni advokat ovde, a kad ono izgleda vodja iz senke. Ja tebe i nisam kritikovao!!! Da se malo potrudis i procitas ono sto sam napisao ne bi dolazilo do ovakvih zabuna. To sto ti i ostali tvoji ortaci ovde ne procitaju poruku kao sto je napisana nego zakljucuju kako oni hoce na osnovu pitaj k.... cega to nije moj jebeni problem. Odjebite vise sa tim sranjima. Napisao sam kada bih zeleo da te kritikujem, a iz toga se moglo zakljuciti da ne zelim. Mozda je i bolje sto si to protumacila jer si pokazala svoje pravo lice u daljem napadu na mene. Ja nikoga nisam na ovom forumu napao kao sto si ti mene sada. Rekao sam ako ne shvatas neke stvari onda je bolje da se ne znamo u smislu ne da si ti losa osoba nego jednostavno da ako ti ne shvatas neke elementarne stvari koje moje logicko razmisljanje namece onda mozemo samo da se svadjamo. Ja sa devojkama ne volim da se svadjam(uopste izbegavam svadju, ali neko to stalno hoce).

 

Znaci dosta mi je i muka mi je vise od stavljanja reci u moja usta!!! Odjebite vise breeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

On Topic: Karl Maj je jebena institucija. Smrt svima koji mu se ne klanjaju!!!

 

 

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ma ton me tvoj u tom postu nervira, kapiraš, eto zašto se javljam.

 

De, molim te, reci mi šta ću da slušam :) Već si mi slao komentar jednom pa sam ti se uljudno zahvalila. Otkud ti znaš šta ja slušam, i u krajnjoj liniji šta te bre boli patka??? Jel' ja tebi kenjam za hair metal i slično? Ne. Jesam te pitala za preporuku za muziku? NE. I ostavi Porcupine Tree na miru. Da glupost bude veća, PT baš i ne slušam nešto naročito koliko slušam neke druge bendove, eto koliko ti pogrešnu sliku o ljudima formiraš na osnovu dva i po posta koja vidiš. I ne, nismo "primetili" kada ti dolaziš na forum. Boli nas uvo kad bilo ko ovde dolazi na forum. Forum radi 24/7/365 pa izvol'te. Koliki paćenik moraš da budeš da bi mislio da je istorijski važno kada ko dolazi na forum. Bmk bre.

 

 

Ova tema se zove "knjige, preporuke" a ne "životne lekcije od prepotentnog Hefesta for fucking free". Dakle stfu.

 

 

 

 

Još jedna stvar, ako imaš tako nizak prag tolerancije da posle mog prethodnog posta "nemamo više šta da pišemo" (kao da smo se pa znali pre toga! jbt... :no:) onda i ne treba.

 

Isključivost je tvoje srednje ime, Hefeste.

 

 

 

 

On topic: VINETU, Karl MAJ. Preporuka. Još ako nađete neko starije izdanje, sa pomalo arhaičnim književnim izrazima, pun doživljaj.

 

Uhuhuhu!!! Ajlin!!!! Pa zasto ne procitas lepo ono sto sam napisao umesto da mi stavljas reci u usta??? Dokle vise da ja kuburim sa vama i tom vasom gadnom boljkom vadjenja reci iz konteksta i sakacenja mojih recenica. Da si lepo procitala moj post videla bi da sam napisao - Da zelim da te kritikikujem - sto znaci da ne zelim. To sam inace spomenuo zato sto se ti tu postavljas kao neki advokat koji mene savetuje za moje dobro. Ko kaze da ja nesto gresim? Bajice koje vredjaju i psuju umesto lepo da prodiskutuju o temi. Ja nikada ne napadam coveka ako napise nesto sto mi se ne svidja nego napisem odgovor koji nije u skladu sa njegovim i onda dam obrazlozenje. To sto 90% ljudi ovde na te moje odgovore odgovara prostacki nije moj jebeni problem. Takodje nisam rekao da ne zelim da znam za tebe zato sto si ti ne znam ni ja sta(moj prag tolerancije je visok) nego zato sto je i to bolje nego ovako da se svadjamo jer ne mozemo da se oko elementarnih stvari usaglasimo. Ti si mene u postu oslovila sa brate tako da svako ko to procita, a nije lud moze zakljuciti da se znamo. I ja sam se prevario!!!

 

Nisam video tvoj izmedjupost. Ja sam uvek za ljubav i mir medju ljudima i kao takvog me i zamisljaj posto se ne znamo sestro Ajlin. Znaci Dzakamo kao i do sad, ali molim te obrati paznju na napisano.

 

 

Edited by HEFEST
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sve je pocelo ovako....

 

"Posto je vecina vas ovde propustila esencijalne knjige u svom knjizevnom obrazovanju ja cu vam preporuciti sledece:

 

Lavaredovih pet marjasa - Pol Divoa

 

Kroz divlji Kurdistan, Benito Huarez i Lav krvne osvete - Karl Maj

 

Tigrovi sa Mompracema - Emilio Salgari

 

Skaramus, Bardelis Velicanstveni - Rafael Sabatini

 

Dozivljaji Semjuela Pingla - Sergej Beljajev

 

Burmanske narodne bajke

 

i za kraj bilo sta od Pola Merimea!!!

 

 

 

Posle toga mozemo da popricamo ozbiljnije."

 

 

homer-eating-popcorn-small-c7873.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...